V kraji vinic na jižní Moravě, v malebných Pálavicích, budeme sledovat další osudy jejich obyvatel. Opět se setkáme s Michalem Janákem, předsedou JZD Rozvoj a vinařem tělem i duší, který musí tentokrát řešit víc problémů než jen svůj žlučník. Má starosti se stavbou sušírny kukuřice a navíc se ostře postaví proti názorům nového předsedy Urbana, který chce v družstvu zavést přidruženou výrobu nábytku. Do celé záležitosti se připlete podnikavý pan Weber – zloděj a podvodník, který Janáka připraví o velké peníze. Michal však společně s přáteli zosnuje plán jak podvodníka nachytat na hruškách a navíc získat zpět družstevní peníze i svoje úspory… Film Zralé víno je volným pokračováním komedie Bouřlivé víno z r. 1976. (TV Prima)

Ajay

Sovák: Zbraň? Labus: Prosím? Sovák: U jaké jednotky jste sloužil?! Lábus: Já mám modrou knížku. Sovák: Takže kripl!! :) ()

Standey

Zbožňuju staré Československé filmy a tím víc, když jsou z mého prostředí. Jižní Morava má v podání Vládi Menšíka obrovské kouzlo. ()

Kozlowski8

Volné pokračování filmu Bouřlivé víno z roku 1976. Hlavní postavou je opět předseda družstva Janák. Tentokrát se potýká z podvodníkem, který připraví družstvo a hlavně jeho osobně o peníze... Politické agitace oproti prvnímu filmu ubylo a Miloši Macourkovi se podařilo napsat celkově lepší scénář, takže i moje hodnocení je o stupínek lepší. 60%. ()

rigby

Oproti Bouřlivému vínu v tomto pokračování autoři vsadili na Jiřího Sováka, který jinak silně morální příběh povznáší svou nadsázkou morálky a drží ho nad hladinou, pod kterou se utápěl film předchozí. I když je tu spousta komunistické propagandy, už není tak přímočará, ale více se schovává za záclonkou lidského humoru. Divák se občas i zasměje a nepřijde mu protivné politické rozumování. Také stopáž byla zkrácena na únosnou formu. 2+ ()

ALchemik

Rozhodně nejlepší z trilogie, hlavně díky Jiřímu Sovákovi, který to prošpikoval svými hláškami, které jsou pro mne již legendy - hlavně ŠPIPRAMO... ()

MonarC

Když si odmyslím nějaké politické ambice, které tento film bezpochyby měl a sleduji to s nadhledem, tak se jedná o poznání komediálnější druhý díl z trilogie. Narozdíl o prvního dílu je to větší legrace, hlavně díky panu Sovákovi, který se své role zhostil geniálně :) ()

mnaucz

Ze všech tří dílů nejpřijatelnější díl. 1. byl politikou hrůzný, 3. je zase kolikráte na úrovni dnešních nekonečných seriálu. 2. díl této série nemá v sobě tolik agitace i když tam. Ale občas jsem se i zasmál. Prostě z těch tří filmů je nejlepší. Třebaže ten film je velmi průměrný. ()

gizi

Na rozdíl od prvního dílu Bouřlivé víno je tento již mnohem méně komunisticky propagandistický, je to taková skoro normální komedie 80. let. Menšík tam nijak neexceluje, zato Sovák ano. Bez něho by to byl film skoro nudný, on to skvěle oživuje, takže jsem se i dobře bavil. Taky je to taková připomínka starých časů. Dívám se, že jsem před týdnam dal Bouřlivému vínu 70%. Tento díl jsem sice chtěl ohodnotit na 65%, ale jelikož není rozhodně slabší než první, dávám taky 70%. ()

jerrik7

Je smutné, že se takoví šikovní herci jako Menšík, Sovák, Janžurová a zástup dalších špičkových českých herců museli takhle ponižovat. Ale právě kvůli těm výborným hercům a výborným lidem nemohu film úplně zatratit. ()

Hombre8

Pokud jsem dal žánrově podobné trilogii o jakýchsi Bobulích aspoň jednu hvězdičku, musím zde notně přisypat, i když to občas skřípne. ()

Dechman

Vynikajúca komédia z čias socializmu a ten herecký koncert je neskutočný, jaj keby ešte takých hercov bolo... ()

Bohdy67

Oproti prvnímu dílu zde bylo podle mě víc humoru a hlavně hlášek. Docela mě překvapil i počet sprostých výrazů, hlavně od pana Sováka.....Ono "zpičovat se" mám také velmi rád :D Ikdyž tu jsou komentáře, že to vtipné nebylo, mě to naopak přišlo dost zábavné...A když k tomu člověk přidá méně té propagandy (tedy alespoň z mého pohled, kdy jí sice bylo hodně, ale oproti jedničce která na ní byla založená), a stejný počet "zasloužilých umělců" s klasickou rolí pana Sováka, je druhý díl, za mě o dost lepší než první a popravdě si ho někdy zase rád s chutí pustím...  72% ()