Léto 1944. Sovětská vojska jsou v útoku, ale nepřítel je stále velmi silný. Stíhací pilot Michail Devjatajev (Pavel Prilučnyj) je zajat. Musí se rozhodnout – vrátit se na oblohu, pokračovat ve válce na straně nepřítele, nebo se vydat do koncentračního tábora na ostrově Usedom. Zoufalé eso Devjatajev volí třetí variantu – útěk. Nelze však uniknout z tajného ostrova, kde se testují německé řízené střely. Můžete ale odletět – na letišti je nejnovější nepřátelský bombardér se „zbraní odplaty“ Třetí říše na palubě. Odletět – a udělat nejtroufalejší útěk ve vojenské historii. (sator)

Rathalos

Ruske vojnove filmy ma nikdy nesklamu a plati to dvojnasobne,kedze sa natacalo podla skutocnych udalosti,neocakavajte velkolepe bojove sceny,no pribeh je velmi zaujimavy,herci su presvedcivi,vsetko vyzera realne,zjavne si tvorcovia filmu dali zalezat a cas zbehne pri sledovani ako voda...:-) ()

brumbrum

Hlavne pozitivum je pre mna zivotopisnost - podla resersov na webe sa film hodne drzi zistenych faktov. Dalsie plus su vydarene vzdusne akcie a utek z lagru. Skoda, ze je to spravene tak trocha klipovo, akoby dost kontrastne sekvencie z dakeho komiksu, no ale za mna v pohode 4*, ruske filmy byvaju dobre a najma o vojne vedia svoje; slovanska hrdinnost je predsa len hodne ine kafe, nez daky napudrovany 007. Ani som si neuvedomil, ako preleteli tie 2 hodky, stalo to za to! ()

rivah

Bojový příběh z události před 77 lety? Má to ještě smysl? Leda pro fanoušky bojových (velko)filmů. ()

celticek

Takový ten typický ruský styl, na mě až zbytečně moc akční a tím méně věrohodné. Hlavní hrdina vypadá jak mix Lewandowskiho a Gerarda Butlera:) Bylo to fajn, já bych radši něco více komornějšího. Počáteční letecký souboj byl asi nejlepší, naopak únik z tábora až moc dramatický. Dobré podívání. Hrdina jak z praku. ()

Mamlas

Obsahově standardní válečný film, spíše drama, s ruskou příchutí, avšak ne tak nabubřele gerojíčeskoje jak bývá zvykem, standardně natočené, vcelku uvěřitelně, v zásadě není co nějak moc vytknout ani extra pochválit. Uspokojí, nenadchne. (52%) ()

PaulCZE

Ze zajímavého námětu toho moc nevytěžili. Sice se autoři vyhnuli 10 tunám patosu, ale není to natočený dobře až na pár scén z tábora. Zdejší chvalozpěvy na realističnost jsou mimo jak po stránce zpracování hned od první scény kde probíhal zfušovaný letecký souboj tak i příběh samotný je přitažený za vlasy. Nemluvě o lince s ruským pilotem kolaborantem, to je úplná zoufalost. ()

pekas

Jako na základě skutečného příběhu - dobrý. Samotný film ujde, ale na top to není. Já ho vidím na 75% ()

Venom666

Skutečny příběh sovětského pilota který byl sestřelen  padl do německého zajetí a podařilo se mu uprchnout i s tajnýma dokumentama, stal se hrdinou a přesto ho tajné služby pronásledovali ještě 12 let po válce. Výborný válečný film není tam hluchého místa a oceňuji že i když ruský film tak se nedočkáme propagandy nebo nějakého patosu. Milovníkům válečných filmů doporučuji. ()

Mikecat

12 rokov má vozili po súdoch, nakoniec vyznamenanie. Možno preto, lebo sa zmenila doba. Chyby treba vedieť odpúšťať, skutky pamätať. Toto Rusom ide: vojnové filmy vedia natočiť vynikajúce. Tentoraz letecká bitka, koncentrák pre väzňov a pripravovaný útek, teda skôr úlet. Nezradim bratov, ani vlasť, budem bojovať do posledného dychu, aby som sa dostal domov. Kde má obvinia zo špionáže s nepriateľom. Vynikajúce. ws ()

JokerBaby

Ruský vojnový film. Slabší príbeh bojového pilóta ruského  letectva , ruských vojnových síl počas druhej  svetovej vojny. Pílot padne do zajatia a tu začína príbeh o tom ako sa snaží presekať sa znova na slobodu . Či sa mu to podarí sa dozviete s napínavého filmu z prostredia nemeckého pracovného tábora. ()

rigby

Rusové zkrátka válečné filmy umí a tento nebyl výjimkou. Ano, byl už hodně hollywoodský. Ale tak trochu jinak. Obvyklé věci v něm byly ztvárněny jinak, než jsou obvyklá filmařská klišé. A to se mi líbilo. Celou dobu jsem se bavil a vlastně skoro ani nedýchal. Útěk je natočen naprosto úchvatně. ()

Saxos

Soudruzi Němci byli určitě pěkně nasraný, že si nechali otočit letadlo. Dokonce s bonusem celkem zajímavých dokumentů. Sice si nedokážu představit, proč se v letadle jen tak válej, ale dobrá. Klady: Velmi slušné scény letecké bitvy. Závěr: doporučuji. ()

Grázl83

Druhá polovina výborná ale ta první se docela vlekla. Oceňuji dle mého nazoru realisticky ztvarneny odlet a ty fotky chronologicky seřazené fotky na konci bomba. Naopak postava Larina byla pritazena za vlasy a vcelku zbytečná ()

Pavelkedar

Celkově bravo !  Opakovaně nás rusáci přesvědčují, že umí. Mám na mysli současnou neprobolševickou produkci. A velmi ! slušně namíchaný DD 5.2.1. ()

jardas

Příběh hezký, akce dobrá, ale bez toho, abych nějak prozrazoval část filmu - nejde mi do hlavy, proč Němci ukládali kompletní mapy a schémata raket tam, kam ukládali....asi "scénaristická nadsázka" ;-) ()

vinducha

Velká spokojenost , napínavé je to jak guma od tepláků . Potěšily záběry na P 39 Airacobra v akci. Nadporučík Devjatajev nebyl sice nejúspěšnějším pilotem na tomto stroji , "jen 9 sestřelů" ale přes to se zapsal do historie velice výrazným zápisem. , který je zde hodně atraktivně zpracován. ()