poster

Vlkodlak v Londýně

 • USA

  Werewolf of London

Horor

USA, 1935, 75 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • liquido26
  ***

  První film s tématikou vlkodlaků. Jediné co stojí za zmínku je krásná Valerie Hobsonová a dvě srandovní alkoholické babky (které zřejmě byli inspirací pro Monty Pythony a jejich typické britské hospodyňky, které mluví vysokými skřehotavými hlásky o hovadinách). Hlavní hrdina bohužel nevzbuzuje vůbec sympatie ani lítost. Atmosféra se ani nesnaží být strašidelnou. Pro mě je tohle prostě průměrný černobílý hororový snímek.(26.9.2008)

 • Campbell
  ****

  První vlkodlačí film na světě dopadl na výbornou, ale jelikož jsem viděl Vlkodlaka(1941) nemůžu prostě dát plné hodnocení. Jistě film nepostrádá geniální atmosféru(koukal jsem na to se sluchátkama a u jedný scény si i bál:-)) a má úžasnou délku, která příjemně uběhne. Ale jak jsem řekl prostě Vlkodlak je legenda, ještě tady není tak úžasná maska, spíše to vypadá jako taková nedodělaná a nedoladěná maska vlkodlaka. Příběh je možná lehce úsměvnej ale dokáže udržet v napětí. Byl jsem nadšen ale na plný počet to nevidím.(28.6.2010)

 • pepo
  *****

  Omnoho zaujimavejsie nez klasicky wolfman s chaneym. Na druhej strane chapem, preco si universal vybral do svojho multiversa novsiu verziu. Sci-fi prvky totiz nie su tak chytlave a tajuplne ako tradicna vlkodlacia mytologia. Tu to vsak funguje velmi cool. Ako bonus navyse obcasny humor, dobry pribeh a svizne tempo. Okrem svatej trojice od Whala asi najlepsi z universal hororov 9/10 P.S. nech mi nikto netvrdi, ze si coppola nepozical design monstra do jednej medzifazy svojho Draculu(27.3.2018)

 • DaViD´82
  *****

  Že já raději nestudoval botaniku. Cestoval bych po exotických krajinách, potýkal se s mýtickými stvůrami i krásnými ženami, dával si sklenku režné spolu s alkoholickými stařenkami s absurdně černohumorným pohledem na život a poznával noční život Londýna za úplňku. Díky Universalu jsem však včas prozřel. A nyní se jdu přihlásit alespoň na nějaký dálkový zahrádkářský kurz.(13.3.2008)

 • GigaPudding
  ****

  Ještě před tím nejznámějším vlkodlakem Larrym Talbotem tu byl Vlkodlak v Londýně, který navíc ani nebyl americký, i když byl v americké produkci :). Tam kde byl Vlkodlak s Lonem Chaneyem takovým tím klasicky hororovým nadpřirozeným snímkem tak tady je zápletka zasazená do takového dobrodružně steampunkového scifi pozadí s botanikem doktorem Glendonem, který ve své laboratoři se CCTV začátku 20. století testuje všemožné lidožravé rostlinky, ale především se zajímá o jednu zvláštní rostlinu, která je jen v tibetu, a která kvete jen za měsíčního svitu. Není ale jediným, kdo se o tuto rostlinu zajímá, což pohání celý děj dopředu a překvapivě to dává prostor i k takovému uhozenému humoru, kterým prakticky všechny postavy oplývají. Film je to takový dost přímočarý a nic moc objevného nebo překvapivého v něm není, jenže právě díky tomu na halvu padlému vtipu a lehce scifi kulisám je to taková kuriózní záležitost, která určitě přinejmenším pobaví kontrastem běsnění vlkodlaka a vtipných paniček s jejich komickými replikami :).(20.3.2011)

 • - Filmovou tibetštinou je ve skutečnosti kantonský dialekt čínštiny. (Conspi)

 • - Henry Hull, který ztvárnil filmového manžela Dr. Glendona Valerii Hobsonové, byl ve skutečnosti o celých 27 let starší. (Conspi)

 • - Vlkodlačí vytí vzniklo zkombinováním hlasu Henryho Hulla a skutečného vlčího vytí. Vše bylo zvukařským štábem uzpůsobeno tak, aby byl vydávaný zvuk co nejrealističtější a co nejméně zaměnitelný s jakýmkoliv jiným použitým v dřívějších vlkodlačích filmech. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace