35. Zlatý Glóbus za rok 1977 - cena (2) - *Nejlepší herečka (drama) - Jane Fonda, *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Vanessa Redgrave + nominace (5) - Nejlepší film (drama), Nejlepší herec ve vedlejší roli - Jason Robards Jr., Nejlepší herec ve vedlejší roli - Maximilian Schell, Nejlepší režie - Fred Zinnemann, Nejlepší scénář - Alvin Sargent(31.12.2008)

Na film jsem se připravovala hodně dlouho, ale zatím se nenašel čas se na něj podívat až konečně dnes přišla ta chvíle. Pocity mám trošku smíšené, vlastně to splnilo veškeré mé očekávání a docela se mi to i líbilo. Jane Fonda byla úžasná, škoda, že Vanessa Redgrave nedostala ve filmu větší prostor, protože bychom se o její postavě zasloužili dozvědět tolik, co o Lillian Hellman. Jinak mi ve filmu chyběla nějaká větší scéna, která by mě usadila. Zdálo se mi, že Julieinu smrt vzali hodně rychle, což je podle mého názoru docela škoda.(29.11.2015)

Pěkný námět, příběh, výprava, výteční herci. Trošku mi chyběla větší hloubka, která by, zdá se mi, k takovýmto filmům měla patřit. Děj příliš klouzal jen po svém vlastním povrchu, a to přesto, že byl protkán spoustou vnitřních monologů, který tenhle fakt měly zřejmě zaretušovat. Ale i tak moc pěkné podívání.(8.5.2009)

"Jsem v Paříži" ... "Jsem v Paříži a jsem šňůra perel" ... "Jsem v Paříži a jsem šňůra perel na smyslné tanečnici" .... Film Julia jsem viděla jako dítě a už tehdy na mě působil přímo mysticky (už tímhle dětským dialogem), i když na něm nic mystického není, snad pro to, že jsem byla tak malá a plátno tak velké a produkce výpravná, snad díky Jane, kterou jsem zbožňovala pro její na zem dlouhý semišový kabát, strsané vlasy a angažovanost. Jisté je, že příběh o přátelství, které společenská propast, roky odloučení ani smrt nesmaže, se mi líbil i po mnoha letech. Citlivé, melancholické povahy, s žízní po hlubokém příběhu, precizním zpracování a kvalitních hereckých výkonech .... Julia je pro nás!(11.8.2006)

Príbeh naberie tie správne grády až od nástupu do vlaku. Tu sa psychologická dráma mení na napínavý špionážny triler. Okrem toho sa však veterán Zinneman vyhýba sentimentálnym klišé, toto je film pre staršie publikum. Občas prekvapí silnými scénami, najmä tou z univerzity. Film mi tak však pripadal trochu nevyvážený, nedostatky zachraňujú herci, predovšetkým vždy dokonalá (vzhľadom aj výkonom) Jane Fonda.(6.10.2014)