"Jsem v Paříži" ... "Jsem v Paříži a jsem šňůra perel" ... "Jsem v Paříži a jsem šňůra perel na smyslné tanečnici" .... Film Julia jsem viděla jako dítě a už tehdy na mě působil přímo mysticky (už tímhle dětským dialogem), i když na něm nic mystického není, snad pro to, že jsem byla tak malá a plátno tak velké a produkce výpravná, snad díky Jane, kterou jsem zbožňovala pro její na zem dlouhý semišový kabát, strsané vlasy a angažovanost. Jisté je, že příběh o přátelství, které společenská propast, roky odloučení ani smrt nesmaže, se mi líbil i po mnoha letech. Citlivé, melancholické povahy, s žízní po hlubokém příběhu, precizním zpracování a kvalitních hereckých výkonech .... Julia je pro nás!(11.8.2006)

Nemůžu si pomoct, ale tenhle v podstatě psychologický film o závislosti na jiné ženě, díky které se hlavní postava dostane do nepříliš zajímavých situací, i když sem tam se to snaží o trochu napětí, mě prostě nebavil. Herecky to není zlé, ale ani jedna herečka tu pro mě nevyniká. Ne, tohle pro mě byl jen průměr. A to jsem hodný.(20.4.2017)

Někdy jsem docela v šoku, jak málo lidiček vidělo film, který považuji za velmi kvalitní na svojí dobu. Začnu asi čeřit vody sedmdesátých let a upozorňovat na takové filmové perličky. Jen jestli to není proto, že tady si divák nerve vlasy napětím, nenadskakuje v křesle při palbě z čehokoliv, neteče proudem krev........prostě to nechápu. Mně se líbil styl, kterým bylo tohle drama o přátelství dvou žen a obětavosti předloženo, Jane Fondová, která tady možná ještě tak nezářila jako hvězda, ale ten její strach v očích jsem brala i když já s mým naturelem bych tam měla v některých momentech spíš děs. Zkrátka takový velmi příjemně koukatelný příběh, který stojí za to vidět a myslím, že nebudete litovat :-)(17.2.2015)

Dvě hospodyňky relativně amatérsky vaří, občas je to i vtipný, máslo je základ :-) Mezi tím si řeší rodinné problémy, dělí je od sebe pár desítek let a tisíc kilometrů = dvě dějové linie. Film je založen převážně na rozhovorech a průpoídkách, které se snad ani nesnaží posouvat děj, ale ukazují vztahy a stavy lidí.(3.6.2010)

Nějak nechápu, jaktože toho Oskara dostala Vanessa Redgrave, která se tam téměř nevyskytuje, a ne Jane, která v tom je naprosto skvělá. Ty outfity, ta atmoséfra, to tajemno ,kdy vlastně nevíte, o co vlastně jde, JAK vlastně Julia bojuje proti nacistům. Ale cesta vlakem z Paříže do Berlína je fakt napínavá. A Jason Robards jako Dash Hammett super, akorát jsem si v první části myslela, že je to spíš její otec než milenec...(12.2.2010)