Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dramatický víkend hlídkového vozu v ulicích pražského centra. Poručík VB Josef Kabát (J. Vinklář) denně s kolegy projíždí v hlídkovém voze centrem Prahy. Svůj rajón nade vše miluje a nevyměnil by jej ani za pohodlnější život v kanceláři či na dispečinku. Poté, co někdo z občanů zavolá na tísňovou linku 158, vyjíždí Kabát k různým případům, ať už nehodám, krádežím, výtržnostem či přepadením. V jednom vykradeném bytě najde po pachatelích rozbité dioptrické brýle a utržený kus kožené bundy. Přesně takové věci nosí jeho osmnáctiletý syn Pavel (M. Dlouhý), který shodou okolností ve stejnou dobu zmizel, údajně s kamarády na chatu. Kabát však nemá čas řešit své rodinné problémy: po ulicích Prahy se totiž potlouká příliš mnoho zlodějů a pochybných existencí. Nejhorší z nich je dvojice mladíků, kteří právě znásilnili a zavraždili nevinnou dívku... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (67)

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Kmeny 0, ve kterých se feťáci, sprejeři (ve skutečnosti vandalové), metaláci, breakaři, šlapky, čórkaři, násilničtí gayové, vrazi a jeden midget navíc s menšími či většími úspěchy konfrontují s policejní hlídkou. Pokus o jakési melancholicky zabarvené uvažování o proměnách času a prostoru spolehlivě zabíjí esenbácká dramaturgie, všudypřítomná vyprázdněnost a vachrlatá linka se ztraceným synem. Nejvýraznějším poznatkem, který si člověk z tohoto šedivého opusu odnese, je fakt, že za komunistů byla Praha plná lešení. K dobru lze dát ještě telefonát vyfičené dívky na 158. „Já asi umírám, vzala jsem si větší dávku – vy berete drogy – ano – a kolik je vám let?“. Cvach slouží městu! ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Normalizační snímek o policejní hlídce v pražských ulicích a jejich životech. Příběh si především všímá policisty Josefa Kabáta, kterého (jak jinak) dobře ztvárnil Josef Vinklář. Je to člověk jako každý jiný. S velkou zodpovědností vykonává svoji službu a zároveň řeší své rodinné problémy. Pochopitelně se na svou dobu vzniku nejedná o dramatický, nebo nedej bože akční film. Snímek přirozeně ukazuje dlouhou a nudnou službu takové policejní hlídky, která objíždí město v automobilu značky Volha. Občas je někde autonehoda, občas se někde poperou, nebo je objevena mrtvola člověka. Příběh je obohacen několika výrostky, kteří na dnešní dobu připadají už poněkud směšně. Obzvlášť dvojice, která přepadává, znásilňuje a vraždí mladé ženy. Na druhou stranu z toho tkví jistý realismus. Každopádně se jedná o ojedinělý snímek, kterému by dnes slušel remake, nebo alespoň obdobný a současný film. Přimlouvám se za to. Ono téma za to určitě stojí. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Jo VB si válí šunky, cikorská kapsářka je těhotná cca hodinu a ještě se jí chvějí kolena, dva vrazi zabíjí mladé holky, synáček na záletech a borci chodící oblékaní jak bukvice mlátí starší spoluobčany – to je jen zlomek toho co na svých vyjížďkách řeší Vinklář a jeho kolegové od Veřejné Bezpečnosti. Film jako celek asi moc nezaujme, ale tyhle mini případy vložené do jednoho celku zaujmou (alespoň tedy některé určitě). Objeví se tu hned několik známých tváří, jen je škoda, že to nebylo víc akčnější/lepší atmosféra. Někteří nostalgicky zavzpomínají na svoje bujaré mládí, díky účesům, oblečení, jiní budou zívat nudou. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

- 158 - Veřejná bezpečnost! Když jsem tak sledoval Tísňové volání, vybavil se mi mnohem mladší film s N. Cagem - Počítání mrtvých. Jezdí tam jako člen záchranné služby po nočním New Yorku a sbírá feťáky, ožraly, noční zraněné a vozí je do špitálu. Během té dlouhé únavné práce už ví koho poveze zítra znovu, koho nemá cenu sbírat protože se probere sám a kdo je na tom fakt blbě... V Tísňovém volání se ocitáme na palubě žluto-bílého žigulíku VB a trávíme s hlídkou několik ,,běžných nocí'' roku 1985. Vozidlo řídí zkušený poručík mazák Vinklář, sekunduje mu parťák Štěpnička. Máme možnost nahlédnout pod noční pokličku Prahy těch let, noční kabarety, valutoví šmelináři, prostitutky, opilá mládež, pankáči i galérka to vše je hlídáno bedlivým okem osádky žigulíku brázdícího nočními ulicemi. Nevím co to mělo vše v souhrnu říci. Měla to být kriminálka očima hlídky VB? Film propagující a ukazuijící těžkou práci střážců půlnočního království Gustava Husáka? Je to takový maglajz, jehož (byť notně koncentrovaně) jediné plus vidím ve znázornění a vlastně zdokumentování tehdejšího nočního prostředí našeho velkoměsta. Ty diskárny, bandy punkerů, hospody i olezlé fasády všech baráků ve všech ulicích fakt stojí za vidění.... Zkrátka další socialistická konzerva. Dvě brýlové obroučky. * * ()

Dlubal David 

všechny recenze uživatele

Nebudu-li se zabývat tím, zda film je/není poplatný totalitnímu režimu tvářícímu se jako takový maličký ráj na zemi, tak je to spíše film průměrný, leč cosi mě na něm zaujalo. Josef VINKLÁŘ v té zelené uniformě zpočátku sice vypadal divně, ale po pár minutách jsem si zvykl. (■) Hlavním hrdinou je stárnoucí poručík Josef KABÁT, který bere svou práci jako poslání a má ji rád. Snaží se být poctivý a čestný. Občas jej přepadne pocit bezmoci, pocit, že vlastně nic pořádně nemůže změnit a že se lidi nedaj napravit. Někdy pochybuje i sám o sobě a o své úloze ve společnosti či jak je vlastně pomocný své zemi, ve které žije. Nicméně nakonec vždy jde dělat svou práci, protože je to to jediné, co umí a co ho vnitřně naplňuje. (■) Společně se svým o něco mladším kolegou, se kterým se znají již dlouhá léta, zaškolují na noční jízdě hlídkovým vozem Veřejné bezpečnosti mladičkého kolegu, který ve své mladické bujnosti, by hned nejradši při prvních náznacích, že se něco může semlít, vyskakoval z auta a jal se jíti usměrňovat davy. Stárnoucí KABÁT je již však ostřílený hlídkař a ví, že mnohdy není vůbec potřeba zasahovat, a že mnohdy je jakákoliv perzekuce zbytečná či naopak kontraproduktivní a vše řeší s nadhledem a hlavně v klidu. (■) V první chvíli jsem mladého KABÁTova syna Pavla vůbec nepoznal. Zřejmě kvůli těm velkým brýlím a vlasům do obličeje. Po chvíli jsem v něm již viděl herce Michala DLOUHÉHO. (■) Na postavě "Šunky" je krásně vykreslena ona stará lidová moudrost o chlapci, který tak dlouho křičel, že je tu vlk, až ho jednou již nikdo nebral vážně a vlk jej roztrhal na cáry. (■) Tento film je jakousi zastřenou sondou do nočních ulic, pajzlů a šantánů tehdejší Prahy. Samozřejmě je třeba brát snímek s nadsázkou a nic nebrat doslova. Ovšem na druhou stranu, podíváš-li se na dnes natáčené či vysílané filmy, zpravodajství a média obecně, tak se chtě nechtě musíš silně zamyslet, zda dnešní pohled není také zastřený. Zda ano či ne, tak to nechám na Tobě. (■) Postava stárnoucího KABÁTa na mě působila hodně realisticky a civilně. Původně jsem se rozhodoval, že filmu udělím tři hvězdy, ale díky tomu, jak film končí, tak jsem se rozhodl jednu hvězdičku přidat. (■■■) (R) [90/100]. ▪ (K) [80/100]. ▪ (V) [77/100]. ▪ (♫) [69/100]. ▪ (H) Josef VINKLÁŘ [90/100]. Jiří ŠTĚPNIČKA [80/100]. Michal DLOUHÝ [70/100]. (■) (E) Poslední mejdan (1984)Smrt stopařek (1979)Masseba (1989). (■■■) (Č) 1 (■) (1) {Sobota, 10-X-2015; 19:36; Doma; PC.}; 720 x 544p; ))(( (v původním znění). [91/100]. (■■■) (csfd) MickeyStumaBigBangpatrikusGavin87Rosalinda.(■■■) (C) [91/100]. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama