Reklama

Reklama

Denní směna

  • USA Day Shift
Trailer 1

VOD (1)

Jamie Foxx hraje dříče, co chce vlastníma rukama zařídit dobrý život svojí bystré dceři. Čištění bazénů v údolí San Fernando je ale jenom fasáda pro jeho skutečné živobytí: lov a zabíjení upírů pod křídly Mezinárodní unie lovců upírů. (Netflix)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (305)

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Zvykl jsem si už, že klasičtí upíři bývají v popkulturních, hlavně amerických filmech většinou zkarikovaní. Ale tentokrát to nebylo tak hrozné. Kromě parádních moderních akrobatických kreací, které upíři předvádějí, když to do nich někdo nakropí brokárnou, jsou víceméně ze staré tradiční školy - vadí jim Slunce, nesnášejí česnek a nejsou vidět v zrcadle. I jejich lovci docela ujdou, i když mnohem radši, než šaškujícího Foxxe s jeho otravnou rodinkou, bych v hlavní roli viděl Adkinse a jeho (filmového) bráchu. Ale to už by byl pravda úplně jiný film. A tak divák musí přetrpět něco infantilního humoru (no, párkrát jsem se i zasmál) a fůru vztahových a rodinných keců. Ale úplně nejvíc mě nakrklo, že se mezi upíry opět najdou nějací ti pitomci, kteří být upíry vlastně nechtějí a pomáhají lidem lovit ty pravé upíry, kteří jimi být chtějí. Tenhle přiblblý antropocentrismus mi ve filmech o upírech fakt děsně vadí. Ale za tu skvělou akci dám třetí, ať nežeru. ()

BoPo 

všechny recenze uživatele

Je vidieť, že by radi trafili jackpot ako Zombieland, len s upírami. Prvá tretina je vlastne dosť fajn. Len potom vidieť, že neprinášajú nič osobité, netrafili žiadnu hereckú chémiu, nedali nič viac než len ďalšiu nevážnu zabíjačku bubákov. Jamie Foxx si tu odjede takový ten svoj štandard typu Projekt Power. Je teda hviezdou filmu, ktorý vlastne za moc nestojí, ale nie je to primárne jeho chyba. Denní směna je takový ten cool trailerový film, ktorý ale vlastne v sebe nič cool nemá. ()

Reklama

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Hrozná bejkárna. A to teď nemyslím ale vůbec pozitivně. Přes solidní a místy i úsměvný úvod to zase zabije totálně zpackaný a přepálený konec. Lovci, hodní a zlí upíři, krém proti spálení. Wtf? Že vezme tuhle roli Jamie Foxx, to jsem nějak neřešil, ten už svou první a asi poslední sošku doma má, ale proč na tak stupidní roli kývl například Oliver Masucci z pro mě kultovní Darku, to pro mě fakt zůstává záhadou. ()

Cappuccino 

všechny recenze uživatele

Jamiemu Foxxovi rola zabijaka upírov sadla, ale jeho parťák Dave Franco bol na facku. Film má zopár zábavných momentov (hlavne so Snoop Doggom a Scottom Adkinsom), no väčšinou kĺže na vodách priemeru. Hlavná zápletka je jedno veľké klišé, tak ako správanie aktérov a niektoré akčné scény stáli fakt za päť korún. Zamrzí tiež, že tvorcovia načrtli mytológiu upírov i Únie a následne sa tým prestali úplne zaoberať. Slabšie 3 hviezdy. ()

HellFire 

všechny recenze uživatele

Netflix pokračuje ve své krasojízdě napříč filmy všemožné kvality a je z toho opět jen další průměrný snímek, na který druhý den zapomenete. Nad vodou ho drží charisma Jamieho Foxxe a poměrně slušně natočené zabíjení upírů. Škoda, že jediný upír, kterému to opravu věříte, je postava Natasha Liu Bordizzo jako Heather, která se ve filmu jen mihne. Ostatní upíři vypadají spíše směšně. Dave Franco pokračuje ve svém výčtu postav blbečků-ňoumů. Tady si zahrál upozaděnou kancelářskou krysu, jehož rolí je pěkně polopatě vysvětlit divákovi, jak se to má s těmi upíry. Když zavřu obě oči, je to průměr. Ono to totiž rychle uběhlo. ()

Galerie (178)

Zajímavosti (13)

  • Posledná veta filmu je: "To je to, čo milujem na LA: všetci prekliati upíri." Je to odkaz na poslednú vetu vo filme Stracení chlapci (1987): "Jednu vec o živote v Santa Carle, ktorú som nikdy nezvládol: všetci prekliati upíri." (maramashi)
  • Keď Seth (Dave Franco) povie Budovi (Jamie Foxx), že sú partneri ako "Crockett a Tubbs", je to odkaz na duo policajných detektívov zo seriálu Miami Vice (1984-1989). Jamie Foxx stvárnil postavu detektíva Tubbsa vo filme Miami Vice (2006). (slord)
  • Všechna vozidla lovců a „klaďasů“ mají poznávací značky odkazující na biblické verše. (mikki089)

Související novinky

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Měli jste pocit, že letošní léto bylo, alespoň co se nabídky v kinech a na streamovacích službách týče, doposud poněkud chudé? Pak vás nejspíš potěší zpráva, že srpen v tomhle směru ledacos napraví.… (více)

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

01.07.2021

Obsazení čtyřky Johna Wicka nepřestává bobtnat. Mimo představitele titulního hrdiny Keanu Reevese se tak ve filmu dočkáme například i Donnieho Yena, Billa Skarsgårda či Hirojuki Sanady. A teď se k… (více)

Reklama

Reklama