VOD (1)

Jamie Foxx hraje dříče, co chce vlastníma rukama zařídit dobrý život svojí bystré dceři. Čištění bazénů v údolí San Fernando je ale jenom fasáda pro jeho skutečné živobytí: lov a zabíjení upírů pod křídly Mezinárodní unie lovců upírů. (Netflix)

Trailer 1

Anderton

Na Netflix a jeho pôvodnú tvorbu môžeme (oprávnene) nadávať koľko sa len dá, ale na druhú stranu, kto by dnes potom točil takéto tupé béčka ako vystrihnuté z minulého storočia s áčkovými hercami. Len škoda, že ten vtipný potenciál, ktorý to má v sebe nie je dostatočne využitý a namiesto pokračovania v hláškovaní vždy príde nijako objavná akcia. Človek sa zamyslí aj nad tým, že mať dnes dieťa v západnej spoločnosti nie je žiadna výhra, 5 litrov škola, 5 litrov rovnátka, a keď zrovna nezabíjate upírov, tak si to môžete hneď hodiť. Oveľa lepšie ako vážny Bright, ale scenár mal byť proste plnší lepších hlášok. ()

mzss1

[72%] Musím říci, že jsem příjemně překvapen s čím tentokrát netflix přišel. Neříkám, že je tohle nějaká bomba, ale zde se povedla jak akce tak i přiměřený humor. Trochu bych to přirovnal k filmům jako je Blade a i mi to trochu připomnělo zombíky, i když se zde jednalo o upíry. ;) Technicky to bylo dobře natočené, krásná kamera a akční sekvence potěší. Především ta někde uprostřed filmu, kde se nám tu nečekaně zjeví Scott Adkins, který zmasakruje pár ošklivých upírů a i si do jednoho dokonce kopne a pak se zdekuje a je fuč. ;) Každopádně jsem si i párkrát zasmál. Humor mi zde tentokrát sedl, takže žádné trapné výlevy zde naštěstí nebyly. No a celé to tahá skvělý Jamie Foxx, který se zde do role lovce upírů hodil. Závěr už mě bavil trochu méně, o nějakém napětí, ději apod se tu zavadit nedá, ale i tak mě to bavilo a při správné náladě si to někdy možná ještě pustím. Na to 1 vidění to asi stačí, ale čekal jsem nudnou blbost a dostal jsem toto – takže za mě velká spokojenost. ()

Spiker01

Co se týče netflixáren, tak vysoký nadstandard, ostatně jako všechno, co vyjde z produkce Leitche a Stahelskiho. Několik líbivých akčních scén a povedené choreografie, nekompromisně charismatický Jamie Foxx, až jsem si vzpomněl, že kdyby byl alespoň takovýhle nový Blade, byl bych spokojený. Takhle můžeme jen doufat a Day Shift 2 bych si dal rád. ()

verbal

Vyloženě Blade se mi po tom nechtělo, i když se jedná o standardní slaboduchý netflusanec pro evily. Však proč se taky jebat s nějakým sofistikovaným podkladem, když dvě hezky udělané a svižné desetiminutové upíří vyhlazovačky v míchách cílové skupiny zcela odmažou těch zbylých 93 minut přitroublé, pásové a neinventivně sterilní pičočalamády, růžoví předplatitelé vyrachtaného, degenerativního neomarxismu se slastným chrochtáním hltají pomeje a ten krpatý plagiátorský trumbera, co už má na dozajista bezvýčitkovém "scénáristickém" svědomí kvocientně děsivou Armádu Lu-pičů a tato veledíla patrně seká s nebývalou lehkostí za deset minut po vychlazeném kefíru ráno doma na hajzlu, je teď určitě přesvědčen, že je Trumbo. Čili škoda (zase za pár miliónů) no, režisér je zjevně zručný řemeslník, ty dvě výše zmíněné etudy jsou parádní, a i prachy jsou v tom vidět, ačkoliv když zatáhli fuckturu pana Liššky, zbylo jim pro roli jeho přicmrndávače už jen na sekndhedového Franka, oproti bratrovi slizkého a prkenného to neumětela, a pro BLM privilegizaci čokoládových krimošů na veskrze trapný štěk ubohého, mentálně atrofovaného a imrvére zfetovaného recitátora - Slídícího pssa. ()

pornogrind

O filmu už nějakej ten pátek vím ale víceméně jsem ho přehlížel, protože se mi do něho vůbec nechtělo. O to větší mě čekalo překvapení. Skvěle fungující mix hororu, akčňáku a komedie. Dobře zvolená byla i hudba. Nejvíc jsem si ale užíval akční pasáže. TOPem je pasáž kdy se na scéně objeví bratři Nazarianovi(Scott Adkins a Steve Howey). Nečekal jsem to, smekám a tleskám. Nadprůměrná porce zábavy. Parádní oddechovka ke který se budu rád vracet. ()

• Posledná veta filmu je: "To je to, čo milujem na LA: všetci prekliati upíri." Je to odkaz na poslednú vetu vo filme Stracení chlapci (1987): "Jednu vec o živote v Santa Carle, ktorú som nikdy nezvládol: všetci prekliati upíri." (maramashi)
  • Keď Bud (Foxx) a Big John (Snoop Dog) vstúpia do únie môžeme vidieť fľašu s nápisom „BSB“. Je to Brown Sugar Bourbon, značka alkoholu ktorú vlastní herec Jamie Foxx. (maramashi)
  • Bud (Jamie Foxx) ve filmu vystřídá několik tzv. aloha/havajských košilí. Diváky je nejvíce vyzdvihována květinová košile Day Shift 2022 se vzorem oranžových květů ibišku a ananasů s knoflíky ve stejné barvě. Jen u jedné z košilí si můžeme všimnout vsazené a napasované náprsní kapsy, tak aby nebyl narušen její vzor. U originální havajské košile z Honolulu bývá zvykem, že motiv kapsiček ladí s motivem vlastní košile a kapsy nejsou na první pohled vidět. Tyto košile jsou pak doplněny knoflíky, které jsou vyrobeny ze skořápek kokosových ořechů. (DJMaroko)

Související novinky

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Měli jste pocit, že letošní léto bylo, alespoň co se nabídky v kinech a na streamovacích službách týče, doposud poněkud chudé? Pak vás nejspíš potěší zpráva, že srpen v tomhle směru ledacos napraví.… (více)

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

01.07.2021

Obsazení čtyřky Johna Wicka nepřestává bobtnat. Mimo představitele titulního hrdiny Keanu Reevese se tak ve filmu dočkáme například i Donnieho Yena, Billa Skarsgårda či Hirojuki Sanady. A teď se k… (více)