Jamie Foxx hraje dříče, co chce vlastníma rukama zařídit dobrý život svojí bystré dceři. Čištění bazénů v údolí San Fernando je ale jenom fasáda pro jeho skutečné živobytí: lov a zabíjení upírů pod křídly Mezinárodní unie lovců upírů. (Netflix)

jsem_fila

Začátek filmu hodně rychle vtáhne do děje, i když tomu dost na sílu pomáhá Jamie Foxx. Po úvodní bojové scéně s babičkou se dozvídáme o čem ten film vlastně bude a už to zas tak růžový není. Půlka filmu za vámi a už vás další Netflixovka přestává bavit, jakoby dělal scénář úplně někdo jinej… Až na scénář tomu filmu není co vytknout. Je to “jen” další film od Netflixu, který vyjde a za měsíc si na něj nikdo nevzpomene. Jinak všechny bojový scény byly totální masakr. Sedíte u telky, držíte se za pusu a křičíte “OUUU!”. Dave Franco se povedl a snoop, jak ho všichni známe, je taky TOP! ()

alldo.raine

Welcome to the motherfuckin night shift! Upírovskej nářez plnej supr akce a hlášek!! Takhle by to šlo Mr. NETFLIX. PS: It's the motherfucking D-O-double-G, Snoop Dogg!!!! ()

Sinusiridum

Zbytečnost a komedie jen dle označení. Nebyl tam jedinej vtipnej okamžik. Možná se mám zasmát, že se někdo pochcal a potom, že už se nepochcává, nevim. Nechápu tak vysoký hodnocení. Nula zážitek. Možná, kdyby neexistoval jedinej upírskej film, tak to bylo když už nic, tak akční. ()

maramashi

Do filmu som išiel bez toho aby som o ňom čokoľvek vedel, som rád že som to tak spravil lebo som si to užil o to viac. Od začiatku som vedel o aký žáner filmu pôjde a hneď som vedel že to bude môj "šialok" kávy. Jamie Foxx ako sympaťák, Dave Franco ako tupý pomocník, Snoop Dogg ako najlepšia postava filmu a Scott Adkins ktorý sa objavil na 10 minút (Bohužiaľ). Akčné scény boli až nečakane dobré, každú jednu som si užil naplno a prepadová scéna v dome bola najviac top. V podstate ako keby ste zmiešali Blade-a a Raid. Jeden z najlepších Netflixových béčkových blockbustrov tohto roku. Jednoznačne ideálny piatkový film na vypnutie. 65% ()

Clark_Kent

Kurva fix, to byla prda. Smál jsem se skoro celou stopáž, vtipný a zábavný. Zajdi si do koupelny, osušit péro. Fakt kurevská pecka. Udělalo mě to moc dobře. ()

papadoce

Tak sa nám na Netfláku zaBlejdilo. Miestne hodnotenie načrtlo, že to nebude žiadna upírska bombovica, ale hneď úvodná scéna so skladacou babičkou mi hovorila presný opak. O čom to je, vám teraz prezradí malý spoiler. Dentálny technik Jamie Lišiakk naháňa upírov po San Andreas, skúša na nich kung-fu a všemožne sa snaží striebrom trafiť ich dobré srdce, aby mohol priekupníkovi predať ich dentálnu výzbroj. Koniec spoileru. Bohužiaľ, po úžasnej babičke prišla dlhá pasáž kedy sa v podstate nič moc neudialo. Mala slúžiť na spoznanie sveta lovcov upírov a na zapojenie ďalších postáv (Dave Franco, Snoop Dogg) do príbehu. Akčné scény boli natočené naozaj slušne. Vlastne šlo jednoznačne o prvú ligu, ale zvyšný obsah a kopec kecov boli akési prázdne a nezáživné. Parádni boli najmä bratia Nazarianovci, určite za samostatnú hviezdičku. Okrem prázdnych ukecaných pasáží je škoda aj takých tých béčkových chybičiek ako napríklad, že týpek nasádže zásobník z SMGéčka do auta a na ňom ani jediný škrabanec. Nebolo tých chýb mnoho, ale nemali byť žiadne a hotovo. Vôbec to nie je špatná záležitosť. Mám dojem, že Netflák sa vo svojej tvorbe dosť zlepšuje, no na štyri hviezdy to ešte nie je. Možno si znova pozriem Nazarianovcov, lebo to bolo skutočne skvele natočené a vlastne akcia celkovo je vo filme naozaj zvládnutá na jednotku. Dvojica FrancoFoxx prekvapivo funguje a od momentu “premeny” to je celkom originálne a dokonca aj vtipné. No potenciál pre humor bol ďaleko väčší už skôr a nebol využitý. Napríklad v posledných minútach dali dve také hlášky, ktoré presne do tej doby žánru tohto typu chýbali. Scenár to ale hercom neumožňoval, až na túto výnimku. Ozaj, a ešte prekrásna riť Meagan Goodovej bola rííííly gúúúd za päť hviezdin. 70% na pohodu, tak sa snažte. 3,5*. ()

kyjo

Lehce zábavný akční béčko à la Blade. Pokus o "buddy cop" komedii moc nefunguje. Herecký výkony až na výjimky nic moc. Motivace hlavního protagonisty je vyloženě směšná. -1★ za (typicky netflixovej) rasisticko-sexistickej archetyp postavy Davea Franca. ()

Dejvecd

Blade na steroidoch? Možno, a je to sakra epic. No a čo je, že je to totálna volovina? No a čo, že príbeh je extrémne jednoduchý a zvratov je tam asi toľko ako je v Twilighte zmysluplných dialógov? Mne to vôbec nevadilo. Užíval som si zábavné a dobre odohrané postavy. Užíval som si kalifornský vibe. Ale hlavne som si užíval parádnu a totálne nadupanú akciu plnú odseknutých hláv, odstrelených končatín, explózií krvi, sakra dobrej choreografií, ktorú som si myslel, že mimo Wicka a Kingsmanov len tak neuvidím (nebolo to úplne na úrovni Johna Wicka, ale chápeme sa), a ďalšiemu množstvu gore srandičiek, ktoré vyzerali skvelo, boli plné nápadov a ja som sa pri nich vyložene smial. Nemám rád filmy s upírmi, ale tento som si aj napriek celkovej stupídnosti dosť užil a pri väčšine z vtipov sa aj zasmial. Jedine tá auto-naháňačka mi prišla plná random blbostičiek, ktoré tam ani nemuseli byť. "I'm goin' hunting. Don't know 'bout you." 7/10 ()

Mamlas

Nemám rád filmy s upírama, nesnáším rodinná drámíčka kde exmanželka vydírá exmuže děckem a taky nesnáším RAP. Tenhle film byl intenzivní mlátící a sekací akcí o likvidaci upírů, průběžně se do toho vkakávalo klišoidní rodinné drámíčko a kdykoli to bylo možné, tak hrál RAP. Ani nevím, jak jsem to mohl dokoukat. Docela to táhl Foxx a vůbec se casting povedl. Sem tam to i pobavilo, ačkoli scénář jinak nebyl vůbec dobrý, i pár nápadů tam sem tam bylo. Kdyby vynechali rodinnou linku a děti, místo upírů honili třeba zmutované vydry, RAP nahradili čímkoli kromě dechovky a scénář by napsal někdo se smyslem pro humor, tak v té herecké sestavě by to byl skvělý film. (46%) ()

Oxyuranus

5, protože je to suprově natočený s plno nápadů a hezkými záběry. Akce je super a je jí hodně. Jestli se chceš pobavit, podívej se na to! ()

stephano

2* za par povedených akčních scén. Jinak je to opravdu blbost a to mam velkou toleranci. Bohužel vtip a dej zde proste není. ()

instageek_cz

Denní směna je zábavný, rychle odsýpající film, který mě ale ve výsledku spíš naštval. Proč? Protože měl potenciál stát se skutečnou kultovkou, kvalitním „béčkem“, ke kterému se bude člověk rád vracet. Atmosférou mi hodně připomíná Záhrobní komando, většina postav je dost sympatická, ale bohužel s nimi tvůrci ne vždy zachází úplně šťastně. Nejhůř to schytá Heather, nová sousedka hlavního hrdiny v podání skvělého Jamieho Foxxe. Objeví se v jediné scéně, pak ještě jednou na zlomek vteřiny, a to stačí, aby se ve finální bitce stala velkou pomocnicí a součástí týmu. Jsem si jistý, že celá dějová linka s ní skončila na podlaze střižny. Bohužel nás diváky mají producenti často za kretény, takže si řekli, že nám stačí vidět ji jednou s Foxxem a naše primitivní mozky si to spojí tak, že už jsou blízcí kamarádi. Naopak spoustu času věnujeme Foxxovu seznamování s novým parťákem, superslušným úředníkem, kterého hraje Dave Franco. A díky tomu jejich vztah parádně šlape, je uvěřitelný, dokonce si Franca oblíbíte, nebude vám lhostejný. Tak to má být. Celkově se zde objeví řada skvělých herců. Znalce akčňáků potěší Scott Adkins coby über drsný lovec upírů, u Petera Stormarea budete zvědaví, jak strašlivou smrtí zemře tentokrát, a fakt cool je i Snoop Dogg! Hraje velice umírněně, žádná exhibice ani sebeparodování se nekoná. Je tu za respektovaného veterána mezi lovci. Jenže na konci s ním tvůrci naloží velmi podivně, takže po uznalém pokyvování hlavou si člověk najednou říká WTF?! Jamie Foxx je super. Drsný lovec, vtipný parťák, starostlivý otec rodiny. Budete mu držet palce. Škoda, že hlavní záporačka je úplně nijaká, neschopná. Těžko chápat, proč ve finále pořád tolik otálí s tím, co má v plánu. Jsem si jistý, že i tady se vystřihla dějová linka, která by mnohé osvětlila. Pech, protože Denní směna šlape, nenudí a těch 10-20 minut navíc by ji postrčilo do vyšší ligy. Hodnocení: 6,5/10. PS: Mé další recenze i na knihy a komiksy najdete na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

johnsnow

SPOILER ALERT: Musím teda povedať, že som milo prekvapený. Spojiť upírí lov a komédiu možno znie ako šialený nápad ale prevedenie sa podarilo. Foxx a Franko sú super a ich špičkovanie je fakt funny. Akčné scény sú podarené a páči sa mi, že to išlo takým Wickovským štýlom. Avšak Wickovský štýl nie je iba v súbojoch ale aj v prevedení. Máme tu úniu ktorá upírov loví. To je však aj problém filmu a to ten, že okrem toho, že vieme, že existujú ľudia ktorí s upírmi bojujú, tak nič viac. Aj u upírov je to dotiahnuté dopoly. Vieme, že je niekoľko druhov a, že sa nemajú navzájom radi ale nevieme prečo. Ba občas vidíme, že upírom slúžia aj ľudia ale tiež nevieme či ich k tomu prinútili, či im sľúbili, že ich premenia. Ďalšou výtkou by bolo to, že zvrat ohľadom premeny  Franca na upíra, jeho zabitie a následné oživenie je podaný až extrémne vtipne (a za mňa trápne). Tiež sa mi nepáčilo, že Foxxova susedka zohrá vo finále dôležitú úlohu ale predtým, než sa odhalí jej pravé ja ju uvidíme iba v dvoch scénach. A ešte by som ja osobne vytkol to, že Adkins sa objaví iba v jednej scéne ale našťastie sa pekne predvedie. A hoci má film tieto neduhy, napriek tomu som sa bavil a takých 7/10 tomu dám. A prípadné pokračovania by neboli na škodu. P.S. Snoop Doog s rotačákom bol perfektný. ()

Cermicek

Tak koukám, že asi jenom málo lidem došlo, že se jedná o parodii!??🤔🤔 Aneb pojďme si všichni hrát na super erudovaný a upnutý přizdisráče, co za každou cenu hledaj hloubku vesmíru..? Vždyť to byla řežba! A brutálně našláplá! 👍 (Některý bojovky jsem si dokonce musel několikrát přehrát znova a to se mi skoro nikdy nestává). Já se bavil královsky, ať si každej říká co chce! ()

hrumsrt

Netflix odvádí úžasnou práci, když od jisté doby zvládá solit velký prachy za jeden projekt za druhým, jenže snad ani jeden nemá ani průměrné kvality. Nikdo tam ještě nepochopil, že to není o tom nabrat známé herce, kteří mají za sebou velké projekty. Hlavní devízou každého filmu pořád zůstává scénář zpracovávající zajímavý příběh... Mám rád upírskou tématiku a často si hlídám j podobných filmů jejich lore. Tenhle film je zase naprosto zaměnitelná jednohubka, která je jen dalším hřebíčkem k tomu, abych tuhle službu opravdu pohřbil a přešel jinam. Jamie Foxx není špatnej herec, má sice značně omezený mimický projevy, ale v minulosti už ukázal, že je schopej něco zahrát. Má to sice zajímavou strukturu barev, která působí ironickým kontrastem, když v podstatě jde o temnější film. Jenže mě už vytáčí, jak idiotsky divně natočený to je. Občas naprostá neschopnost normálních záběrů a všem by se nejradši koukali přes rameno. Možná má být tím správným kořením tohoto filmu humor, který mi ale nesedí a naopak celé to sráží. Navíc mi to přišlo nějaký roztahaný. A tak nebýt alespoň tisíckrát ohrané chemie mezi kancelářské upjaté kancelářské krysy a zkušeného divocha vypínám daleko dříve.. 35% ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér