Hledám Amy

• Česko Zoufalec (více)

Komiksoví kreslíři Holden a Banky jsou nejlepší přátelé už 20 let. Zdá se, že jejich bezstarostný život nemůže nic ohrozit. Dokud ovšem nepotkají Alyssu. Holden se zamiluje, pak ale zjistí, že si dělá plané naděje. Alyssa je totiž lesbička. Dva komiksoví nadšenci Holden McNeil a Banky Edwards, kteří žijí v New Jersey, jsou nerozluční kamarádi už dvacet let. Přes den tráví čas společně ve svém studiu a večer se chodí ven bavit. Jejich přátelství má však poprvé v životě dostat povážlivou trhlinu poté, co jim zkříží cestu nádherná mladá lesbička Alyssa Jonesová. Holden se do ní zamiluje a záhy musí čelit Bankyho žárlivosti i barvité minulosti své nové přítelkyně. (Cinemax)

David David

Co je na tomhle fimu tak zajímavý, nechápu. Affleck se fakt dostal k filmu jen kvůli tomu jak vypadá a ta ječivá hlavní hrdinka... Geniální dialogy? Nevím kde. Ani vlastně neím proč jsem tomu dal dvě hvězdy, snad za Jasona. ()

..Anya

Jediná vtipná věc byl knírek Bena Afflecka. A pak ten iritující ječák hlavní herečky. Ee, moje představy o komedii vypadaj diagonálně jinak. ()

Charlie84

Paradoxně scény, ve kterých Affleck více či méně úspěšně nahání Adamsovou, jsem měl chuť přetáčet. I když rád přiznám, že minimálně jednou jsem byl upřímě dojat. Zbytek scénáře je založený na fórech na adresu gayů, černochů a sexu (popřípadě sexu gayů a černochů a gayů-černochů), přičemž jsem neustále čekal, kdy se to začne dementnět. Nazačalo. Celé je to postaveno na dialozích a i když pravděpodobně nikdy nebudete řešit, kolik prsou má patřičně jadrný komiksový hrdina mít, slovo od slova to bylo až nepříjemně ze života. Zasmál jsem se, dojal jsem se, líbil se mi konec a konečně jsem viděl mýtického Mlčenlivého Boba a řeknu vám, je to řízek:). Za pět. ()

bif

Naprosto úžasný film. Já zbožňuji Kevina Smithe, ale tenhle snímek mě naprosto rozdrtil a zaryl se až do morku kostí a mého srdce. Chasing Amy je neuvěřitelně silný film, který přímo křičí životní traumata a problémy, kterými si projde snad každý smrtelník. Film by měl povinně vidět každý člověk ještě na základní škole, protože je v něm tolik pravdy, že to až bere dech. Nejsem člověk, kterého něco snadno dojme, ale tohle mě dostalo do slz a přinutilo mě to opravdu zavzpomínat na to co jsem zažil a že jsem byl kolikrát stejnej vůl jako hlavní hrdina (v podání úžasného Bena Afflecka). Není vůbec divu, že byl film oceněn mnoha cenami za scénář a já osobně bych rád vyzdvyhl i několik dalších stavebních kamenů, o kterých se však každý divák jistě přesvědší sám (hl. Herec, vedl. Herec, hl. Herečka a střih). Tohle musí prostě každý vidět sám a pokud už má v životě něco za sebou, tak se v tomto skvostu jistě najde a nejspíš bude silou tohoto snímku zdrcen stejně jako já. Film se okamžitě dostal do mojí osobní TOP 10 a pokud bych měl hodnotit procenty tak dám 100%. ()

Drom

Ihned na začátku musím upozornit, že k tomuto filmu, který nepatří mezi to nejzábavnejší od Kevina Smithe, mám zvláštní osobní vztah a pokud tedy nejste já, asi budete chtít hodnotit o jednu až dvě hvězdičky hůře. Příběh lásky protknutý komixovým světem má samozřejmě své skvělé momenty a především vynikající dialogy. Šemík už se na to nemůže dívat a tak se rozhodne převzít iniciativu. Za stěžejní však považuji příběh Tichého Boba o přítelkyni Amy, jehož podstata filmu dala název a který nejen charakterizuje celý příběh Holdena a Alyssy, ale dotýká se i mě osobně. Ben Affleck překvapivě není otravný, jako ve většině svých rolí, a mihne se zde ve vedlejší úloze i druhá polovina známé dvojky, Matt Damon. Pro mě jeden z nejlepších filmů spojený s několika nesouvisejícími silnými vzpomínkami. ()

zipoo

Pravdivý, šílený, jednoduchý a zcela jasný. Zlatá éra šoustání, kterou bych si chtěl zažít i s těmi problémy. Dneska už ty lesby, pardon lesbičky, stojí za hovno. Clerks a Mallrats nepřekonány. ()

Jenilius

Především velice originální romantický film se slabší první polovinou. Od té druhé už začíná pořádka jízda, na kterou jsme od Kevina zvyklý. Trefné, vtipné a promyšlené dialogy, herecké výkony a skvělý humor. ()

odmocnina

Každému chlapovi by malo byť nadmieru jasné, že pokiaľ stretne peknú, milú a vtipnú babu, s ktorou si rozumie, že bude určite zadaná alebo je lesba. To je fakt ;) Spoiler alert: tvorcovia si od začiatku nedokázali získať moju pozornosť, predviedli nudný film plný kecačiek. Zápletka je zaujímavá, ale nepodarilo sa im to dotiahnuť do detailov. Nižšie hodnotenie dávam zato, že ja sama som lesba, ale s chlapom by som si v živote nezačala, zato som asi lesba :D (nič proti). Reálne je film postavený na tom, že hoci stretneš tú pravú osobu pre teba, aj tak sa dáte dokopy (hoci je inej orientácie). Láska je láska, ale to náhle preorientovanie mi prišlo nechutné. 1* ()

Zombo

Až na J. L. Adams s nařvaným obličejem a mírným přehráváním v amoku je Chasing Amy výborný a správně vtipný romanťák s téměř prvotřídními fórky a hláškami, plus chvályhodným scénářem, kterým romantické komedie mnohdy (spolu se mnou) bolestně trpí. Osobně mě dostala vsuvka s vyprávěním spolužáka "Pastičky" o dobrodružství ve třech, nebo hádánka skvělého J. Lee o 2 lesbách a 2 (de facto 3) fiktivních postavičkách u křižovatky. ()

PanthercOY

Vyborna romanticka tragedie - trictvrte filmu jsem se smal nad dokonalymi trefnymi dialogy ( ikdyz Affleck nemusel byt takovy natvrdlon ), posledni ctvrtinu jsem se klepal pod souhrou bezchybneho scenare s tim, co jsem za jinych okolnosti zazil. Ani jednou neuhnul od charakteru postav a nechal je projit tou nejvetsi horkosti bez kompromisu..."Nerikej to, prosim te, nerikej to..." vedel jsem, ze jednam jako idiot, ale musel jsem to rict. Nechci nikoho podcenovat, ale az najdete svoji/ho Amy/ho, taky to reknete. Mozna s Amy II to vyjde, ale to tezko, Amy byla "ten posledni kus skladacky..." ()

pulDag

Tak vtipné a zároveň chytré dialogy "zažijete" jen u filmů od Kevina Smithe... Nejvíc mě dostala hláška : "Šemík se na to už nemůže koukat a převezme iniciativu.." - "Co to děláš?!"- "..aaale s dětma je sranda" :D 3x"thumbs up" ()

VeeDee

Komedie? Neřekla bych.. nevšimla jsem si, že bych se u toho někdy zasmála. Taky mi to přišlo chvílema dost vulgární. Proč ty amíci říkají v každý větě fuck? Herečka J.L.Adams mi zrovna moc nesedla. Nevím čím to, možná mi byl nepříjemný její hlas a kdybych se na to podívala s dabingem, bylo by to jiné? Ale bylo to tak pravdivý, konec filmu mě i dojal a asi o tom budu nějakou chvilku ještě přemýšlet...proto si to zaslouží čtyři hvězdičky. ()

Dubron

Kevin Smith je pro mne zatím jedno velké zklamání. Padne zde spousta pravd, dialogy/monolgy jsou také dobré, s uveřitelností problém nemám, ale jako celek to pro mne nefunguje a ke konci ve mne zůstal takový "něco by to chtělo" pocit. Někdy to zkusím znova... ()

marusaj

Plácání se odnikud nikam v komplikovaných mezilidských vztazích. Bez happy endů, bez fanfár. Konverzační vztahovka, kde je spousta řečí samoúčelných, vyprávění se často ocitá na pokraji nudy, ale celou dobu Vás zajímá, jak tihle tři z daného scénáře vybruslí. Herci jsou perfektní, bohužel to filmu jako celku moc nepomáhá. Mám z toho takový ambivalentní pocit. Vlastně ani nevím, zda se mi líbil, či ne. Jen, že podruhé si ho pustím velmi těžko. ()

Jablek

uuuuu, tak tohle sem nečekal teda. Zaprvý nejsem zvyklej čekat na Jaye a Silent Boba takhle dlouho a zadruhý ty dramatický vložky mi k Smithovi jednoduše nesedí. Neřikam, že to někdo zahrál špatně, to vůbec...ale podle mě to bylo prostě takový lápnutí vedle. Když už měl Kevin potřebu natočit něco podobnýho, tak si k tomu měl asi vzít jiný herce... ()

bakeero

Tak trochu jinej Smith, než jakýho jsem poznal. Aplikace Star Wars na běžný život je zase to nejzábavnější, co je ve filmu k vidění. Jinak se Smith asi trochu pořeboval vypovídat o svých životních hodnotách nebo nad nimi alespoň popřemýšlet... ()

Joski

Ja len na okraj poznamenám, že ide o bezkonkurenčne najlepší obsahovo i režijne poňatý film od Kevina Smitha. Skvelá rozoberačka milostných vzťahov a zvratov, nezabudnuteľná Alyss, comicsové podtexty a geniálny monológ Tichého Boba:-) Okamžite idem hľadať svoju Amy...:-) ()