Striptýz

Striptíz

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1996, 115 min

• Adam Bernau

Je to opravdu škvár k pohledání, škoda slov. Ale jedna věc mi nedovoluje hodit ho do odpadu. Jsou to právě eroticko-taneční kreace Demi Moore (kvůli nim jsem se ostatně na film díval). V životě jsem párkrát nějaký ten opravdický stryptýz viděl a vždycky to byla ubohost, parodie na erotiku. Nemířím teď na "fyzickou krásu", nýbrž na projev. Všechny ty holky by striptérce Demi mohly leda tak čistit boty. Takže hvězdička sice jediná, ale velká.(4.3.2011)

• tron

„Nie nahá. Iba hore bez.“ Vždy, keď vidím otrasný STRIPTÍZ, si spomeniem na rovnako otrasné SHOWGIRLS a rozmýšľam, prečo všetky filmy o ženskom striptíze stoja za hovno. STRIPTÍZ je film z obdobia, v ktorom bola Demi Mooreová hviezda a za toto svoje nešťastné odhalenie prijala mastný honorár. Neviem, či producenti výsledok videli, ale ak mali odvahu, asi si položili otázku, prečo sa Demi Mooreová vo filme, ktorý sa volá STRIPTÍZ a v ktorom hrá striptérku, nevyzlieka. Je tu možno tridsať sekúnd bradaviek, inak samé nudné tance, trápny scenár o zlom otcovi a unesenej dcére a nadržanom šialenom boháčovi.(30.10.2004)

• gudaulin

Nečíst před sledováním filmu všechny ty uštěpačné komentáře, byl by to patrně kandidát na odpad. Ale i tak mě ta scénáristická a režijní bezradnost docela zaskočila. Producenti museli být raněni slepotou...Odpustil bych naprostou absenci humoru a napětí, ale že je možné natočit tak asexuální příběh z prostředí striptýzového baru, to je svým způsobem fascinující. Demi Moore sice nehraje skvěle, ale odvádí svůj standart, což se o všech učinkujících říct nedá. Celkový dojem 20 %.(11.10.2007)

• castor

Pamatuji si, jak jsem kdysi ve videopůjčovně ve své tehdejší domovině dlouho obcházel regály s třiceti korunami v kapse a nakonec po dlouhém váhání, čemu dát přednost, sáhl po obalu s odhalenou Demi Moore. Věděl jsem, o co zhruba jde, u „pokladny“ mi to i přes můj věk taky prošlo, ale video mě muselo slušně nenávidět. Producentské cesty jsou holt někdy nevyzpytatelné, protože taková zmatená směs žánrů se jen tak nevidí. Špinavé praktiky showbusinessu jsou načrtnuté neuvěřitelně naivně, kriminální drama se špetkou sociálních podtónů je absurdní a komedie? No, to si děláte srandu..(7.5.2012)

• V.Silver

Upřímně můžu napsat, že jsem z toho byl v 16 odvařenej jenom proto, že tam Demi Moore házela vrškama okolo sebe. A že tancovala na Annie Lennox, kterou mám moc rád. To jsou ty dvě hvězdičky, které jsem filmu dal - jinak emancipace striptérek a boj o opatrovnictví dítě mě mě teda vůbec nezaujaly, tak blbej scénář aby člověk pohledal. 25%(30.12.2012)

• - Ve scéně v obchodě s videem můžete vidět spoustu filmů od studia Castle Rock Entertainment. (HappySmile)

• - V původním traileru je vidět záběr s Ving Rhames a Tiffany Towers, který se ale neobjevil ve filmu. Tento záběr totiž pocházel ze závěrečné scény, která byla přetočena potom, co se nelíbila zkušebnímu publiku. Původně se scéna odehrávala v poli cukrové třtiny, nakonec ale byla přesunuta do domu s cukrem. (HappySmile)

• - Demi Moore za svou roli dostala 12 milionů dolarů, což byla tehdy pro herečku rekordní částka. (HappySmile)