poster

Asterix v Británii

 • Francie

  Astérix chez les Bretons

 • slovenský

  Asterix v Británii

 • anglický

  Asterix in Britain

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 1986, 79 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ivishka
  ***

  Je to kultovní, je to vtipné, je to hezké..a tak bych mohla pokračovat dál a dál.Bohužel za mě jsou to 3/5,protože jsem vyrůstala už na zfilmované verzi a své představivosti nedokážu poručit, aby místo skutečného tlustého Obelixe viděla kresleného copatého barbara..Pořád mi tam v představách putuje Gerard Depardieu a jeho brilantní tlusťoch :-).Toto je sice původní zpracování,ale mnohem zábavnější mi příjde film se skutečnými herci.(30.6.2012)

 • Jeand´Boa
  ****

  Krásný příklad toho, jak si lze vkusně tropit legraci nejen z těch bláznů Římanu, ale rovněž ze zvyklostí ostrovního národa, který - ač evropský - se od kontinentu v mnohém liší a který nám v mnohém musí připadat podivný...a kdo jiný by jim to měl naservírovat než Francouzi?...a kdo jiný z Francie než právě naši oblíbení hrdinové?...(28.7.2010)

 • kinej
  ****

  Snížené hodnocení je pravděpodobně zůsobené špatným českým dabingem. Jinak však oceňuji, kolik chytrého a historií inspirovaného humoru se sem podařilo nacpat. Asterix je pro francouze, někým, kdo jim pomáhá vyrovnat se s vlastním komplexem méněcenosti, jež vyvěrá z historických selhání a ze ztráty velmocenského postavení. A i zde je tento boj proti všem patrný. Pokud se to ovšem daří, jako zde není co vytýkat.(30.10.2007)

 • mr.kliky
  *****

  Nejlepší Asterix, nejlepší animák, když jsem byl malej koukal jsem na to na kazetě i několikrát do tejdne. Nádherná animace,která strčí do kapsy všechny Pixarovky,skvělé postavy,dokonalý humor,geniální rugbyový zápas,do detailu propracovaný starověký Londýn (Tower Bridge ze dřeva),neskutečně příjemná atmosféra a kvanta nezapomenutelných hlášek..."Otevřte sudy...nááábrat...vytáhnout...pít!"(29.11.2007)

 • Marek1991
  ***

  Niekedy vyznie spojenie minulosti a súčasnosti komicky, niekedy nevkusne a niekedy je to v pohode. Teraz myslím, že to ani neuškodilo a ani neskrášlilo, bolo to fajn, no čakal som viac po takom filme Dvanásť úloh pre Asterixa. Tých zaujímavých motívov tu podľa mňa nebolo nejak veľa a ani zábavných scénok som sa veľmi nedočkal. Animačne približne tak ako to mám rád, čiže celkovo ako film je to pre mňa solídny priemer.(9.2.2014)

 • - Při scéně, kdy skupinka vedená Asterixem zavítá do špatného domu XVII, si lze povšimnout vyšívané látky nad krbem s francouzskými slovy: "foyer, doux foyer," což v překladu znamená klasické: "home, sweet home" či počeštěně: "domove, sladký domove". (epicride)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)

 • - V knize je triko Jolitoraxe zelené a Zebigbosovo žluté. Ve filmu je tomu naopak. (Elwanelyn)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace