poster

Asterix v Británii

 • francouzský

  Astérix chez les Bretons

 • slovenský

  Asterix v Británii

 • anglický

  Asterix in Britain

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 1986, 79 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Goldbeater
  *****

  Jeden z mých nejoblíbenějších filmů z dětsví s výbornou kreslenou dvojicí - Asterixem a Obelixem a možná nejoblíbenějším animákem vůbec. Film je uklidňující, příjemný a na animák má dost chytrých vtípků. Narážky na briské jídlo, počasí nebo sport mě dokážou pobavit i dnes. Myslím, že tohle je nejlepší Asterix a Obelix. I teď se k tomuhle filmu rád vracím a nidky mě nezklame.(7.6.2011)

 • ZkuKol
  ****

  Nevím proč, ale občas mi v tomto filmu přišla animace nepovedená (z technického hlediska) a taky dost odfláknutá. Jinak humor, děj i akce ctí tradici a díky skromné stopáži jsou divácké dojmy pozitivní a nepovedené detaily odpuštěné. Asterix a Obelix vyrážejí otrápit piráty, Římany a v neposlední řadě i Brity na ostrov za lamanšským kanálem... 75%(29.11.2011)

 • Stružák
  *

  Jedním slovem: ptákovina. Jestli jsem u filmu Asterix a překvapení pro Cézara psal o velkém množství vitpných scén, u Asterixe v Británii je tomu přesně naopak. Přitom příběh jako takový potenciál má. Hraná verze Asterixe, ve službách jejího veličenstva, je docela zábavná. Tohle však byla jedna velká nuda.(16.6.2013)

 • Stanislaus
  ***

  Nevím proč, ale kdyby jste se mi tohle pustili před pěti lety, tak bych byl plný elánu. Ten však za ty roky vyprchal. Žel bohu vidím jen průměrný snímek, který nijak extra nevybočuje z řady. Pro příznivce Asterixe to jsou hody. Pro mě jen další animák. Na druhou stranu musím říct, že se mi líbil starověký Londýn (téměř dřevěný Big Ben a Tower Bridge) a elegantní vsunutí čaje jako národního anglického nápoje nebylo tím nejhorším nápadem- 65%.(10.2.2010)

 • Filmárik
  ****

  Výborné spracovanie rovnomenného komiksu . S papierovou verziou tá filmová sedí viacmenej presne s viacerými pridanými scénami kôli dlhšej (ale aj tak krátkej) stopáži. Takže opäť nieje núdza o hromadu pohotových gagov a vtipných dialógov ( zpanikárený rozhovor fenického kapitána s posádkou nemá chybu ).Čiže celkovo opäť kvalitný oldschol kreslený film.(16.3.2008)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)

 • - V knize je triko Jolitoraxe zelené a Zebigbosovo žluté. Ve filmu je tomu naopak. (Elwanelyn)

 • - Při scéně, kdy skupinka vedená Asterixem zavítá do špatného domu XVII, si lze povšimnout vyšívané látky nad krbem s francouzskými slovy: "foyer, doux foyer," což v překladu znamená klasické: "home, sweet home" či počeštěně: "domove, sladký domove". (epicride)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace