Reklama

Reklama

Že je mi nevěrná? To za prvé není možné a za druhé jí to neprojde! Americká komedie o žárlivém manželovi, nic netušící manželce a plánu pomsty vskutku ďábelském. (oficiální text distributora)

Recenze (62)

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Tož toto byla riadná šupa:) Ze začátku jsem si říkala, jak moc velké míry vtipu se zde vlastně dočkám, protože jsem měla jisté obavy, abych nebyla zklamána. To jsem ale ještě nemohla tušit, že ten největší nářez má teprve přijít. A že se s mými bránicemi absolutně nehodlá nikterak mazlit:) Úvod filmu nás ještě jakoby nechává rozjímat, aby pro nás mezitím chystal vskutku ďábelskou smršť komických situací. Ty postupně začnou vznikat díky jednomu, zdánlivě nevinnému omylu a nepochopení. Tímto "drobným" nedorozuměním se začnou věci zdánlivě prosté nehorázně zamotávat a propojovat do jednoho bizarního, groteskně zábavného slepence. Ten na sebe postupem děje nabaluje stále šílenější a na záchvaty smíchu náročnější situace. Dudley Moore si pěkně zavařil. Ale je to obdivuhodný muž:) K tomu mladý Armand Assante s hlasem Josefa Abrháma. Ve scéně, kdy s Dudleyem před početným obecenstvem svádějí "houslový souboj," se mi vybavily Abrhámovy nezapomenutelné "vrzající" kreace z Vrchní, prchni. Vrchol této "zničující" komedie nastává v okamžiku, kdy Claude začne spřádat své snové představy o dokonalé pomstě. Jenže v realitě nejde všechno tak lehce, jak si naplánoval. ()

petaspur 

všechny recenze uživatele

Dirigent Claude pojal podezření, že si jeho manželka Daniella vyměnila nějaké tělesné tekutiny s prvním houslistou Maxem. Claude je ve své podstatě velký dobrák, který by byl své manželce ochoten nevěru snad i odpustit, ale po konzultacích s opravdovými muži se rozhodne, že smrt manželky bude lepším řešením pro zachování jeho důstojné mužnosti. Vymyslí proto geniální plán, ve kterém spáchá vraždu v převleku za veselé prasátko a zaslouženě potrestán bude chlípník Max. Jenže plán je natolik složitý, že notorický popleta Claude při zmateném pokusu o jeho realizaci může pouze pobavit diváky. ()

Reklama

Oskar 

všechny recenze uživatele

"Giuseppe, nečti si v mém smetí." Ve svém původním komentáři jsem se dopustil chyby. V obsazení je uveden Jan Tříska a protože jsem si ho nevšiml (a protože film v 80. letech normálně běžel v našich kinech), usoudil jsem, že byl v české verzi vystřižen. Nakonec mě jeden zdejší kolega upozornil, že tam Tříska je (v malé roličce režiséra, když dělá Nasstasja Kinski postsynchrony), ale fór je v tom, že můj komentář téměř slovo od slova opsala jistá novinářka z Týdeníku Televize, která psala o Nevěrně tvé článek. Mou domněnku vzala jako hotovou věc, dokonce ji pomocí vlastní invence ještě notně "vylepšila" a já jsem se tak stal spolušiřitelem fámy. No, aspoň je to důkaz, že ty naše zdejší plky čte i někdo zvenčí. :-) Ale k filmu: určitě nepřeháním, když řeknu, že Nevěrně tvá je spolu s Tootsií nejlepší hollywoodská komedie 80.let a dalo by se na ní přímo vyučovat, co je to gradace děje nebo stavba dialogu. O nesmrtelnost se jí postarala taky všude zmiňovaná a citovaná scéna houslového souboje v Montiho čardáši.A jestli máte rádi Dudleyho Moorea, tak právě tady ho - při vší úctě třeba k Arthurovi - zastihnete v té nejlepší formě. Opravdu nepřeháním: bezpodmínečně nutně musíte vidět! 100% ()

woody 

všechny recenze uživatele

Dlouho mi to unikalo, ale nakonec jsem se jednoho středečního rána dočkal. Kvůli jednomu menšímu překladatelskému omylu dojde k tomu, že světoznámý dirigent Claude vymyslí geniální plán na zavraždění své ženy. Zatímco první hodinku jsem se tak příjemně pochechtával - ani ten Montiho čardáš mi tak vtipný nepřipadal - v poslední půlhodince nadešel zlatý hřeb. Vražedná fantazie a následné uskutečnění. A já hlupák jsem u toho začal obědvat. Smíchy jsem poprskal stůl a musel jsem chvíli počkat, páč bych se udusil smíchy(a to doslova). Skutečně vražedná genialita! Bohužel i sebehorší hloupost zde má lepší hodnocení. Dám vám radu - všimněte si jen těch co dali více jak 4 hvězdičky. Ostatní jsou buďto mrtvoly nebo to neviděli. ()

sud 

všechny recenze uživatele

Jaktože, proboha, nemáme Colu???!!! Vynikající romantická komedie (spíše parodie), bořící všechna žánrová klišé. Všechny scény s Giuseppem ve mne provázely záchvaty smíchu a vždycky se neskutečně bavím ve scéně, kdy uvidíme uskutečnění vraždy, střih, probrání z letargie a nádherná ukázka zákonů schválnosti. Komik tělem i duší Dudley Moore v životní formě, krásná Nastassja Kinská s nepřehédnutelným komediáním talentem a naprosto dokonalý Armand Assante, kterého Josef Abrhám nadaboval vskutku famózně. Paráda. 96%. ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama