Nevěrně tvá

• slovenský

Neverne tvoja

Komedie / Romantický

USA, 1984, 96 min

Tož toto byla riadná šupa:) Ze začátku jsem si říkala, jak moc velké míry vtipu se zde vlastně dočkám, protože jsem měla jisté obavy, abych nebyla zklamána. To jsem ale ještě nemohla tušit, že ten největší nářez má teprve přijít. A že se s mými bránicemi absolutně nehodlá nikterak mazlit:) Úvod filmu nás ještě jakoby nechává rozjímat, aby pro nás mezitím chystal vskutku ďábelskou smršť komických situací. Ty postupně začnou vznikat díky jednomu, zdánlivě nevinnému omylu a nepochopení. Tímto "drobným" nedorozuměním se začnou věci zdánlivě prosté nehorázně zamotávat a propojovat do jednoho bizarního, groteskně zábavného slepence. Ten na sebe postupem děje nabaluje stále šílenější a na záchvaty smíchu náročnější situace. Dudley Moore si pěkně zavařil. Ale je to obdivuhodný muž:) K tomu mladý Armand Assante s hlasem Josefa Abrháma. Ve scéně, kdy s Dudleyem před početným obecenstvem svádějí "houslový souboj," se mi vybavily Abrhámovy nezapomenutelné "vrzající" kreace z Vrchní, prchni. Vrchol této "zničující" komedie nastává v okamžiku, kdy Claude začne spřádat své snové představy o dokonalé pomstě. Jenže v realitě nejde všechno tak lehce, jak si naplánoval.(5.1.2012)

"Giuseppe, nečti si v mém smetí." Ve svém původním komentáři jsem se dopustil chyby. V obsazení je uveden Jan Tříska a protože jsem si ho nevšiml (a protože film v 80. letech normálně běžel v našich kinech), usoudil jsem, že byl v české verzi vystřižen. Nakonec mě jeden zdejší kolega upozornil, že tam Tříska je (v malé roličce režiséra, když dělá Nasstasja Kinski postsynchrony), ale fór je v tom, že můj komentář téměř slovo od slova opsala jistá novinářka z Týdeníku Televize, která psala o Nevěrně tvé článek. Mou domněnku vzala jako hotovou věc, dokonce ji pomocí vlastní invence ještě notně "vylepšila" a já jsem se tak stal spolušiřitelem fámy. No, aspoň je to důkaz, že ty naše zdejší plky čte i někdo zvenčí. :-) Ale k filmu: určitě nepřeháním, když řeknu, že Nevěrně tvá je spolu s Tootsií nejlepší hollywoodská komedie 80.let a dalo by se na ní přímo vyučovat, co je to gradace děje nebo stavba dialogu. O nesmrtelnost se jí postarala taky všude zmiňovaná a citovaná scéna houslového souboje v Montiho čardáši.A jestli máte rádi Dudleyho Moorea, tak právě tady ho - při vší úctě třeba k Arthurovi - zastihnete v té nejlepší formě. Opravdu nepřeháním: bezpodmínečně nutně musíte vidět! 100%(12.1.2006)

Příjemná, ale ničím výjmečná komedie, kterou nad průměr vyzdvihuje především vynikající Dudley Moore. Což byl u mě paradoxně trochu problém, protože mě ho bylo při všech těch útrapách, způsobených vcelku standartní záměnou a následným nedorozuměním trochu líto. Nicméně pravda je, že vraždu měl naplánovanou epesně :)(27.6.2010)

Chytrá a svěží komedie francouzského střihu založená na několika nedorozuměních.. Dudley Moore, byť je mi tento anglický herec krajně nesympatický, se role k smrti žárlivého manžela dirigenta Claudea Eastmana zhostil naprosto dokonale a přesvědčivě, stejně jako Armand Assante v kůži jeho záletnického kamaráde Maxe, roztomile horkokrevná krásná Nastassja Kinski jako jeho žena Daniella tu rozhodně není jen na ozdobu.. Potěší i hlas ze Simpsonových Albert Brooks jako paroháč Norman Robbins či Jan Tříska v miniroličce coby režisér Jerzy Czyrek !!(22.5.2013)

Hodně lehká komedie (s epizodním zasazením do prostředí dabingu a filmové i koncertní hudby) postavená na kouzlu nevyřčeného. "Děvko !!!! Promiňte, hledám svou ženu". ♫ Barová Chattanooga s mad`arským přízvukem či co ?! Postráneckého dabingu hlavní postavy by z dnešního pohledu možná ze začátku slušelo méně ubrat na komediální stylizaci, aby vynikla i romantická rovina filmu (která u nás ale v 80.letech ještě možná byla malou neznámou). Závěr s plánováním zločinu strhující, stejně jako vtip o arménských dvojčatech(4.1.2012)