Doktor Sullivan Travis je velmi oblíbeným gynekologem vyšší společenské vrstvy v Dallasu. Jeho ordinace je neustále plná brebentících žen. Sully si žen váží a má k nim velkou úctu. Po práci ho doma očekává manželka Kate a dvě dcery, Dee Dee a Connie. Dee Dee má před svatbou s Bartholemewem. Connie pracuje v Muzeu věnovaném J. F Kennedymu a provází turisty na místo atentátu. K Travisovým se navíc přistěhuje jeho švagrová s třemi holčičkami. Své volné chvíle tráví Sully s třemi kamarády v golfovém klubu nebo spolu chodí na lov. U Kate se náhle projeví psychická porucha a je internována v psychiatrické léčebně. Ošetřující psychoterapeutka řekne Sullymu, že Kate trpí Hestiiným komplexem, který mají obvykle příliš milované ženy, které mají všechno. Ztrácejí motivaci a duševně se dostanou na úroveň dítěte. Když ji Sully navštíví, Kate ho považuje za svého bratra. Do golfového klubu přijede nová instruktorka Bree. Ostatním ji představí její kamarád Harlan. Bree Sullyho překvapuje. Je zcela emancipovaná a samostatná, Sullyho bere jako obyčejného muže a nic od něj nechce. Po čase schůzek na golfovém hřišti ho Bree pozve k sobě na večeři a oba se spolu vyspí. Sullyho Bree uklidňuje a vyhledává ji. Jeho dcera Dee Dee všem oznámí, že bude mít svatbu venku u jezera a že za svědkyni jí půjde její kamarádka Marilyn z Houstonu. Sestra Connie zrazuje Dee Dee od konání svatby venku. Podle ní může přijít bouřka a svatba bude zkažená... (TV Prima)

kingik

Poprvé se mně tento film líbil víc, ale když jsem ho nedávno viděl znovu po všech těch brutálních, dynamických a krvavých filmech, tak působil jako balzám, protože ani jeden zmíněný atribut neobsahuje. Plyne celkem pomalu, ale nedá se napsat, že by přímo nudil, střídá komické i citlivé momenty a Robert Altman je režisér, který to poskládal pěkně. Gere a spol. mu přitom vydatně pomáhali. Vznikl neobvykle laděný film, i když s průměrným vyzněním 60% ()

Slarque

Skvělý Richard Gere obklopený naprosto nesnesitelným babincem. Navzdory slavným tvářím mi všechny ženy (s čestnou výjimkou Helen Hunt) splývaly do jednoho příšerného hejna slepic. Taky nesnáším pitomé symbolické očistné konce. Suverénně nejhorší Altmanův film. ()

FrodoF

Z tohohle filmu mě už po půlhodině příšerného ženského tlachání bolela hlava. Asi nejhorší Altmanův film. Jo, a z toho porodu na konci se mi ještě udělalo zle. Hrůza! ()

sharky

Altmanovi filmy nenám rád, ale tohle dílko je světlá výjimka, kterou asi ne úplně každý pochopí. Já si to vysvětlil jako film o člověku, kterému ženy šíleným způsobem ničí život, ale jemu přesto nezbývá než konstatovat, že bez nich nemůže žít. Tohle je přesně stav, ve kterém se nacházím většinu života, možná proto se mi tenhle film líbil:) ()

Jinny

Je to nudné, okatě staromódní a hlavně, hlavně film nemá pořádný příběh. No hlavně že pan Altman měl co na práci. Ale nemusí s tím obtěžovat ostatní. ()

MM11

Roberta Altmana jsem nikdy nemusel a tohle byl snad naprostý vrchol, ani trochu nechápu co tím chtěl režisér zdělit. Občas tam sice probleskl nějaký ten komediální prvek a snad i trochu závan svěží filmařiny, ale tahle guma natáhnutá na 120 minut, byla spíše ukázkou toho, jak se dá udělat s původně dobrého nápadu hodně nudný film. Tady nepomůže ani relativně příjemný Richard Gere. ()

Scrytcher odpad!

Absurdnost a nuda, kterou jsem zažil ve 120 minutách se mi dostavilo po shlédnutí tohohle braku. Robert Altman se teda jako režisér moc neosvědčil aspoň si to u mě posléze vyžehlil Gosford Parkem. ()

Dale

Zaujímavý film, ktorý rozhodne nenudí a to hlavne vďaka veľkému počtu typických Altmanovských postavičiek, ktorými sú tentoraz viacero bláznivých amerických žien z vyšších kruhov, ktoré obklopujú chudáka Richarda Gereho. ()

Agatha

Tento zdánlivě zajímavě vypadající snímek se z nepochopitelných přičin nevyvedl jak se asi tvůrci zřejmě domnívali. Herecké obsazení je nadmíru vynikající a i režie Roberta Altmana by měla být zárukou zajímavého zážitku, ale ten se jaksi (aspoň u mě) nějak nedostavil. Měl jsem co dělat abych to vůbec dokoukal. Tragické příběhy doplněné sem tam komickými situacemi mi nevyzněly vůbec dobře. Myslím, že daleko lepší by bylo vynechat ty směšné komické prvky a raději to uvést celé jako drama. Ale dva v jednom v tomto případě rozhodně selhalo. Není to ani dobré drama a ani dobrá komedie. Základní myšlenka snad byla dobrá, ale konečný výsledek je podprůměrné cosi... Jediné co si z toho pamatuju je, že mě to nudilo a to se potom nějaké klady hledají těžko. ()

pan.Kaplan

Srdcovka. Sice uznávám, že víc než tři hvězdičky dát nemůžu, ale v duchu tomu potají dávám o jednu víc. Za Helen Hunt, mou velkou lásku, která je tady fantastická. Kde ale není. Na procenta by to bylo 70%. ()

mysiak

Na to aký mal tento film obsadenie, je to pre mňa dosť veľké sklamanie...nezaujímavé, natiahnuté a nudné... ()

Skip

Výborně jsem se bavil a obdivoval jsem doktora Travise, že se ze všech těch ženských nezcvoknul. Robert Altman má na svém kontě jistě lepší filmy, ale tento považuji rovněž za podařený. ()

Eldrick

Nechápu, jak někdo může na takovou sračku jít do kina. Děsná nuda - je to úplně o hovně. Nechápu, za co je Robert Altman furt tak uctívanej, dyť nenatočil jedinej pořadnej smysluplnej film, nebo sem ho od něj ještě neviděl. Zatím sem měl možnost vidět jenom kupu nudných sraček. ()

lioncel

přiznám se, že jsem u gynekologa nikdy nebyl, ale mám takový pocit, že by mi osobně moc nesedělo, kdyby do mě chtěl koukal takovýhle dr.T … ()