Mravenec s touhou odlišit se od davu nemůže mít v mraveništi snadný život. Práce - pivo ze mšic - povinný tanec - spánek - práce - pivo ze mšic... A tak je Zet na vrcholu blaha, když se jednoho dne v baru objeví pohledná Bala, se kterou se dá tančit jinak než podle strojově předepsaných kroků. Štěstí má ale krátké trvání, Bala mizí a Zet se dozvídá, že už ji neuvidí - byla to totiž princezna na útěku. Ale láska je láska a dělník Zet přemluví bojovníka Snovače, aby si prohodili místa. Díky tomu se může zúčastnit vojenské přehlídky, na které je princezna přítomna. Příliš pozdě Zet zjišťuje, že jde o přehlídku válečníků chystajících se k nebezpečnému útoku na sídlo krvežíznivých termitů. Útok dopadne tragicky, Zet jako jediný přežije a díky shodě několika náhod se znovu ocitne v blízkosti princezny a mimo mraveniště. Vydává se hledat bájnou Hmyzutopii a princezna Bala musí s ním, ať chce, nebo ne. Na stopě jim je generál Kusadlo, který chce princeznu pojmout za ženu a připravit strašlivý osud všem dělníkům v mraveništi. (TV Nova)

infernet

"Dík systému si příjdu hrozně...bezvýznamnej. Výborně, pochopil jste svůj problém! Vážně?? Ano Z, jste bezvýznamný!! Nejmoudřejší animák, jaký jsem doposud viděl. ()

Taron

Kam se na Mravence Z hrabou novodobé animované filmy? Mravenec Z pro mě jednoznačně vede. Film plný vtipných hlášek, vtipných "postav", vtipných situací a dokonce i zajímavých scénaristických nápadů. Já dávám Snovači a spol. 100%:). Škoda jen, že většina novodobých animovaných filmů už v takové kvalitě ani zdaleka nepokračuje. ()

Marty_cz

Otázka po zhlédnutí tohoto filmu zůstává… Zničit či nechat žít mraveniště, které je otravné na vaší zahradě? Máte se bát pomsty, že vám mravenci budou chtít lít do ucha svoje lektvárky nebo zůstat s rozumem při zemi? Myslím, že každé dítě dostane z mravenců strach a nebude šťourat klackem do mraveniště nebo naopak začne nosit mravence domů a to pak bude doma zábava likvidovat jejich hnízda. Každopádně pěkný animovaný film. Dobře vymyšlený, pěkné animace a příběh. Není co dodat jest-li máte děti a nevadí vám když tak donešení mravenečci v kuchyni, tak jim ho rozhodně pusť te nejspíš jeden z prvních animovaných filmů co jsem kdy viděl a líbil se mi. ()

Thovt

Po skoro dvaceti letech se na Antz skoro nedá dívat. Ne že by to bylo způsobené animací (která ale upřímně je dost odpudivá), ale vzhledem k tehdejší absenci konkurence/inspirace tenhle film zdaleka nedosahuje kvalit pozdějších animáků. Děj je extrémně tuctový, dospělí ocení jen málo vtipů (i když třeba mravenec citující Marxe byl fakt ňamka), zato nejen dětem asi nesednou nekonečné neurotické kecy Woodyho Allena. Ještě že se žánr od té doby tak posunul. ()

Elio

Když pominu Woodyho Allena, kterého moc ráda nemám, tenhle film je vážně povedenou a možná i dospělejší variantou na Život brouka. Podobnost s tímto Pixarovským pokladem je v námětu a v hlavním páru příběhu, ale jinak se příběhy rozcházejí. Pixarovský počin přichází s milou honbou za hrdinstvím, Mravenec Z je naopak přehlídka suchého humoru a konverzačních přestřelek. V dětství pro mě byl Mravenec Z spíše temnější a děsivější variací na Život brouka, ale čím jsem starší, tím více tuhle, nejlépe řečeno komedii, začínám oceňovat. Silné 4 hvězdy. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

chucky

Hodně dobře provedené animace, skvělá zábava, spousta narážek na ostatní filmy, hlášky............prostě pohodový večer ()

AnnaW

V době vzniku by to asi bylo za 5*, dneska dávám 4*, ale hodně hodně solidní. Má to spád, je to nápadité a přitom ne křečovité. A není to za každou cenu řachanda, hlášky tu ocení spíše dospělí. Měla jsem tu čest jen s českým dabingem, originál jsem neviděla, ale tady je dabing hodně dobrý. ()

kacer4

Animáky majú podľa mňa neobmedzené možnosti čo sa týka vizualizácie. A tento patrí k tým, ktorý to využívajú. Výborný pohľad na svet z pohľadu mravca. Ale ten dej už viazne. Neviem akú vekovú hranicu chceli autori zaujať. ()

LencaN

Život brouka pro starší diváky. Drsnější příběh o tom, jak ani ten poslední jednotlivec není bezvýznamný a že je potřeba se společně postavit zlému tyranovi. Chvilku mi vadila animace, mravenci mi přišli trochu strašidelní, ale brzo jsem si zvykla. Obrazově to vypadalo hezky, oko se nenudilo. Bylo tu pár trefných přirovnání z lidského světa a ta scéna s "mluvící hlavou" po boji byla vtipná, ale dojemná a smutná zároveň. Celý film byl takovou vyváženou hořkosladkou kombinací. "Ty má sosinko, vosinko." :) ()

endrix

Výborný animák, který ale není pro děti. A když, tak pro větší, protože všechny ty společenské a politické jinotaje tvoří základ filmu a ne jen vtipné momenty, jako je tomu u jiných podobných filmů. ()