Reklama

Reklama

Báječná dovolená

  • USA The Great Outdoors (více)
Trailer

Obsahy(1)

Usedlý prodavač autodílů Chet Riple se rozhodne, že místo aby s rodinou vyrazil na luxusní dovolenou, ukáže synům, kde prožil kouzelné dětství. S velkým očekáváním se s rodinou vydává do starého domu oklopeného lesy a vodami jezera, přesvědčen, že čistý a prostý život z jeho vzpomínek je stále skutečností. Jenže co když jsou časy jeho dětství dávno pryč? Zdá se, že ne. Stromy jsou stejně krásné, jezero stejně čisté a nebeský klid určitě každého městského člověka ubitého stresem vyléčí. Když už se zdá, že se nemůže nic pokazit, bez ohlášení se objeví švagr s manželkou a dospívajícími dvojčaty. Nesnesitelná a nevítaná rodinka rozmetá Chetovy plány na kusy a promění očekávanou idylku ve skutečnou noční můru... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

Joe321 

všechny recenze uživatele

Hrozně příjemná komedie, která mi připomene podobé výlety za mlada. Krajina je nádherná, Candyho "just trees" to jednoduše ale přesně vystihuje. Spousta milých scén, které si pamatuju ještě z prvního zkouknutí někdy před deseti lety. Mezi nimi vede zdolání obrovskýho steaku. Pocit posledního sousta je k nezaplacení. Dál i spousta dalších: rybaření, hádka, vodní lyže... -"You bastard! You bastard! -"I think he's saying go faster." ()

RoyBatty444 

všechny recenze uživatele

Nič prevratné sa tu nekoná až na to, že upršaná sobota je zachránená. Dobre zvládnuté vykreslenie dvoch rozdielných rodín s rozdielnym prístupom k životu a napriek tomu si vedia uvedomiť čo je v živote to správne. Takto to znie ako filozofický film ale nie je. John Candy pre všetku tú komédiu má aj v zálohe pár životných rád. Aj keď to takto v živote nie je, ale berme to ako komediálnu rozprávku s dobrým koncom. Spolu so Strýčkom Buckom tvoria dve pohodovky do každého počasia. Ferien zu dritt ()

Reklama

Zeek 

všechny recenze uživatele

Vcelku obyčejná rodinná komedie, ale já se u ní bavil, a to především díky dvojici Aykroyd a Candy. Na této komedii nehledejte složitosti, snaží se jen pobavit, což se jí vcelku daří. Mohlo to být trochu propracovanější, přece jen scénář trochu pokulhává. Herecky obsazeno taky bez problémů, takže já byl spokojen. Film si na nic nehraje, neurazí a ani nenadchne. Moje hodnocení: 60% ()

P@\/EL 

všechny recenze uživatele

Ve své podstatě jednoduchá, ale zároveň velmi povedená komedie. Z herců musím vyzdvihnout zejména vítečného komika Johna Candyho. Ať už si ho člověk vybaví na vodních lyžích, při pojídání téměř 3 kilového steaku nebo při závěrečném souboji s holohlavým medvědem, tak vždy působí srandovně a výborně pobaví. ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Tágo mezi nohama, medvěd s pleší na obou koncích, netopýr s ušima, rodinka mluvících mývalů, chytání ryb s pijavicemi, lekce "Když půjde do tuhého, pusť se lana", vyproštění medvěda, král steaků atd. Báječná dovolená je výborná oddychovka u které se při každém zhlédnutí směju u těch stále stejných pasáží. Spojení Dana Aykroyda s Johnem Candym v jejich nejlepších komediálních letech pro bránici funguje spolehlivě. Dnes již klasika. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (6)

  • Restaurace na břehu jezera použitá ve filmu se jmenovala Ducey's Bar and Grill a nacházela se u jezera Bass v Kalifornii. Krátce po natáčení lehla popelem po požáru způsobeném únikem plynu. Dnes stojí na stejném místě nově zbudovaná restaurace vyzdobená plakáty a suvenýry z filmu pověšenými na stěnách. (HellFire)
  • John Hughes chtěl do role Romana původně obsadit Chevyho Chase, který se však upsal roli v komedii Blázinec (1988). Krátce uvažoval také o obsazení Billa Murrayho, avšak neuspěl stejně jako v předchozím případě kvůli konfliktu s natáčením jiného filmu. Dana Aykroyda doporučil režisérovi jeho blízký přítel John Candy a jelikož Hughes s Aykroydem nikdy dříve nepracoval, dohodli se na účasti. (HellFire)
  • Annette Bening v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

Reklama

Reklama