Jedna z nejčastějších otázek, které odjakživa padají na abiturientských srazech, zní: "Tak co teď vlastně děláš?" Zatímco většina lidí chce popsat svou práci a život před bývalými spolužáky tak, aby byli zajímavější, než ve skutečnosti jsou, Martin Blank má problém zcela opačný. Musí vymyslet, jak popsat svou kariéru tak, aby vypadala mnohem všedněji, než jaká skutečně je. Martin je totiž bývalý agent CIA, který se nyní živí jako nájemný vrah. Jenže poslední dobou už ho práce netěší jako dřív. Dokonce několik rutinních akcí nehezky pokazil. A tak se Martin rozhodl, že pověsí řemeslo na hřebík a najde si jinou práci. Čeká ho však poslední zakázka v Grosse Pointe. Shodou okolností to je místo, kde Martin vyrostl a kde se ve stejnou dobu koná setkání jeho spolužáků po deseti letech. A tak na radu sekretářky a svého poněkud nervózního psychoterapeuta přijme Martin zakázku a odjede do rodného městečka, aby se setkal se svou studentskou láskou Debi. (TV Nova)

rivah

Povedený příběh najemného zabijáka, který už toho chce nechat, ale nepřátelé mu nedají pokoj. Vtipné scény.(max.70%) ()

Banned

Kdyby se tenhle film rozjel už od začátku, určitě bych na hodnocení přidal. Ovšem z počátku to bylo pro mě kapánek nudné, o proti konci, který byl naopak žůžo. Přínosem v tomhle filmu je určitě kvalitní hudba a dobře zahraná role Blanka. ()

Brooks

Pohodový mix akcie so silným feelingom deväťdesiatok, sitkomovej komiky a nenáročnej romantiky. Scenár nepatrí k najvtipnejším, obzvlášť dialógy sa dali vybrúsiť. Veľa zachraňujú herci. Elegantný Cusack je ideálnym hlavným predstaviteľom, pôvabná Minnie Driver je mu dôstojnou partnerkou a chémia medzi nimi funguje od prvej spoločnej scény skvele. Aykroyd ako Cusackov profesný rival najlepší na filme. Scéna s bábätkom jasne kultovná. ()

TaNya_

Cusack tady nejde označit jinak než jako vyloženě "cute". Vlastně jsem se bavila v každé scéně, kdy jenom mluvil. No a jelikož se celý film žvanilo (a jak to v komediích bývá, tak i během přestřelek), tak já se nasmála víc než dostatečně. Taková oddechovka, kterou si snad ale ještě někdy pustím. ()

Víteček

Úplně ukázkový příklad průměrného filmu. Nemá v sobě nic tak dostatečně zajímavého, ani není tak dobře zpracovaný, aby se dal zařadit k opravdu dobrým, ale zároveň nemá nějaký výrazný kaz na kráse, není urážlivý ani příliš nudný, aby ho to srazilo do kategorie špatných. 55 %. ()

pollstro

Velmi zvláštní kombinace romance, komedie a akčního filmu, která měla v 90. letech nepochybně právem zasloužené místo ve filmovém průmyslu, ale zdejší koncepce, především díky akční části příběhu o nájemném zabijákovi hledající smysl života, nevzbuzuje zrovna pocit kontinuity v rámci všech použitých žánrů a ve větší míře působí negativně a celkově těžko zapadá do konceptu filmu, ze které se dalo jednoduše vytěžit mnohem více. Přitom v oblasti romantické komedie je Grosse Pointe Blank příjemně zábavným filmem se skvělou hlavní dvojicí John Cusack a Minnie Driver, perfektním příběhem o setkání bývalých absolventů střední školy a znovu oživení tehdejší lásky, a s dokonale poskládaným chytlavým soundtrackem. "Some people say forgive and forget. Nah, I don't know. I say forget about forgiving and just accept. And... get the hell out of town." ()

Marv

Tak tenhle filmík jsem si pouštěl vždycky když jsem potřeboval zlepšit náladu. Má skvělé fórky, charismatického hlavního hrdinu i záporáka, krásnou hlavní hrdinku, dobře natočenou akci, skvělé písničky, dobrou režii atd. Tohle se opravdu povedlo. ()

veverysiak

Napriek celkom slušnému námetu a vhodnej hereckej zostave sme zostali svedkami dosť rozpačitého výsledku, veľa nevzrušivých dialógov, poskromne skutočného humoru a nezáživná akcia s miestami grotesknou príchuťou, takže 55%. ()

p.a.douch

Celkem pohodová komedie. Minnie Driverová je pěkná, Cusaková hrát umí, Piven, Azaria a Freeman zábavní. Jen John Cusack je dost nevýrazný. Aykroydův zabiják je mnohem zábavnější. Film je ale dobrý a kouknout se na to dá. Více se pobaví fanoušci filmů z devadesátých let, ale neublíží nikomu. Lehce nadhodnocené 4 hvězdy. ()

xander

Zvláštny snímok striedajúci romantiku, komédiu a čiernohumornú akciu. Nie vždy to vychádza, nie vždy som sa bavil, no John Cusack, Minnie Driverová a Alan Arkin udržali tento snímok mierne nad vodou. ()

Max40

Jedna hvězda navíc za výborný výběr hudby:99 luftballons při odklízení těla je nezapomenutelné.Konec devadesátých let patřil Cusackovy. ()

Pythonator

Tři hvězdičky jen s odřenýma ušima. Bylo to sice správně ujeté, ale vtipu to mělo poskrovnu. Minnie Driver docela kočka. ()

BStone

Jsou dvě věci, které se mi na tomhle filmu líbily. První je velice povedený soundtrack, který jistě funguje i sám o sobě, druhá je Minnie Driver, což jistě není věc, ale pěkná šťabajzna . A to je i tak zatraceně málo. Komedie? Určitě ne můj šálek kávy. Ani jednou jsem se nezasmál, dokonce se mi ani pobaveně nezvedly koutky. Nenormální dialogy o ničem, 103 minut strašlivé nudy, kdy se mi nesčetněkrát chvěl prst na tlačítku přetáčení. Ztracený čas...10% ()

frannyberry

Moc povedená komedie s velmi sympatickými herci Cusackem a Driver a zábavným souintrackem. Neurotický nájemný vrah, který se vrací ke své dívce, si okamžitě získá vaše sympatie. Vše má nádech opravdovosti (třeba letadlo), film se jako (pravda netradiční) romantická komedie úspěšně vyhýbá kýčům a klišé. Výbuchy smíchu nečekejte, spíš ironický úsměv po valnou většinu filmu. ()

Jindra_S

Přes účast mého oblíbeného Johna Cusacka jsem bohužel nepřišel filmu na chuť - dialogy zmatené stejně tak logika hrdinů podivně ohnutá apod. Akční scény jsou nevěrohodné. Možná to je stářím filmu - viděno v 2016, nicméně dojem je opravdu hrozný. Hvězda právě za Johna Cusacka. ()