Harley Davidson a Marlboro Man

• USA Harley Davidson and the Marlboro Man

Dva motorkáři, říkající si Harley Davidson (Mickey Rourke) a Marlboro Man (Don Johnson), chtějí pomoci svému starému příteli zachránit jeho majetek a přepadnou bankovní vůz. Domněnka, že rychle vezmou peníze a zmizí se však ze vteřiny na vteřinu mění ve zcela odlišnou realitu - auto je naplněno drogami. Tím se oba stávají nepřítelem číslo jedna zkorumpovanému řediteli banky, který na ně kvůli ukradeným drogám posílá nemilosrdné a chladnokrevné zabijáky. (Kubesz)

Shitonit

On to není  ve svý podstatě nijak zvláštně dobrej, vyjímečnej nebo oblíbenej film.. Je to ovšem pro pár znalců těžká klasika, nezapomenutelný hlášky a hlavně nezapomenutelnej duch doby. ()

lobodlak

Za hlášku "jdou sem a utrácej" nemůžu jinak, protože tak zábavné Bžetko se hned tak nevidí, perla v zatuchlích vodách B filmů. ()

Bigfuckman

Arizonské ovzduší za zvukou bublajícího motoru Harleye co víc si přát. Herecké obsazení nebylo také nejhorší, ale co pro mě film knock outovalo byly 3 zabijáci absolutně nesestřelitelný a jako by se jim kulky vyhýbaly samy. Teda až nakonec a najednou jdou vstříc své zkáze. Tohle pro mě bylo naprosto nepřekousnutelné klišé, stejně jako jump z vysoké budovy do malého bazénu. Celkově slabý 3 hvězdy. ()

Hatred

Motorkářské béčko (což je naprostá většina motorkářských filmů), které se stalo kultem, se skvělým úvodním songem, výbornou dvojicí hlavních hrdinů a nesmrtelnýma hláškama. A ono ani víc není potřeba - kdo má vztah k motorkám, bude tenhle film milovat, kdo ne, těžko pochopí. ()

intro

Jeden z mých nejoblíbenějších akčních filmů. Jako pubertáček jsem viděl mnohokrát. Naprostá oddychová zábavná podívaná. Můžu jen doporučit. Mickeyovi a Johnsonovi to prostě v Harley Davidson a Marlboro Man sedlo parádně. ()

subic

Pro mě především velká nostalgie, věk nějakých 14 nebo 15 let, začátek devadesátek a utahané VHSky z půjčovny. Je to jeden z mých oblíbených akčňáků z té doby, i když toto je spíš béčko, krom toho Don Johnson snad kromě této role a klan Baldwinů nepatří mezi mé oblíbence. 75% ()

horor2

Klasika, kterou dnes oceníme jenom my, pamětníci :-) Mickey Rourke hovado, co ošustí snad všechno. Don Johnson kovboj, co má slabost pro jednu policajtku. Akční drama černá komedie, ve které Tom Sizemore hraje nechutného hajzla + Daniel Baldwin ulízlý gelem v plášti jdoucí za pochodu patronů se svou jednotkou :-D Konec, legendární scéna s nakopnutím je památná + krásná Tia Carrere :-) Moje srdcovka VHS ()

Hawaj

Todle je moc zábavně povrchní jednohubka a to rozhodně ne v opovržlivém významu. Od záčátku si to na nic nehraje a celkem si to udrží i nadhled až do konce. Story je jednoduchý, motivace je jednoduchá a díky tomu se to nedostane do trapnosti kdyby se to o něco snažilo. Mickey Rourka je ještě ve formě, těsně před tím než se z něho stane gumovej ksicht jako je teď. Don Jonson konečně v lepší poloze než jen starostivej hezoun s vyfoukanejma vláskama. Strašně mě bavěj jaký tam maj auta espézetky.Takovýdle detily oceňuju. :D ()

MartyMcFly89

Kultovní film, klišé zde nejsou klišoidní, ale drsné, celé je to takové, že už jsme to někdy viděli, ale nevíme kdy a jak a navíc tato verze je daleko lepší, než ty neurčité, dřívější, jiné filmy. Zkrátka Marlboro Man na to má, když si ani cigaretu nepotřebuje zapálit (můj vzor) ()

natalanka

Jen 2 hvězděnky, protože by to bylo nespravedlivé vůči třeba Shausenku, nebo jiným vypalovačkám. Ale zase na druhou stranu mě děsně bavily hlášky Harleye a Marlbora... " můj táta, vždycky říkal...... ". Krásné stroje a fakt hezcí dva chlápci v ústřední roli. Komando igeliťáku bylo totálně k smíchu a raději to beru jako parodii, protože ten jejich jednotný krok a igelitové šusťáky... to teda bylo dílko :-) ale jinak.... pro pobavení dost dobré :-) ()

calculus

Butche Cassidyho a Sundance Kida tehdy nezastřelili, jenom se chlapi na pár let někam uklidili. Makali u kolotočů a během šňůry si střihli ještě tento biják. Ale jinak dobrý:-) ()

tomics

Já s tímhle filmem vyrostl, zahřál mě u srdce už jako kluka a je mi s ním dobře i dnes. Naprosto otevřeně přiznávám, že nedokážu být tedy objektivní u jeho hodnocení. Ústřední dvojka Dona Johnsona a Mickeyho Rourka se mi zavrtala pod kůži hluboko jako tetování Siouxe na mé levé paži. Tady jim to spolu tak sedlo. Padají tu hutné hlášky, je tu akce, spousty absurdit a iracionálního jednání, dva super cool týpci, co víc si od akčního béčka přát, ale taky je to pocta westernům. Pozornému divákovi nemůže ujít, že tvůrci filmu museli mít westerny opravdu rádi, ať už jde o scénu, kdy Harley a Marlboro uvíznou na střeše se zabijáky v patách a jediná jejich šance na přežití, je skočit z mrakodrapu do bazénu, což je scéna jako vystřižená z filmu Butch Cassiddy a Sundance Kid s Newmanem a Redfordem. Když oba hrdinové vejdou do baru (Rock N´ Roll Bar and Grill), navštívit svého starého přítele, Marlboro udělí malým gestem poctu soše Johna Waynea. Hrdinové zde sice vyměnili své koně za motorky, ale westernová klišé, se zde ukazují každou chvilku, a postava Marlboromana je tím nejočividnějším spoilerem s westernem. Kouzelnej film s duší, ačkoliv ho většina diváků jistě neocení tak, jak by zasloužil. ()

Metzger

Tak tohle je absolutně největší pecka mýho mládí - Mickey Rourke jako hláškující drsňák Harley , tak trochu nešika a Don Johnson jako zkušenej kovboj a nejlepší střelec pod sluncem kterýho nikdy nic nerozhodí - oba si to štrádujou na svejch mašinach s kvérama za opaskem ... pak ale přichází problém - kamarádi vlastnící místní bar jsou v problémech a jediná cesta jak z nich ven je přepadnout konvoj místní banky narvanej doláčema - všechno to dopadne trochu jinak a tak jde oboum hrdinům o život a všichni kamarádi mizí na onom světě :D . Scény jako přepadení obrněnýho vozu , neprůstřelní Daniel Baldwin a jeho Hot Boys , nebo přestřelka na vrakovišti letadel maj prostě něco do sebe i po těch 15 letech . Navíc Tom Sizemore jako slizskej ředitel banky ( a minimálně dvakrát hubenější než je teď ) ... tohle je prostě 5 hvězd - ,, Z bouchaček se střílí Harley , ty se neházej ... necukej tak s tim když střílíš - neni to tvuj pták ! ,, ()

Kada80

Vzpomínka na starý časy kdy se ještě umělo žít a tihle dva frajeři jsou toho jasným důkazem.Frajerů sakra ubývá,jestli teda vůbec ještě nějací jsou?A proto tenhle film v mojí sbírce nebude nikdy chybět abych si je mohl vždy připomenout.Jak se tady píše je to béčko za 3*,ale pro mě je to kultovní béčko za 5*.Volnost a svoboda z toho jen sálá. NEZAPOMENUTELNÉ : Lepší bejt mrtvej frajer než žít jako srab ! 90% ()

Sirmilano

Do pekla k čertu s tím..naprosto souhlasím s Enšpíglem!!!! PS: Víš že každá rána stojí dva dolary?...Dva Dolary za kulku...Kolik sem jich trefil?.....Utratil si dvanáct dolarů a netrefil si nic!!!....Já dostal jednoho a stálo mě to čtyři..................Kde jsou?!?!...Jdou sem a hrozně utrácej..:oDDDDD ()

MartinReno

Tento film sice vykazuje iste nepopieratelne znaky B-cka,ale atmosferou,romantikou a pocitom lahkosti predci vacsinu A-ciek aj s 10-timi pluskami.Osobne poznam len jeden film,ktory vystihuje svihactvo a frajerinu viac,a tym je Posledny skaut.Ak niekto nechape akcnaky z konca 80-tych rokov,tak by sa zbytocne snazil rozlusknut toto kuzlo.Ja osobne nedavam plny pocet len preto,ze naozaj nejde o ziaden vypravny velkofilm,ani originalny dej.Inac bomba jazda a na Baldwina kaslat,je tam len na nosenie cierneho kabatu. ()

bmx6

I když film HARLEY DAVIDSON A MARLBORO MAN nedosahuje velkých kvalit,tak jsem si ho velice oblíbil.Akce,atmosféra,děj je tu poměrně solidní.Hlavní záporáci v kabátech působí docela podivuhodně,moc toho nenamluví,jsou ulízaný,ale až tak mi to moc nevadí,protože Mickey Rourke tu hraje FRAJERA,který mi vynahradil všechny chyby.Moc dobře se na Rourka dívá.A spolu s Donem Johnsnem se taky užije dost srandy.Hlavně skok do bazénu.Tento film mi nějak přirostl k srdci!! ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore