Šéfkuchaři Andymu směna v jeho restauraci ani nezačala, a už nestíhá. Je poslední pátek před Vánoci, a tak si chce fajnové jídlo dopřát snad každý. Hosteska přijala příliš mnoho rezervací, nespokojený kontrolor šmejdí v kuchyni a do toho všeho má dorazit i Andyho mentor, kuchařská ikona, přicházející bez varování, zato s partnerkou, uznávanou food-kritičkou. Hůř snad být nemůže. Jednozáběrová jízda hektickým večerem začíná… Britský film s famózním Stephenem Grahamem v hlavní roli se žene kupředu nesmlouvavým tempem práce v gastrobyznysu. Trefný ale bude připadat všem, kterým se pod tíhou profesního stresu někdy zavařila hlava. (MFF Karlovy Vary)

Lukoboss

Boiling point už ve svým názvu ukrývá onen dvojsymsl, kterej jednostranně nemusí směřovat jenom ke sporáku, ale taky cílí na lidský nervy. A já tomu všemu vlastně rozumím, taky si v práci někdy připadám jako hlavní postava tohoto snímku, přestože se o gastro nejedná. Ale zpět k filmu... Naprosto perfektně natočená záležitost z prostředí špičkové kuchyně, kde se sice sere až moc věcí najednou (a tohle je v podstatě jediná moje výtka, protože to bylo vyhnaný až do extrému), nicméně práce kamery na jeden zátah je v tomhle případě takřka dokonalá a herecký výkony stejně tak. V hlavní roli znavenej a ztrhanej S. Graham, kterýho známe spíš jako filmovýho gangstera, je perfektní, skvěle mu sekunduje V. Robinson se svou stmelující rolí (takovýho člověka v týmu prostě chcete!), ale ani ostatní bych nerad stavěl na vedlejší kolej, přestože se jednalo spíš o menší role. Stejně jako blonďatá kráva, co od tatínka dostala pozici provozní, ta tady funguje jako kontrastní koření. A ač je to chvílema opravdu až přehnaný s těma průserama, přesně takhle to v restauraci (a v rámci kuchyně) funguje. Klobouk dolů, tady opravdu smekám a po delší době se nebojím to vypálit naplno. I když uznávám, že to nebude film pro každýho... ()

Zagros

Film, který je zajímavý spíš z technické stránky věci… (zdánlivý) jeden záběr během jednoho večera v restauraci. Obsahově je bohužel nic moc. Jeden šéf, který drbe podřízené a sám má hodně svých problémů, nestíhá a dělá jednu blbost za druhou. Chybí tomu hlubší ponoření do postav, větší prostor pro vzájemné vztahy, širší interakce s hosty, silnější příběh, … nevím. Tvůrci jsou od toho, aby něco originálního vymysleli. Jeden otravný bývalý parťák, který přijde provokovat do restaurace, to dějově neutáhne. I filmy na jeden záběr se dají točit s mnohem silnějším a zajímavějším obsahem. V poslední době mě zaujal například Birdman a válečný snímek 1917. Bod varu je zajímavá filmová studie pro filmové fajnšmekry, ale jinak jej není potřeba vidět. ()

Autenticita

Bod varu si mě získal jak po stránce obsahové, tak po technické. Dobrá sonda, jak to asi dopadne, když šéf není zrovna člověk na svém místě, a k ruce má tým, kde polovina z toho personálu taky nejsou lidi na svém místě. No, nevalně. Líbilo se mi i nasnímání, vzít to a zvládnout jedním záběrem muselo být organizačně dost náročné, ale podle mě to stálo za to. Získalo to takový dokumentární kabátek, a ten mi vyhovuje. ()

Nassau

/-/You don't have to worry about him. He's just some fucking tit off the telly. You're a better chef than he ever was. And this is good. Like, him coming here? It's good. It's an endorsement. (8/10) ()

Adramelech

Nevím, proč bych se měl koukat na to, jak nějací lidé pracují a ještě přitom spěchají. Z takového pohledu se mi dělá nevolno. Nevydržel jsem se na to dívat do konce a tudíž bodově nehodnotím. ()

jakeer

Koncept filmu natočeného (akože) na jeden záber je vždy ambiciózny a tuto to sprvoti vyzeralo, že to bude výborne využité. Prišlo mi to ako skvelý vhľad do toho, aké charaktery ľudí pracujú v gastre, takisto aj hostia, ktorí obľubujú posh reštaurácie. Je tam aj Instagram, influenceri, čiže ideme na tepe doby. Neskôr ma to však už prestalo zaujímať a napokon sa z filmu stal príbeh len o osobnej tragédii hlavného hrdinu. Ak by sa to držalo každodennosti a nesnažilo sa do toho priniesť zbytočnú drámu, spapal by som to aj s navijákom. ()

Janega

Deň, keď sa poserie všetko čo môže určite zažil každý z nás. Natočiť o tom film bez toho, aby sa z toho stala klišé komédia je však druhá vec. Barantini dokázal v rámci neprežrtých 90 minút veľmi dobre prekresliť postavy prostredníctvom jednotlivých udalostí bez toho, aby ich musel jednotlivo špeciálne predstavovať. Príbeh niekedy graduje, inokedy stagnuje, ale celkovo pôsobí pútavo. Občas sa ale riešia nejaké otrepané filmové kraviny (napr. je každému jasné a pochopiteľné, že v tak hektickej práci nie je nič zvláštne, keď otec nemá čas zavolať decku na dobrú noc). No a práca s kamerou na jeden záber je zvládnutá na jednotku. V poslednom čase sa mi zdá, že filmári akosi nevedia poriadne ukončiť príbeh. ()

kolemjdouc

čistá psychárna.Blázinec.Chlap pod tlakem.A olej z ořechů a finito.Kdo měl kdy co do činění osobně se zákazníky.ne tak jako dnes s přeprodejci.Kdy jste museli podávat info o zboží a poslouchat nejapné průpovídky zákazníků.Jako třeba když si mladé hospodyňky kupovaly výbavu do kuchyně a a po sté slyšíte koment k válečku na nudle jakože jak se bude taky používat...pozdní návrat manžela a pod....to pro příklad.Jednou se zasmějete ale po padesáté máte chuť ten váleček použít.... ()

Disease

Spíš zajímavě než nějak super natočené. Jen ten děj takový nanicovatý, podobně jako v nedávno viděném Seizure. Asi nějaká "nová britská vlna". ()

janesX

Nie som kuchynský nadšenec, ale táto jednohubka chutila. A asi som aj potreboval čosi iné, ako ďalší vojnový film, aj keď zas až taký rozdiel v tom nebol :) A nebol to žiadny kulinársky film (ako som sa trochu obával), celé to bolo o zvládaní, alebo skôr nezvládaní stresových situácií. Tento šéfkuchár ich nezvládal vôbec, zato jeho herec hej. Škoda len toho konca, tam sa mohlo kľudne ešte trochu pritlačiť. 69% ()

mclenin

Vysokotlakový pohľad do zákulisia gastrobiznisu jednej kuchyne jednej reštaurácie na jeden záber. Je to chaos, je to stres. je to zážitok. Kulinársky aj divácky. Čo viac si želať ... ()

zelvicka.

One shot z kuchyně a restaurace, který opravdu upoutá a nepustí. Vlastně když si to uvědomuju, tak jestliže vidíme u každého herce "první dobrou", tak je to fakt pecka. Něco maličkého na tom filmu mi celou dobu vadilo, sice vím co, ale neprozradím záměrně ;) ()

Klajnik

Pokud bych hodnotil jen podle toho, co ve filmu je, tak by si to zasloužilo snad ještě vyšší hodnocení, protože to takřka nemá chybu, ale některé obsahy jsou lepší než jiné z podstaty toho, o čem vypráví a co divákovi nabízí. Boiling Point pojednává o jednom hektickém večeru v jedné restauraci, jejíž šéfkuchař nezvládá vlastní život. Právě díky tomu, jak se mu to rozpadá a jak se ty rány schází během onoho večera v práci film dokáže být napínavý/strhující obdobným způsobem jako Uncut Gems. Hodně tomu pomáhájí herecké výkony, které jsou naprosto uvěřitelné. Chybí však vyšší apel na aspekt zábavnosti. Uncut Gems třeba mělo groteskní postavu ohavného židáka, ale zábavnosti může být docilováno i jinak než komediálnem. Vše totiž nutně nemusí být vtipné. Takový bezobsažný Climax je třeba nadmíru bizardní a vizuálně poutavější. Zde však něco podobného chybí (alespoň v dostatečné míře, což však je otázka idividuálního měřítka) a proto jsem se vlastně příliš nebavil, ač je to skvěle vyvážený, funkčni film, který musel dát všem zúčastněným opravdu zabrat. ()

Renfield

Nebývale autentická a především fantasticky natočená jízda večerem, který z více stran dospěje k bodu varu. Kamera stíhá až dokumentárně představit úplný chod restaurace a na vrch přidá ještě mnoho různých emocí, protože je přítomna i u těch menších, méně viditelných příběhů, jenž více přiblíží do poslední výborně zahrané postavy. To vše se odehrává v jednom dlouhém záběru, bez času na selhání, či chybu. Je to podobné jako při práci v takovém podniku, často sám, přesto vždy v týmu a zásadně bez chyb, alespoň pokud vše běží jak má. 80% ()

Oralfabet

Dostal jsem víceméně přesně to, co jsem chtěl, a narozdíl od toho kokota od stolu 7 jsem velice spokojen. Kdybych pracoval v restauraci, tak bych asi taky po chvíli nemohl nosit rukávy vyhrnutý. 8/10 ()

cingi.t

Mnohé filmy majú tendenciu ideliazovať prácu v reštaruácii, tento určite nie! Po zhliadnutí nemám chuť v reštaurácii ani jesť, nie to ešte pracovať. Výborná dráma, ktorá  drží diváka od začiatku do konca. Štýl "na jeden záber" tomu dodáva reálne napätie a výkony hercov sú neskutočné. Aké jednoduché je natočiť dobrý film.  5* ()

Oyer

Prostředí plné šílených zaměstnanců v jedné šílené restauraci mě nijak neoslovilo. Celý snímek na mě působil dost nepříjemně. Což sice asi i měl. Tohle je bez děje, bez šťávy, naprosto prázdné ! Při svém povolání vím, jaké to je dělat několik věcí najednou a dostat se do časové tísně, ale to ještě neznamená, že se budu chovat jako magor. Marně hledám, co by mě v tomto dramatu zaujalo. Vidím pouze záběry na unavené nepříjemné lidi, kteří prostě nestíhají. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD