Delta Force

• slovenský

Delta Force

Akční / Thriller

USA / Izrael, 1986, 124 min

Film, který patří mezi velmi dobré filmy s Chuckem Norrisem. Příběh je celkem klasický o únose v letadle. Někdy nastane menší nuda, ale moc to nehrozí. Film má dobré spracování, je zde kvalitní akce, příběh zaujme a Chuck Norris asi nejvíce zaujme. Film není přeakčnělý, ale pořád je to stará dobrá klasika. Film hodnotím na 72% = ****(29.10.2012)

• anais

Teroristi unesou letadlo, pak se dlouho nic neděje, potom s ním přistanou, zase se dlouho nic neděje, nakonec přijede Chuck Norris na motorce s raketomety (střílí všemi směry), pobije teroristy, a ukončí tak 125 (!!!) minut dlouhé , naprosto nudné NIC, které je asi nejbezobsažnějším filmem, co jsem kdy spatřil, a kdyby tu bylo hodnocení ještě o stupeň nižší než „odpad“, neváhal bych.(16.2.2006)

80. léta jsou doménou jednoznačně nejlpších akčních filmů. Doba kdy ste na vypadání cool potřebovali velký muskle a ne litr gelu na hlavě, kdy režisér nepotřeboval v divákovi střihem vyvolávat epileptické zachvaty, kdy nadsamci kosili veškeré zlo bez zbytečných plků........ Film bych rozdělil na dvě pasáže, v první se odehrává jakési "drama", kde se režisér fakt snaží tlačit na pilu (u čehož jsem parkrát vybuchl smíchy) ,ale není zde skoro žádná akce. To se ale naštěstí změní v druhé půlce, kde se konečne dostanou do popředí Chuckovi schopnosti, který kosí jednoho šílenýho teroristu za druhým. K tomu ještě starej fotr Lee Marvin -> slovy klasika: Vážení kdo z Vás na to má :D(19.8.2007)

Akční klasika, kde se kromě Chucka Norrise sešly herecké legendy své doby, jakou je Lee Marvin či George Kennedy. Solidně propracovaný scénář vypráví o únosu civilního letadla a akce s tím spojené speciální protiteroristickou jednotkou zvané Delta Force. Příběh samozřejmě obsahuje až neuvěřitelné množství kíče a absolutně nereálných scén, ale to k nadnesenému pojednání něčeho takového prostě patří. Nic se tu zkrátka nebere vážně a tak se vytvořila v podstatě nezničitelná jednotka a teroristé schopni ze svých nedostatečných zbraní zasáhnout snad všechno. Chuck Norris samozřejmě likviduje jednoho padoucha po druhém, aniž by se u toho takřka zpotil. Ano, je to hloupé, je to nereálné a možná i trochu politicky nekorektní ve vyobrazení arabské kultury, ale pokud se tohle všechno dá stranou, zůstane zatraceně dobrá filmová akční zábava. A o to tu jde.(13.2.2017)

Obstojné akčné béčko o únose lietadla palestinskými teroristami, ktorí však nepočítali s tým, že americká vláda proti nim vyšle špeciálnu jednotku Delta Force vedenú Chuckom Norrisom. Prvá polovica filmu o poznanie dramatickejšia než akčná druhá polovica. Ale najväčšou slabinou filmu je vyše 2 hodinová dĺžka. Inak sa jedná o klasický 80tkový akčňák, akých sa vtedy točili stovky.(13.10.2015)

• - Posledný film Lee Marvina. (m.a.t.o.)

• - Natáčelo se ve městech Jeruzalém, Tel Aviv, Haifa a Beerševa v Izraeli, v Athénách v Řecku a Washingtonu v USA. (Cheeker)

• - Scenár bol napísaný na základe skutočných udalostí, ktoré sa stali 14. júna 1985. (m.a.t.o.)