Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(18)

Obsahy(1)

Je drzá, upřímná a na nic si nehraje. Pozor, kráska z Trebišova přichází! Jsou místa na Zemi, kde Bůh není. Jako třeba v Trebišově na východě Slovenska. Zato je tam Iveta, svérázná osmnáctiletá dívka, která si života užívá plnými doušky a je jí jedno, co si o ní kdo myslí. Škole se tolik nevěnuje, namísto toho vysedává v místní hospodě, hraje poker a popíjí se staršími pány borovičku. Žije sama se silně věřící matkou Dianou, která se při modlitbě většinou modlí za svou dceru. Jakoby opravdovým zásahem shůry přijíždí do Trebišova hledač talentů Ivan a před baletním studiem si všimne krásné Ivety. Rád by jí nabídl modelingové angažmá v Bratislavě, to by ale nesměla zase lítat v dalším průšvihu, za který jí hrozí vyloučení ze školy... Slovenský seriál Iveta z roku 2021 se stal mimořádně úspěšným televizním hitem stanice Joj za posledních několik let. Stojí za ním režisér Jan Hřebejk, kameraman Martin Žiaran (trebišovský rodák) a scenárista Petr Kolečko, který se po seriálu Most! opět podílel na další sociální satiře, kde se bez ostychu a s nadhledem obnažují nejrůznější společenská tabu. V roli Ivety stanula ve své první velké herecké příležitosti Alžběta „Zea“ Ferencová, do té doby známá především jako zpěvačka a modelka. (Česká televize)

(více)

Recenze uživatele Fifer k tomuto seriálu (7)

Iveta (2021) 

Kolečko dokázal dodat řadu vtipných hlášek a gagů, ale celé se mu to rozpadlo pod rukama. Jasně, je to crazy komedie, nemusí to být úplně realistické, ale tam ty postavy a motivy tak přeskakují. Postavy se náhodou potkávají, zjevují, hlavní motiv neznámého otce je jasný od prvního dílu.  Jestliže Hřebejkův poslední český počin Pozadí události schytal pořádnou kritiku, tak za tohle ho čeští kritici i diváci sežerou (až to půjde i v české telce). A tentokrát právem. Nepovedlo se to.  50%. ()

Episode 1 (2021) (S01E01) 

Hřebejk s Kolečkem to docela zvládli. Jasně, má to svoje mouchy, ale je to komediální seriál. Nemá smysl snažit se hledat kdejakou nelogičnost. Taky ne všechny fóry se povedou. Ale baví mě Trebišov, baví mě hlavní hrdinka, baví mě její mama, i konflikt mezi nevěřící mladou generací a tou starou, pro kterou je kostel povinnost. Baví mě i ten celý východňárský slang. Je to evidentně pokus restartovat Most v trebišovských barvách. A taky mě baví, že ještě pořád starej bílej boomer může napsat/natočit seriál o romské holce. Protože proč by ne? ()

Episode 2 (2021) (S01E02) 

Druhý díl přenesl děj do Bratislavy. A chvílemi přepínal skoro na dramatickou polohu. Naštěstí se pak vrátil zpět do komediálních vln. Celkově slabší než první. Přece jen prostředí bordelu mě bavilo míň než Trebišov. Uvidíme, co bude dál. ()

Episode 3 (2021) (S01E03) 

Svět tréninku modelek mě bavil. Ale Trebišov mi pořád chybí. Vtipy na Čechy s kombíkama a řízkama u nás padly na úrodnou půdu. Ano, mám kombík, ano, beru si vždy řízky na cestu. :-) ()

Episode 5 (2021) (S01E05) 

Neříkám, že je to nějaká bomba, ale vždycky když to naštve pár lidí jako tedy Elissona, kteří jsou hned morálně zděšení (přitom z čeho, když seriál je zjevně antirasistický a gay je tu jedna z hlavních kladných postav?), tak si říkám, že to mělo smysl točit. Je to příjemná jízda ve stylu Mostu či České sody. Pasáž z Miss Slovenska byla fakt drsná, ale pobavila. ()

Episode 6 (2021) (S01E06) 

Je to jako na houpačce. Část dobrá, část slabá. Žárlivost modelek v Řecku a příběh malého chlapce mě bavil. Taková ta klasická falešná žárlivost a beznadějně zamilovaný bordelsynek, ten už mě bavil trochu méně.  Nejlepší scéna fotografa, který si užívá nasrané ženské, se kterýma si hraje, je přímo vykradená ze Samotářů, ale i tak fungovala pěkně. Celkově 3 hvězdy. Mám prostě rád tu hlavní hrdinku, tak mě to pořád baví, ač kvalita je střídavá. ()

Episode 7 (2021) (S01E07) 

Kvalita kolísá. Místy se to vleče. Odhalení otce asi nikoho nepřekvapí. Ale některé hlášky z tohoto dílu jsou fakt luxusní a smál jsem se jakože hafo. Celkově se ale některé díly cyklí v tématech. A možná je škoda, že tvůrci to neosekali třeba tak o jeden, dva díly a nezhustili děj. ()

Reklama

Reklama