Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(18)

Obsahy(1)

Je drzá, upřímná a na nic si nehraje. Pozor, kráska z Trebišova přichází! Jsou místa na Zemi, kde Bůh není. Jako třeba v Trebišově na východě Slovenska. Zato je tam Iveta, svérázná osmnáctiletá dívka, která si života užívá plnými doušky a je jí jedno, co si o ní kdo myslí. Škole se tolik nevěnuje, namísto toho vysedává v místní hospodě, hraje poker a popíjí se staršími pány borovičku. Žije sama se silně věřící matkou Dianou, která se při modlitbě většinou modlí za svou dceru. Jakoby opravdovým zásahem shůry přijíždí do Trebišova hledač talentů Ivan a před baletním studiem si všimne krásné Ivety. Rád by jí nabídl modelingové angažmá v Bratislavě, to by ale nesměla zase lítat v dalším průšvihu, za který jí hrozí vyloučení ze školy... Slovenský seriál Iveta z roku 2021 se stal mimořádně úspěšným televizním hitem stanice Joj za posledních několik let. Stojí za ním režisér Jan Hřebejk, kameraman Martin Žiaran (trebišovský rodák) a scenárista Petr Kolečko, který se po seriálu Most! opět podílel na další sociální satiře, kde se bez ostychu a s nadhledem obnažují nejrůznější společenská tabu. V roli Ivety stanula ve své první velké herecké příležitosti Alžběta „Zea“ Ferencová, do té doby známá především jako zpěvačka a modelka. (Česká televize)

(více)

Recenze (44)

klukluka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jan Hřebejk nejenomže uměl točit, on se v tom navíc zdokonaluje a Iveta je toho jasným důkazem. Je to jeho i Kolečkův masterpiece, oběma se podařilo něco neuvěřitelnýho a mě osobně tím totálně odrovnali. Všechny Mosty a Okresní přebory a…jsou proti tomu jen slaboulinkej odvar, protože tohle je fakt, ale fakt velký!!! Těch 54 procent, který to má, plyne z očekávání, že to bude nějaká Kolečkova obvyklá řachanda, on ale stvořil silnou, jímavou story o povahově tak krásném, kontroverzně vnímaném člověku, že jestli se má Iveta podobat paní Anetě, a já věřím, že se jí podobá, tak je to to nejhezčí “omlouvám se za všechno” ever. Fakt krásný, díky moc všem. Jmenovitě ještě zmíním Milana Ondríka, jeho výkon taky naprosto (!!!) mimořádnej. ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Až v průběhu sledování jsem zjistil, že seriál je vlastně inspirovaný příběhem Anety Vignerové, partnerky Petra Kolečka. Je fakt, že určité spojující aspekty se tu opravdu dají najít, ale dost už o ní. Iveta je značně nevyrovnaný počit, který opět ukazuje, že aura Petra Kolečka jako geniálního scénáristy je vztažena čistě ke spolupráci s Janem Prušinovským. Stejně tak Hřebejk jako režisér už má svůj vrchol dávno za sebou a jeho přesun do pozice posledního spravedlivého se udál převážně v jeho hlavě a egu, ale přenést to na obrazovku nedokáže. Jakmile se pohybujeme v Trebišově, tak to opravdu evokuje jakousi Slovenskou verzi Mostu!, ale když se děj přesune do modelingového prostředí, tak je to karikaturní průser. Ferencová je fajn, hezky vypadá, je sympatická a i herecky se snaží, ale sama nemá žádnou možnost to utáhnout, když není kde jinde brát. Podle všeho je tohle koment ne k celému seriálu, ale první řadě, protože druhá už se natáčí, ale já už u ní určitě nebudu. ()

Reklama

Mire 

všechny recenze uživatele

Dal som tomuto novému slovenskému "fenoménu" šancu a poctivo si to celé pozrel, ale vo výsledku sa žiadne veľké nadšenie nekonalo (ale zase ani sklamanie). Najviac mi na seriáli liezla na nervy úvodná pesnička a Zuzana Mauréry, ktorá "gadžovac" vôbec, ale že VÔBEC nevie a neskutočne to trhá uši. Pozrieť sa to dalo, párkrát som sa aj zasmial, ale inak Iveta žiadnu veľkú dieru do spuchnutej slovenskej seriálovej produkcie neurobí. To, ako zobrazili Trebišov je mi tak nejak jedno, nie som odtiaľ :-) Alžbetka Ferencová sa od čias trápnych tanečkov v Kolese šťastia posunula o dosť ďalej a v hlavnej úlohe sa celkom posnažila, ale aj tak sa mi najviac páčila jej rivalka Natalia Germani v úlohe štetky, ktorá nevedela že Trump už nie je prezident :-) Druhú sériu ak bude si možno pozriem, ale rozhodne na ňu nebudem čakať v napätí. ()

Simon.Dobes 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spomedzi slovenských seriálov zaujímavý a dosť výrazný projekt, to sa musí nechať. Bolo to ako na hojdačke - raz to bolo fajn, potom sa to nedalo a tak ďalej a tak ďalej. Celkom ma prekvapuje, že sme za 8 štyridsať minutových dielov zažili tak rýchlo meniacu sa cestu hlavnej postavy - boli sme v Trebišove, potom zrazu v bordeli v BA, potom je z nej modelka, zrazu sme v Grécku, potom zase na Slovensku a ide na finále miss. Keby sa viac zapracovalo na logike a scenári, mohol byť z toho vcelku podarený seriál. 2,5/5 ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ferencová bola obsadená len pre svoj pôvod. To sme všetci vedeli, robia z nej teraz hviezdu, ale hrať nevie, lenže to nevedela ani, keď bola v Kolese šťastia, kde sa krútila ako húsenica. Herecký talent žiadny, teda okrem vulgarizmov a večne nasratých póz. V seriáli sa nájde aj pár vydarených hlášok, no na druhej strane je len karikatúrou východu, z ktorého sa robí diera pre prostitútky, v ktorej nikto nehovorí po slovensky, lenže aj tá východniarčina najatých hercov úplne pokulháva. Mauréry proste na východniarsky slang absolútne nemá. Seriál má mať svoju komickú podstatu opretú o fakt, že Slovensko je plné kriminality, predsudkov a alkoholu. V poriadku. Ale dočkáme sa aj iného seriálu? Napríklad takého, v ktorom naši rómski priatelia usilovne pracujú, dodržiavajú zákony, nedovolia aby sa deti párili, fetovali a kradli? Dúfam, že áno. Aj sci-fi treba. ()

Galerie (103)

Zajímavosti (2)

  • Scény z Trebišova boli natáčané v mestskej časti Bratislavy Východné/Rendez. (hito)
  • V epizóde počujeme Ivetine (Alžbeta Ferencová) zvonenie na telefóne. Zvonenie je pieseň Alžbety Ferencovej "Is this Love?" pod menom Zea. (adam_majko99)

Reklama

Reklama