Vražda v Londýně

• USA See How They Run (více)

V londýnském West Endu 50. let se náhle zastaví plány na filmovou verzi divadelního hitu poté, co je zavražděn jeden z klíčových členů štábu. Když se případu ujmou světem unavený inspektor Stoppard (Sam Rockwell) a snaživá začátečnice strážnice Stalkerová (Saoirse Ronan), ocitnou se oba v zapeklité záhadě v okázale špinavém divadelním podsvětí a vyšetřují záhadnou smrt na vlastní nebezpečí. (Falcon)

LdaVinci

Ale vždyť to je tak příjemný film. Moc pěkný a líbivý vizuál a pohodové vyprávění příběhu, kde vyšetřujeme vraždu. Herečku Saoirse Ronan si z 2 filmů, které jsem s ní zatím viděl, nepamatuju, ale tady teda válela a byla neskutečně milá. Možná to vyvrcholení není úplně top, ale moc jsem si to užil. ()

JosefTomas

Zaprvé si musím povzdechnout nad nezajímavým českým překladem a apeluji na to, aby se film jmenoval "Koukni jak zdrhaj", to pro začátek. A když už jsem tak kvapně postavil oslí můstek, přeběhnu po něm a řeknu, že i ten regulérní začátek je boží, neboť skrze voice over je divákovi prezentována nápaditá expozice, u které jsem se tetelil blahem a do prvního plot pointu byl napnut, jak se povede takto rozjetý začátek využít pro další zábavu. A ono se to bohužel ihned potom vydá tím špatným směrem a navzdory postupnému odkrývání stop jsem si začal víc a víc uvědomovat, že mě zase tolik nezajímá, kdo vraždu spáchal a proč (respektive jsem to věděl hned po její spáchání, takže mi už moc nezbylo co hledat) a v tento moment to Tom George s Markem Chappellem nezvládají ukočírovat. Do půlky to tak není ani pořádná meta, ani parodie, ani zábava. Mid-point to trochu zachraňuje a na konci se přeci jen ten meta foreshadowing víceméně zužitkuje, ale trošičku s křížkem po funuse. Chválím ten nápad, bavilo mě obsazení a cením si promyšlenosti, avšak mi nesedla délka, mrzelo mě provedení a z celku jsem mírně zklamaný i opatrně nadšený, jen bohužel spíš převládá to zklamání. ()

Pete

Saoirse je jako nezkušený konstábl rozkošná jako obvykle, ani na zbytek castingu si nelze moc stěžovat, jenže tím pochvala víceméně končí. Na Agathu, ani na její další moderní adaptace a variace to nemá ani omylem. Nezkušení tvůrci by asi rádi natočili ve výpravě a stylu Wese Andersona vtipnou komedii jako poctu, která by byla sama o sobě také fungující "whodunnit" detektivkou - a pořádně si na tom vylámali zuby. Ono také tohle všechno zkombinovat, aby to šlapalo jako dobře promazaný stroj, dokáže málokdo. ()

Elessar.

Je to vtipné, nápadité, samozrejme s dávkou Christie, takže kto pozná, ten vie. Herecká skupinka výborná. Veľmi potešil Brody, ktorý si poslednú dobu vyberá také vedľajšie postavy, ale to neva. Ronan a Rockwell sú bezva dvojka. Niet čo vytknúť. Tak trošku Wes Anderson by sa tam našiel... Ale není to on ()

PTomA

Jako detektivka to nemůže z principu moc fungovat a jako komedie je to moc uprděný. Zvlastni hybrid, alespon obsazeni je přinejmenším zábavné. ()

blondboss

Štandardná detektívna satira, ktorá si v zjemnenej forme robí prdel z hádam všetkých známejších detektívok a ich autorov či hlavných predstaviteľov. V zásade tu ani tak nejde o samotný dej. Pre samotný film je to veľmi dobré, ale trošku to zrážajú dole herecké výkony, napr. taký Sam Rockwell je tu strašne toporný a nevýrazný, Saoirse to ako tak zachraňuje a Brody si išiel svoju vlastnú show. Vo výsledku to však nefungovalo ako hutný celok a vznikol z toho priemerný detektívny príbeh so štipkou humoru. 55 % ()

AndrewNewman

Lajtová verzia skvelých žánroviek Riana Johnsona a Kennetha Branagha. S roztomilou Saoirse Ronan a obstojným Rockwellom. Slušné a koniec mierne prekvapivý, ale v podstate vám absolútne nezáleží na tom, kto v tejto detektívke zomrie a kto prežije. Určite to nie je pre divákov, ktorých nezaujíma satira literárnych či filmových diel. ()

Heywood

Bylo to tak přestřelené, tak přiblblé, až to bylo skvělé. Rockwell jako obvykle nezklamal, Saoirse Ronan byla ekcelentní horlivá blbka a celý parodický nádech na Christie motivy byl skvěle udělaný. V zásadě jsme se 90% času bavili, konec bych sice vylepšil, ale i tak to stálo za to.. Za mě 70%. Pozn. Brody přesně předvedl, čemu se v Hollywoodu říkalo "směnný obchod", když už ty soudní procesy tak hýbou kdejakým médiem. ()

ReactLotus

Na film som sa pomerne tešil. Už len kvôli hereckému obsadeniu. Vo finále to je ale trápna, miestami vtipná šablona detektívnych príbehov Agathy Christie. Ale nie je to náročné, film rýchlo plynie a človek pri tom nemusí veľmi premýšľať. Čo je paradox u detektívky. 6,7/10 ()

kockodan odpad!

Tak takto už jsem se dlouho nenudil. Trapný suchý "britský" humor. Sršňa Ronanová se svým irským přízvukem. Pomalé a nudné tempo. Diskutabilní herecké výkony všech. Tohle mělo představit nyní již stoletý, ozkoušený žánr Christieovek mladým divákům a získat si je? Totání ODPAD!!! ()

karnifex

Velmi slabé. Jako detektivka to nestojí za nic a snaha o humor je hodně křečovitá. Takže jak už je v posledních letech u filmů nějak spojených s Agathou Christie  zvykem, jedná se hlavně o katalog dobových artefaktů (tentokrát padesátá léta) - hipsteři si přijdou na své.. ()

Beer11

Kvalitní britská dobová detektivka s komediálnímy prvky, která tu dlouho nebyla. Kvalitní hvězdné obsazení. Výborná kamera a střih. Hudební kulisa k ději perfektně ladí. ()

rigby

Esence britského humoru. Kriminálka a zároveň velmi suchá komedie. Když se do toho člověk ponoří, může si to hodně užít. Ale kromě zábavy navíc už nic nepřináší. ()

bonovox

Trochu netradičná detektívka ktorá nemusí sadnúť každému, kvalitný herci či odkazy na A.Christie ale dokážu zaujať. ()

Kushina

Taková divadelní detektivka o divadle, ve kterém se hraje divadlo :D Příběh byl docela fajn tím stylem, že kdo je vrah se prostě do poslední chvili nevědělo a tak to má být. Akce a příběh nebyl žádný zázrak, ale jako pohodovka u kávy to nebylo špatné. 55% ()