Vražda v Londýně

• USA See How They Run (více)

V londýnském West Endu 50. let se náhle zastaví plány na filmovou verzi divadelního hitu poté, co je zavražděn jeden z klíčových členů štábu. Když se případu ujmou světem unavený inspektor Stoppard (Sam Rockwell) a snaživá začátečnice strážnice Stalkerová (Saoirse Ronan), ocitnou se oba v zapeklité záhadě v okázale špinavém divadelním podsvětí a vyšetřují záhadnou smrt na vlastní nebezpečí. (Falcon)

ViktorS

Mám rád detektívky, takže ma potešilo, keď som sa dozvedel o tejto, ale čakal som od nej viac. Boli tu všelijaké narážky vo forme klišé a je fakt, že vraha som vôbec nepredpokladal správne, ale to klišé, o ktoré sa samotný film snaží proste nestačí. Mohol sa podľa mňa pokúsiť o niečo viac. ()

Torgal

Hravá retro detektívka, ktorá zábavne variuje najrôznejšie žánrové klišé a obsahuje množstvo pomrknutí na meta úrovni pre fanúšikov žánru a hlavne Agathy Christie (ku ktorým sa radím). Sviežosť sa ale časom postupne vytráca, akoby sa tvorcom minuli nápady, alebo sa báli skutočne sa odviazať. Postupne teda nastupuje dokonca nuda a finále mi tiež veľmi nasadlo. Herecky sa mi veľmi páčila vyjukaná Saoirse Ronan, Sam Rockwell sa mi zdal príliš utlmený a nevyužitý. 6+/10 ()

Maximilianus

Už dlhšiu dobu som nevidel Saoirse Ronan v nejakom filme, tak som rád, že sa pripomenula, aká talentovaná herečka je. Jej postava ma veľmi bavila. Sam Rockwell až také šťastie na úlohu nemal, ale stále je výborný herec. Bavil ma ešte Adrien Brody a aj ostatné menšie postavy boli fajn. Inak ide o vydarenú satiru, ktorá pre mňa žiarila v prvej tretine a úspešne finišovala v tej poslednej. 7/10. ()

rivah

Pořádně nadsazená a parodovaná detektivka, až se z ní hlava zatočí. Ale trochu příliš, až se z ní vytrácejí souvislosti. ()

Fido

Kdo má rád Past na myši od Agathy Christie i autorku samotnou, parodii (ať už na detektivky či na policejní postupy), humor a chce se pobavit, ať neváhá. Když nic jiného, spraví mu to v dnešní době náladu. ()

rublik05

Nových dobrých detektivek není zrovna mnoho, proto jsem byl moc zvědavý, jak se Vražda v Londýně povedla a zda se vyrovná například takovému o tři roky staršímu, žánrově podobnému snímku Na nože. Přestože to zpočátku vypadalo více než nadějně, Vražda v Londýně bohužel takových kvalit ani zdaleka nedosahuje, a to především díky příběhu. Ten sice vůbec není špatný nebo nezajímavý, z mého pohledu se ho však nepovedlo naplno využít, zajímavé momenty často vyzní zcela do prázdna, humoru rovněž postupem času tak trochu dochází šťáva. Na druhou stranu je třeba vypíchnout povedený dobový vizuál, herci jsou vesměs sympatičtí, chválím i fakt, že se snímek nebere zas až tak vážně, což mu jednoznačně prospívá. Kdyby se tvůrci trochu víc odvázali, mohlo to dopadnout mnohem lépe. 6/10. ()

mira.l

Bylo celkem roztomilé se podívat na S. Ronan coby mladou snaživou policistku, zasazenou do Anglie počátku 50. let, jen pořád nějak nevím, jestli to měla být pocta A. Christie nebo spíš parodie na A. Achristie... ()

tlesk

Tom George ve svém celovečerním debutu přináší detektivku, jež zároveň stíhá být i komedií, utahující si z tradičních žánrových vyprávěcích postupů. To korunuje i fakt, že se příběh točí okolo skutečné divadelní hry od samotné královny detektivek Agathy Christie. Film je ve své první polovině příslibem opravdu velkolepého filmového zážitku, který svou dekonstrukcí detektivního žánru dává vzpomenout kupříkladu na výborný film Na nože, jen aby v polovině druhé ztratil dech a tak trochu se ztratil i sám v sobě. Zůstává tak slušná retro komediální detektivka, kterou do nadprůměrných výšin vynáší zejména excelentní herecké obsazení. ()

RAFT

Retro film z 50.let .Dva vyšetřovatelé Rockwell a Ronan vyšetřují kdo zavraždil člena štábu.A jak si stím poradí detektivové.Herecké obsazení ve filmu dobré .Brody a jeho vedlejší role taktéž.Akorát mohl by už natočit nějaký pořádný trhák něco jako pianista.Film občas potěší ,někdy v půlce nudí.Trochu mi film připadal moc utahaný .Za mě 60% ()

Crosshair

Videl jsem to den po Enole Holmes 2 a v primem srovnani vyhrava na plne care, vtip, napeti i vizual. Enolu vynechte a kouknete na tohle. ()

Niflheim

75 %. Večerní oddechovka v přijatelné stopáži. Tvůrci si se stereotypy pohrávají tak, že se místy pohybují na pomezí parodie a karikatury. Vcelku vůbec nejde o případ jako takový, spíš o zvolené prostředky. Scénáři nelze upřít občasný záchvěv originality, nicméně (stereotypně?) skrývá indicie v průběhu snímku a někdy působí až zkratkovitě. Samotný závěr pak vyznívá jako krapet patetické „naplnění představ“. Sympatické a vyvážené obsazení, ačkoliv možná trochu nevýrazné. V jádru prosté, ale poctivé, z lásky k žánru a s ambici jeho dílčí aktualizace. Na víc než slabší čtyři hvězdy to nemá, byť se opakovanému zhlédnutí v dobré společnosti vůbec nebráním. ()

papadoce

Typická dobová detektívka na spôsob Arkila Poaróta, ale trochu odľahčená vďaka humorným momentom. Určite nejde o bum bác komédiu a teda ten humor nebol úplne prvoplánový, šlo skôr o detaily, výrazy tváre, či dialógy niektorých postáv. Do hlavnej úlohy bol obsadený jeden z najlepších hercov súčasnosti vôbec, Sam Rockwell. Pre mňa dobrá správa, lebo Rockwella žeriem a tak som mal nemalé očakávania. Na druhej strane, hrala tu aj jedna z najnudnejších, najhorších a nie príliš pekných herečiek ever, čo malo byť pre mňa výstrahou, pani Ronanová. Na počudovanie bola v tomto filme asi prvýkrát za peknú a vyšlo jej to, prekvapujúci detektívny zvrat. Musím priznať, že sa mi na ňu fakticky dobre pozeralo. Ja som sa prekvapivo dobre bavil, prišlo mi to tak inteligentne vtipné, navyše mám rád detektívky a vážne som chcel štvorkovať. Lenže záverečné rozuzlenie ma sklamalo. Dúfal som, že aj v tomto prípade budeme skôr kopírovať Arkila a Sam nám oznámi vraha až v posledných sekundách, no tvorcovia to urobili inak. Stál som znovu trošku na rozcestí medzi tri a štyri, len koniec ma priklonil k trojke. Ale páčilo sa mi to. Sympatické. ()

PlayEasy

Vzhledem k zasazení i námětu jsme se (doufajíc, že film vyjde i u nás) těšili poměrně dlouho dopředu ... A výsledek je rozhodně uspokojující. A to nejen díky skvělé výpravě a trefnému parodování "whodunnit detektivek", ale i výtečnému castingu (Saoirse herecky zraje jako víno!) a originální jiskře, která díky nabitému scénaři nemá šanci zhasnout. Rádi bychom vytkli profláklé rozuzlení, ale co naplat - režisér nás již v prvních vteřinách varoval ;) 70% ()

petrik11 odpad!

A že to bude nejakádetektívna komédia v starom Londýne a ono to bola povinná multikuti sračka s prvkami mítu. O deji sa radšej ani nevyjadrovať. ()

mac000

Doporučuji pro všechny milovníky anglického humoru (či konverzačních parodií a la "Cheap Detective") a příznivce Saorse Ronanové. Její herecký výkon v roli konstábla Stalkerové vévodí všem ostatním a její repliky jsou skvělé (Konstábl Stalkerová: Viděl jste tu hru, pane? – Komisař Scott: Ano, jistě. Bohužel jsem na ni vzal ženu na její narozeniny. Samozřejmě, mě neoblafli ani na moment. Hned od začátku jsem věděl, kdo je vrah. Žena byla zmatená, myslím. I poté, co ten chlápek na konci všechno vysvětlil.  Pro všechny zúčastněné to byl náročný večer. Příště radši zůstanu u květin. – Konstábl Stalkerová: Ano pane, to je sázka na jistotu.) ( Konstábl Stalkerová : Z jaké části Francie jste, pane ? – Pierre, stevard v hotelu Savoy: Z Belgie... –  Konstábl Stalkerová: Aha.. správně.) ()