Vražda v Londýně

• USA See How They Run (více)

V londýnském West Endu 50. let se náhle zastaví plány na filmovou verzi divadelního hitu poté, co je zavražděn jeden z klíčových členů štábu. Když se případu ujmou světem unavený inspektor Stoppard (Sam Rockwell) a snaživá začátečnice strážnice Stalkerová (Saoirse Ronan), ocitnou se oba v zapeklité záhadě v okázale špinavém divadelním podsvětí a vyšetřují záhadnou smrt na vlastní nebezpečí. (Falcon)

veverysiak

Nemožno uprieť snahu o anglikáciu príbehu, akurát to vyznelo dosť neanglicky, občas sa aj zasmejeme, občas zamyslíme, ale ako celok to má od ostrovnej detektívky skoro tak ďaleko, ako cesta z NY do Liverpoolu, bezpochyby najlepším článkom je Saoirse, takže 40%. ()

Grimaldi

První slova co mě napadají ve spojitosti s tímto filmem je divadlo v divadle. Zkrátka snímek co až na skvělou Saoirse Ronan nikdy úplně nenadchne, vypadá hezky ale jako detektivka nedokáže ničím výrazněji zaujmout. Naštěstí díky krátké stopáži to ani moc nevadí. Na zabití volného času naprosto v pohodě. ()

Ironhead

Bylo to bohužel takové dost mdlé... a mdlý v tom byl i jinde skvělý Sam Rockwell... prostě režie stála za starou bačkoru. Škoda, protože potenciál, především herecký, to mělo. ()

bigmatko

výborný film na odľahčenie s dobrým nápadom a zápletkou v štýle poirota a bohužial prešiel kinami bez výraznejšej podpory divákov. ale kto má ešte tú možnosť tak si ho choďte pozrieť. vôbec by mi nevadilo keby v takej zostave urobili aj pokračovanie. detektív mal svoj obnosený štýl a jeho pomocníčka mala zdravú energiu. humor aj napätie sa striedali v správnom rytme. ()

Royaldell

Velmi kvalitní a vtipný ,,whodunit’’ s mojí milovanou Saoirsou Ronan a Samem Rockwellem. Rozuzlení vraždy bylo pro mě příjemným překvapením a zasazení do 50. let bylo jenom třešnička na dortu. ()

Dusty56

Film, co se sám vyspoileruje. Ano, je to originální, ale z nějakého důvodu se to nedělá - úplně pokazí nejdůležitější část filmu (konec). Celý film je protkaný originalitou, ironií - zatknutí detektiva případu se v detektivce taky jen tak nevidí, až na konci to vlastně přehnali. Z herců zaujala Saoirse Ronan, zbytek nezklamal, ale ani nenadchnul. Největší slabostí film jsou ale slabší pasáže v prostřední části, kdy jsem se dokonce i dost nudil. Znova si to nepustím, jsou lepší filmy. 60% ()

Polux

7/10 | Takový malý, ale velmi chutný, předkrm před hlavním letošním chodem a totiž Johnsonovým pokračováním Knives Out a hodně příjemná "whodunnit" jednohubka, hrající si s vlastními pravidly žánru, jednotlivými postavami i samotnými diváky, což sice snímek dělá jen do určité míry a dovedu si představit, že by tvůrci mohli ve všech zmíněných aspektech zajít o kousek dál a divácký zážitek by se tím ještě zvětšil, ale výsledek je přesto zdařilý a je také otázkou, jak daleko lze vlastně zajít, aby film zůstal věrný svým žánrovým kořenům a nestal se, nezamyšleně, něčím úplně jiným. V tomto případě se tvůrcům podařilo jejich filmově-gastronomický recept "jak to pro diváky udělat (zábavně a neotřele) malinko jinak, ale přesto (bezpečně a povědomě) stejně" dotáhnout do vskutku slušného žánrového pokrmu. | Zásluhu na tom jistě má, na poli celovečerního filmu debutující, George, který všechny přítomné ingredience, v podobě klasické zápletky podobných žánrovek, tentokráte zasazenou do atraktivního prostředí divadelního/filmového průmyslu a chytře provázanou s proslavenou skutečnou dvouaktovkou The Mousetrap a k tomu doplněnou o několik meta prvků typu reálných historických osobností, prolamování čtvrté stěny a komentování vývoje děje vypravěčem (což je na jednu stranu hravé a zábavné, na stranu druhou ovšem pro diváka, který ví, jak to u podobných meta hrátek ve filmech chodí, trochu předvídatelné, protože tak, jak je vypravěčem v úvodu filmu nastíněno, jakým způsobem každý dobrý zástupce žánru začíná, probíhá a končí, tak se také ve filmu do puntíku stane bez nějakého výraznějšího překvapení), výborné dobové atmosféry padesátkového West Endu, střihové montáže s rozdělením obrazu souběžně probíhajícího děje, nebo střídmé stopáže, která je tak akorát, aby neměla negativní dopad na tempo filmu, dokázal dobře promíchat a dochutit svěžím hereckým obsazením (Rockwell hraje životem ostříleného a trochu unaveného detektiva výborně, sekundující Ronan zpodobňující zde terminus technicus "snaživka snaživá" (nebo-li live action verzi policejní králičice ze Zootopie:-)) je snad ještě lepší, Brody pak má sice omezený prostor, ale roli si očividně užívá naplno a ani zbytek castingu příliš nezaostává). | Celkově velice povedená pochutina a jsem tudíž zvědavý, jaké další filmové menu divákům v budoucnu George naservíruje:-). | PeZet ()

matous20063

Ani nevím jak jsem na film narazil ale když jsem viděl že to je komedie a do toho detektivka tak jsem se to rozhodl shlédnout. Film měl celkem dobré a svižné tempo. V žádné části filmu jsem se nenudil. Příběh je celkem fajn, až na vraha a jeho námět, to jsem doopravdy nepochopil, a pokud v tom měl být vtip tak ten už jsem vůbec nepobral. Celkově komediální část filmu je taková, ani nevím jak ji nazvat ale prostě mi nesedla, ale spoustu lidem očividně jo. Krimi a zárověn mysteriozní stránka fimlu bylo celkem fajn, připomínala mi takové ty babičkovské detektivky. Co se mě na filmu ovšem líbilo nejvíc, byl ten vibe, vibe 50. let, ten z toho šiřil. Konec je ukončen celkem poeticky ale očividně v tom měl být další inside vtip. Za mě je to fajn filmeček na večer aby vám pomohl usnout. 65% ()

Sopholojong

Chudackejsi Wes Anderson. Nebyt Sama a Saoirse, tak tomu svacnem jednu skormutenu hviezdicku, len by sa zaprasilo. Tom George by mal zaparkovat niekde na CW a tocit Batgirls. Nudne, teatralne, prispate a najzaujimavejsia zlozka "rozpravac" to chyti hned po par minutach. ()

vojacekr

Britský humor, zápletka i scénář v té nejryzejší podobě není pro každého. Dal bych o hvězdu víc, kdybych neměl 'the mousetrap' na bucketlist a nevykecali se. Nadsázka, dialogy, kamera i herci tentokrát tahali k dokonalosti za silnější konec lana. ()

Peabody

Bavil jsem se výborně, ústřední dvojice roztomilá, seržantka zejména. Navíc spousta malých vtípků na britskou i jinou detektivku,  citace i narážtičky.  Past jsem nedávno viděl na Vinohradech, o to víc jsem si to vychutnával, Agathu znám asi taky celou. Sice nechápu, proč jí v rámci dementní politické korektnosti přebarvili manžela archeologa, no ale budiž, žíly mi to netrhá.  A přišlo mi to opravdu i stylové, některé výtky prostě nechápu.  Wes Anderson mi taky vyskakoval z některých scén svou hravostí i tím, jaké detaily jsou kreslené. ()

vinducha

Parodie na klasickou detektivku , proč ne. Konečně aspoň vím , že tomu žánru anglosavé říkají Wudanyt . To by mohl být název pro metalovou kapelu. Sympatické obsazení , nadsázka , dobová atmosfera , svižné tempo , já se bavil slušně. ()

Kusbi

Bohužel jen extrémně průměrná detektivka, která ve výsledku spíš nudí než baví. Film má i celkem solidní obsazení, ale bohužel to z nějakého důvodu moc nefunguje a ani můj oblíbený Rockwell tady moc neexceluje. Ale minimálně se dá ocenit to samotné zasazení a vizuální stránka filmu, hodně mi to připomínalo filmy Wese Andersona, což je pro mě vždy malé plus. Z toho důvodu dávám přeci jen tři hvězdy, byť jinak bych to viděl spíš jen na dvě. ()

sh4ris

A mně se to líbilo. Příjemná detektivka, která si ze sebe chce udělat srandu a nebrat se tak vážně. Celá výprava, kamera i scénář dávají smysl, snímek tak celkem odsejpá vstříc vyřešení (nejen) hlavní záhady. No a Sama Rockwella musí mít rád snad každý! ()

J.CTORN

Popravdě jsem si tuhle pohodovou detektivní parodii velice užil. Reference a narážky na detektivky, či vyzdvižení klišé mě opravdu potěšily a co bylo skvělé, tak to vůbec nebrzdilo děj, naopak, případ byl dost chytrý (sice jsme jako diváci kvůli některým momentům neměli šanci vyšetřit případ dříve než detektiv, ale to nevadí) no a finále mě velice pobavilo, skvěle propojené. Bylo by fajn, kdyby takovýchhle anglických suchých detektivek bylo víc, kdyby se začali zase natáčet, a nemusely by to být jen parodie. Nebo mi alespoň už sakra naservírujte Sherlocka 5 sérii. ()

Zeduke

Po Smrti na Níle ďalší tohtoročný podarení snímok s voňou Agathy Christie. Atmosféra 50tych a West Endu sa snúbila do zábavných scénok, zaujímavých konverzácií, ktoré ešte vylepšuje aj nezameniteľný prízvuk. Mínusy: komickosť je miestami na úkor príbehu - často je smerovanie predvídateľné, no vzhľadom na to, že ide svojim spôsobom o paródiu na staré detektívky, tak to príliš nevadí. Pri invidividuálnom predstavovaní postáv sa miestami rozplývajú 50 roky a prostredie začne pôsobiť dosť neautenticky. Rozuzlenie rozhodne nie je eskaláciou príbehu. Celkovo ale príjemný film, ktorý neurazí a zabaví cez chladné jesenné večere. 4/5 ()

snop

Tvůrci se bavili víc než se nakonec baví divák, nicméně i tak je to celkem svěží dílko plné christiovského pomrkávání ("odkud z Francie jste?", Florin Court a pod.) a prolamování čtvrté stěny. 70 %. ()

hypnos11

Komediální retro krimi ve stylu Knives Out s neméně kvalitním obsazením. Natočené to je také kvaltině, ale scénář mírně pokulhává. Škoda, očekával jsem o něco více - film se sice snaží působit záhadně, jako každá správná kriminálka odkazující na Agathu Christie, a občas i originálně, ale ani jedno se mu moc nedaří. ()

LunazAdek

Není lehké natočit film, u kterého se diváci aspoň 20x zasmějí, tady se to povedlo. Vražda v Londýně je napínavá a zároveň odlehčeně a důstojně vtipná. ()