Po rozchodu s přítelem se Tereza vrací domů ke své mámě a bratrovi Michalovi, desetiletému klukovi zajatém v dospělém těle, aniž by tu tušila, že tenhle návrat navždy změní její život. Domácnost, do které se vrátila, se totiž na rozdíl od ní ani trochu nezměnila. Máma pořád žije jen pro svého syna, a bratr má před ní ve všem přednost. Tereza má intenzivní pocit, že by máma měla myslet víc na sebe… a taky na ni. A tak se rozhodne udělat krok, po kterém už nikdo z nich nebude takový, jaký byl. Tragikomedie Spolu nabízí pohled do chodu rodiny, kde se láska nerozdává rovnoměrně a kde není zvykem svěřovat se a mluvit otevřeně o problémech. Přesto nejde o těžké drama, ale o film, který i v dramatických situacích dokáže najít humor a naději. (Bontonfilm)

barteca

Kdože to dostal Českého lva !? Za mě ho mají oba hlavní protagonisté. Takový duel tu v českém filmu už dlouho nebyl. Fantastické. Scénář musel psát někdo s osobní zkušeností, tak živé to je. ()

Lyžař

Spolu je velka a hluboka sonda do lidskeho chovani v pripadech, kdy se do zivota priplete nejednoducha vec. Malokdo z nas si tuhle situaci dokaze predstavit. Proste to nejde. A taky proto je tak slozite hodnotit, jak kvalitne herci sve role odehrali. Vlastne bych mohl hodnotit jenom osetrovatelku v ustavu a pana Koptu. No, tvurcum kazdopadne moc diky za zpravovani tohohle tematu v tehle forme! ()

Ydrosten

Další potvrzení toho že češi neumí točit jiné filmy než trapné komedie (Troška a jemu podobní) nebo dramata o nefunkčnosti rodin. Nic jiného jsem snad za posledních 20 let neviděl (pominu asi 4 pokusy o něco jiného) + samozřejmě potvrzení toho že češi neumí hrát, protože i tady je velmi často cítit doslovné čtení scénáře, bez vlastního pojetí (musíš to říct tak jak to tam pan scénárista napsal) Někteří herci jsou sympatičtí a jiných už mám plné zuby (Žilková by už měla zmizet a věnovat se bulváru, hraní ji fakt nesedí) Hodnocení je nesnadné, kvality to má. ()

domirovec

Docela solidní české drama, nicméně skvělý Kozub to vytahuje dost hodně nahoru. Nicméně nechápu, že přímo v televizi to bylo označený i jako komedie.. hm. Ono totiž kromě pár humorněji pojatých scén, týkajících se především výstupu našeho opožděného, avšak pořád milého hrdiny, tak mě to spíše po většinu stopáže schízovalo, než rozesmívalo. 4/5 ()

Olík

Tyhle dvě slova se ve zdejších komentářích objevuje docela často, a abych řekl pravdu, mám na ně docela alergii. Ono to, ale nejde jinak. Ty slova zní: „promarněný potenciál“. Místo toho, aby se pánové Laňka s Müllerem zaměřili na vztah matky, jenž celý svůj život obětovala péči o postiženého syna a její dcerou, která se díky tomu cítí odstrčená na druhou kolej, všechnu pozornost věnují exhibování čtvrtého ze tří tygrů. Nic proti, Štěpán Kozub  je bezesporu talentovaný herec, ale už ho je poslední dobou moc a hlavně jeho „prosťáčka“ už každý viděl asi 100x. Velká škoda. Za mne dramaturgicky nezvládnuté……možná se tvůrci nechali zbytečně svázat tématem. A tak jestli bych měl zmínit alespoň jedno jméno, tak to je za mne rozhodně paní Veronika Žilková. ()

Eluin

V zásadě dost zdařilý film, kterému - i když to bude asi problém samotné předlohy - trochu vyčítám, že divákovi krom domácí péče v podobě vyčerpané matky a ústavního zařízení nenabízí jinou alternativu. ()

Razzor_82

"Já jsem hloupej." Kozub tady konečně našel roli šitou na svou hereckou míru. Na tuzemské poměry dost silné drama s kvalitními hereckými výkony. Chtělo to ale silnější zápletku. Takhle nám příběh dospěje do takové patové situace. 6/10 ()

tranquill

"Já jsem to sice řekl, ale nechtěl jsem to..." Prosté rodinné drama, které je především o hereckých výkonech. Za tohle před Kozubem klobouk dolů! "On za to nemůže... vždyť může úplně za všechno!" ()

Kingjiri

Hereckej koncert Štěpána Kozuba, kterej podal fenomenální výkon, ale zahanbit se nenechala ani Veronika Žilková. Hlavně díky tomu se podařilo vytvářet civilní atmosféru, kterej právě film o rodinnym soužití s těžkym autistou potřebuje. Moc jsem nepochopil, proč se vůbec řešil twist s tátou a Michalovym postiženim. Jednak tohle zjištění nic na postoji hlavních postav nezměnilo a vznik Michalova autismu hlavně nedával smysl. Naopak by si víc prostoru zasloužilo konání Terezy v závěru, který si přímo řikalo o názorovou konfrontaci s mámou (byť leccos bylo naznačený už před tim). Tyhle dva světonázory se totiž za celou dobu pořádně nestřetly a chyběla nějaká závěrečná katarze, díky který by se víc osvětlil smířlivěj závěr. Za několik povedenejch dramatickejch momentů, civilní atmosféru, herecký výkony a pár funkčních decentních vtípků v jinak složitym a těžkym tématu čtvrtá hodně slabá hvězda. ()

Jonatána

Štěpán Kozub opět dokazuje, jak vynikající herec je, Veronika Žilková potvrzuje, že umí a Kamila Janovičová ukazuje, že není jen ta loupežníkova dcera z Bambitky. Krásný film. Místy mě rušili chechtající se diváci na místech, která k smíchu nebyla, byť chování Kozubova Michala "vtipné" bylo. Ale co už. Že jsou tam dva nesmysly (o autismu získaném úrazem jsem neslyšela a o tom, že by v našem právním prostředí bylo možné převést opatrovnictví jen tak, podpisem jakéhosi papíru, už vůbec ne), jsem přežila. Právnický nonsens zřejmě vychází z francouzského prostředí a pokud by tvůrci důsledně dbali na to, jak to musí být u nás (bez soudu tedy ani ránu, pokud jde o opatrovnictví), tak by ten důležitý moment, bez nějž by to nešlo, chyběl. Jinak to byl film hodně emotivní, místy jsem se smála, hodně často mi bylo těžko a někdy krásně u srdce. A na konci jsem slzela. K tomu bezchybní herci, takže 4 hvězdičky dávám bez zaváhání. A kdyby šly dát půlhvězdičky, ještě bych tu půl hvězdičky přihodila za excelentního Štěpána. :-) ()

rublik05

Přestože mě obecně dramata uspávají, Spolu jsem si nemohl nechat ujít, a to z jednoho jediného důvodu, který se jmenuje Štěpán Kozub. Ten suverénně kraluje celému filmu, na jeho výkonu je snímek fakticky postavený, nicméně i ostatní herci odvádí slušnou práci. Snímek je vcelku pěkně zpracovaný, můj dojem kazilo především šíleně pomalé tempo, které ještě umocňuje zbytečně přestřelená stopáž. Nebýt tohoto zásadního neduhu, jednalo by se o velmi povedené drama s mimořádně silným a emotivním příběhem. 6/10. ()

Trixinka

Skvělé herecké výkony tří hlavních představitelů. Za to co předvedli, klobouk dolů (hlavně Žilková překvapila). Jinak bohužel film nenaplnil moje očekávání, v propagaci filmu bylo uváděno - psychologické drama o životě s autismem. Michal vyobrazený ve filmu rozhodně nebyl autista, autismus nedostanete pádem ze schodů. Kozub celkem věrohodně napodobil některé pohyby a gesta, některé výbušné reakce, ale to je asi tak vše. S opravdovým autistou to takto "jednoduché" rozhodně není. ()

matysek2425

Na naše poměry nadprůměrná záležitost, ale z daného tématu a v kombinaci s hereckými výkony Kozuba a Žilkové se dalo vytěžit určitě daleko víc, škoda. ()

LordMysti

Na české poměry navíc s Kozubem až překvapivě vážné a fungující drama. Od filmu jsem nic nečekal, spíš naopak, o to víc jsem si ho užil. ()

kukkik

Herecké výkony tu byly uvěřitelné a velice kvalitní ale nejsem fanoušek příběhů, které vedou odnikud nikam a končí tam, kde začaly, přičemž celá dějová linka je tím pádem vlastně zbytečná. Nekoukalo se na to vyloženě špatně ale doporučit nemohu, na stejné téma existují minimálně desítky mnohem lepších snímků. 3/5 ()

Finále Plzeň 2022 se blíží!

Finále Plzeň 2022 se blíží!

22.09.2022