Velká premiéra

• Česko Šnajdr (pracovní název) (více)

Pro herce Šnajdra (Pavel Šimčík) je život jedna velká hra. Málokdo pozná, kdy věci myslí vážně. Jeho žena Markéta (Klára Melíšková) je už na něj alergická a manželskou krizi se snaží řešit u psychologa (Jakub Žáček). Šnajdr raději mizí do Olomouce, kde se chytá své první režijní příležitosti, ve které chce zazářit se svou babičkou (Iva Janžurová). Oba totiž milují improvizaci. Tu překvapivě dokáže tvořit i babiččina pečovatelka Mikina (Iva Pazderková), což Šnajdra oslní. Kariérista Grunt (Miroslav Krobot), který šéfuje divadlu, doufá, že představení bude událostí sezóny. To se nakonec stane, ale jinak, než si představoval. Sám je totiž, aniž by chtěl, vtažen Šnajdrem do hry. (Falcon)

Solverino

Film se točí pořád v kruzích, není tam nic moc zábavného. Občas probleskne nějaká rádoby zábavná scénka s Krobotem, která ale není dotažená do konce. Nakonec byla nejzábavnější Jenovéfa v podprsence, škoda že nebyly vidět celý kozy, dal bych o hvězdičku víc. Když koukám na Šimčíka, tak se divím, že je schopen zaplatit složenky tím svým "herectvím", ale snad má i nějakou brigádu v Penny nebo tak. Jinak za tohle co tam "herci" v divadle předvádí, za to je někdo platí? ()

mac000

Krobotův bizár. Rozhodně ne špatné, ale celkové vyznění je trochu rozpačité. Na hladině úroveň drží výborné scénáře a některé opravdu povedené scény. Duo Šimčík - Janžurová nemá chybu !! (herectví P. Šimčíka nám na posledních deset let hodně vyrostlo) ()

Tominni

Filmy režiséra Krobota prostě specifické jsou, někdy je to lepší, někdy slabší. Tentokrát mě příběh pražského herce, který chce s babičkou udělat představení plné improvizace, moc nezaujal. I přesto, že některé scény pobaví, tak jsem se vlastně nejvíce těšil, až už bude konec. ()

ostravak30

Miroslav Krobot jako herec je perfektní, ale na režijní stoličce se mi jeho filmy zatím tolik nelíbí. Přeci jen je rozdíl točit divadlo a film. A Velká premiéra se k divadlu vrací. Šnajdr si chce vyzkoušet improvizační hru, což není vždycky snadné. Pomáhá mu babička s níž hrají podivné hry. Jednotlivé postavy ale působí zvláštně a našel jsem snad jednu, dvě, které věděly co chtějí. U filmu postrádám hlubší něco, co nepřišlo po celou dobu. Není asi úplně v pořádku, když jsem se závěrečnými titulky přemýšlel, o čem ten film vlastně byl. Nepůsobil na mě ani jako komedie ani řádné drama. Snad jen trpící Touretteovým syndromem ocení snímek jako propagaci této hrozné nemoci. ()

Alden_Larson

Je to zvláštní film, ale líbí se mi. Děj má něco do sebe a jeho protagonista mi přišel upřímně zajímavý, navíc měl hezkou dynamiku se svojí babičkou. Ostatní postavy už nebyly až tak zajímavé, ale i tak se na ně dalo dívat. Film má taky celkem dobrý smysl pro humor, je to takový ten suchý humor a ten já mám nejradši. Herecké výkony byly většinou dobré, v některých scénách mi ale přišly trochu slabé. Prezentace nebyla špatná, ale bylo tam hrozně moc nevhodných ručních záběrů. Hudba byla ale moc dobrá, náramně se hodila. 6/10 ()

psychohippo

Nejvíc mě baví, jak ten film žije po závěrečných titulkách dál. V recenzích. Jo, mám pocit, že se Krobot se Smékalem tentokrát přesně trefili. Hodili šutr do rybníčka. ()

Prubner

Proč u nás vznikají takové bláboly, jako je Velká premiéra ? Ne, vážně, proč ? Naprosto zbytečný stupidní film, o němž nevím, co si o něm mám myslet a co si z něj mám odnést. Nejhorší Krobotův filmový počin a to ani ty předchozí nebyly žádné zázraky. Pavel Šimčík potvrzuje, že není hercem pro hlavní role (pokud je vůbec hercem) a Iva Janžurová se v roli viditelně necítí. Klady ? Snad moje milovaná Olomouc, ale to není zásluha tvůrců. ()

jfaba odpad!

Proč mě ČT tak trestáš? Vždyť ti platím poplatky. A přesto se musím dívat na takové sračky. Vlastně nemusím. Vždyť mám ovladač. Takže příště, sbohem... ()

spotczek

Je zajímavé, jak pro většinu lidí je samotná koncepce nonsensu, absurdna a surreálna nepochopitelná. Klasicky vyprávěný příběh od pomyslného začátku ke konci je prostě nemožný, protože v těchto kategoriích žádný příběh vlastně není. Člověk si musí "vypomáhat" svými zkušenostmi z života a poznání obecně. Rozumím, že se to lépe hodí na divadlo. Ale největším rozdílem mezi jevištěm a filmem je ten blízký kontakt a kouzlo okamžiku, který je na divadle tak skvělý. Ve filmu se tak sice tahle magie ztrácí, ale o předání sdělení či myšlenky jde stále. Na Krobotovi si cením právě toho, že nejde lidem na ruku, nepodbízí se. U absurdna nemůžete vysvětlovat polopatickým příběhem. Vtipy také nejsou založené na klasickém zklamaném očekávání či prostém hříčkování. To je naopak zdrojem dramatu. Takže podle mě Tourette tady není vtip, naopak "dějový zvrat". Za podstatu tohoto filmu pro sebe považuji onu tenkou hranici mezi tím, co ještě vtip je, a co už není. A že vnímání humoru se obzvláště v poslední době začalo propadat až kamsi k trapnosti. Pro řadu lidí už se ona citlivost mezi legrací nevinnou a ubohou vytratila a prostě už se chceme jenom za každou cenu bavit. A ač považuji Ivu Janžurovou za skvělou herečku, tak se mi tu více líbí Pavel Šimčík, protože mu prostě věřím onu ztrátu sebekontroly nad vlastní trapností. Přestože kouzlo Dejvického právě spočívá v tom, že těm jediným věříme, že oni vědí, co dělají. ()

cinemafil

Ve vztahu nesnesitelný umělec  se nahrazen ve vztahu psychologem. Ani mu to nevadí. Realizuje se v Olomouci na premiéře. Trochu absurdní a crazy opus M. Krobota.  Scénář kulhá na obě nohy.  Šimčík přehrává , ale ani jeho grimasy  nezakryjí slabiny   filmu. 2** ()

rigby

Tak tohle je úlet i na Krobota. Dost drsný humor bohužel už pod mou čarou vkusu. Ale to svoje jsem si tam občas ještě našel. Celkově ovšem velmi slabé bez potřeby podívat se na film ještě jednou někdy příště. ()

Lojz@ odpad!

Nechutná a trapná sprostá sračka, nekoukatelné. Že se paní Janžurová dokázala takhle ponížit, to u mě teda klesla. Fuj! ()

Dawe2

Mám celkem rád tenhle druh humoru. Příběh by celkem šel, někteří herci výborní, Janžurová excelentní, Boková vynikající, Melíšková nezklamala, Krobot je svůj. Ostatní nic moc. Ale tak nějak to úplně nefungovalo, více trapnosti než pravého humoru, některé herecké výkony mizerné a to vše podtrhující neustále stejná a za mě v takovémto měřítku nevhodná hudba. 50% za snahu a 2*. Chtěl jsem to vidět, viděl jsem. Stojí to za shlédnutí především kvůli pár hercům a to je na vyšší hodnocení málo. ()

Ironhead

Taková klasická Krobotovina, trochu trapna, trochu legrace, trochu ze života... ale jako celek to nějak moc nefunguje. Pavla Šimčíka mám vcelku rád, ale jako hlavní protagonista prostě ani 86 minut dlouhý film neutáhne. ()

Maraboy

Miroslava Krobota mám rád, protože do filmu vnáší takový klid, ovšem, jeho filmové počiny mám rád už o něco méně. Film mě začal trochu bavit až v úplném závěru. 15% ()

hony23

Jak mě Krobot baví jako herec, tak jeho režisérské počiny mě nebaví vůbec. Jsou to filmy o ničem a bez nějakého smysluplného děje, zato plné bizarních postav. Humor je za hranicí trapnosti. ()

Finále Plzeň 2022 se blíží!

Finále Plzeň 2022 se blíží!

22.09.2022

MFF Karlovy Vary ocení světová herecká esa