Vincent

Tim Burton

Scénář:

Tim Burton

Vincent Price

Vincent Malloy je sedemročný chlapec, ktorý fanaticky obdivuje hororvú legendu Vincenta Pricea. Dokonca si myslí, že on sám je týmto slávnym hercom a svoj život vidí ako sled morbídností páchaných najmä na jeho matke... Krátkometrážny animovaný film VINCENT je oficiálnym debutom slávneho Tima Burtona. K bábkovému príbehu nahovoril komentár Burtonov obľúbený herec, a to sám Vincent Price. (Avathar)

pepino

Tímto filmem jsem se dostal na chuť Burtonovým animacím a těm jeho rozkošným postavičkám které ale dokážou být i pekelně strašidelné. Vincent vypráví o chlapci který se za každou cenu chce podobat svému vzoru Vincentu Prizeovi. Opravdu mystický a kouzelný snímek. Na ploše 6 minut dokázal Burton odvyprávět nádherný příběh, podmalovaný super hudbou a tajemným komentářem samého Vincenta Prizea. Jeden z mých nejoblíbenějších animáků. Mohli by ho pustit jednou místo Večerníčku. Dětičky by se nestačili divit.. ()

Prankster

Maximální depresivum. Kdyby ten filmeček nebyl tak krátký tak je to asi dost na palici. Každopádně je vidět, že Burton se moc nemění a užívá si svoje morbiditky... ()

tereza.s

Nepochopený malý chlapec. Já vám říkám, malý Vincent je animovaný Burton... Určitě.... Vždyť je mu tak podobný. Ale já ani nemám slov nad dokonalostí té animace. ()

PeterJon

Burtonove zvrátené, ponuré divadlo, predchodca Nightmare before Christmas a Corpse Bride. Burtona mám rád za film Ed Wood, ale jeho zdegenerovaná bábková šou ma nikdy neoslovila. ()

Cortesz

Důkaz toho, že Tim Burton je mistr na depresivní, ponuré a tak silné příběhy s tak temnou atmosférou a prostředí. Zde ve své prvotině ukázal co je jeho předností. Zajímavé je, že i kydž snímek trvá 6 minut dokáže člověka úplně dostat a nutí zamyslet se i nad tak krátkým geniálním snímkem. Nevím co se Timovi stalo, když byl dítě, a že se rozhodl točit takové snímky, ale díky bohu zato. ()

reygadas

Pocta kultovému hercovi starej generácie Vincentovi Price-ovi s parafrázami na diela Edgara Allana Poe-a Zánik domu Usherovského či Havran. Nádherná depresívna temná rozprávka, tak typická pre Burtona. Po pozretí som sa ani nečudoval, prečo štúdia Disney-ho stiahli túto rozprávku zo svojho detského kanálu a sadal na neho dlhé roky prach niekde na skladoch. ()

ikilledjenny

Burtonův kraťas s neuvěřitelnou atmosférou. Mám husí kůži. Dopomohla k tomu závěrečná citace Havrana od Edgara Allana Poa: *And my soul from out that shadow, that lies floating on the floor. Shall be lifted – nevermore.* ()

Pajotka

Krátkometrážní film, který pro mě stojí na vrcholu celé Burtonovy tvorby. Ponurá atmosféra, výlet za přeludy nemocné hlavy malého chlapce a to celé podtrženo verši z Havrana. Nevšední zážitek v šesti minutách. ()

anyonecek

Tak tohle už je ten klasický Tim Burton, moc povedené a po těch 6. minutách jsem se cítil jak po opravdovém filmu. Animace postav jak v Corpse bride, nemám co bych vytknul. ()

kubilov

Poprvé můžeme vidět věčného snílka Tima Burtona stvořit jeho oblíbený druh animace. Plus za Vincenta Price. ()

heisy

The room started to sway, to shiver and creak. His horrid insanity had reached its peak. Every horror in his life that had crept through his dreams, swept his mad laugh to terrified screams! To escape the madness, he reached for the door, but fell limp and lifeless down on the floor. His voice was soft and very slow, as he quoted the Raven from Edgar Allan Poe: "And my soul from out that shadow, that lies floating on the floor, shall be lifted - Nevermore!" Hezké krátké dílko, měl jsem z toho husí kůži :) ()

PlayEasy

Děj nám nepřišel nikterak chytlavý, ovšem rýmy a scénář byly dokonalé. Burton už byl v té době kouzelník a ta temná atmosféra připomínající... ano, E. A. Poea!., až nás zamrazilo! ()

DAF1

Jeden z prvních počinů velmistra Burtona. Atmosférou se vyrovná Noční můře před Vánoci či Mrtvé nevěstě. Jen je vidět, že ty digitální triky ještě nebyly tak rozvinuté, což ovšem neubírá filmu na kráse. Poutavý veršovaný přednes Vincenta Price je rozhodně přínosem. Možná by jen mohla býti delší stopáž (alespoň tak dvacet minut). ()