Vincent

Tim Burton

Scénář:

Tim Burton

Vincent Price

Vincent Malloy je sedemročný chlapec, ktorý fanaticky obdivuje hororvú legendu Vincenta Pricea. Dokonca si myslí, že on sám je týmto slávnym hercom a svoj život vidí ako sled morbídností páchaných najmä na jeho matke... Krátkometrážny animovaný film VINCENT je oficiálnym debutom slávneho Tima Burtona. K bábkovému príbehu nahovoril komentár Burtonov obľúbený herec, a to sám Vincent Price. (Avathar)

Jazzzz

I v tomto šestimunutovém snímku lze vidět mnoho z odkazů ke kterým se tento vynikající režisér stále vrací během své tvorby... ()

gjjm

Temná filmová básnička. První film Tima Burtona, který už obsahuje všechny prvky pro něj typické. Grafický perfekcionismus, vizuální dokonalost, poeovská morbidní temnost v burtonovsky roztomilém podání. A samozřejmě kouzelná recitace Vincenta Price :) ()

Micione

... zatímco ostatní děti čtou knihy jako „ Go Jane Go “, Vincentův oblíbený autor je …. Edgar Allan Poe ... Mimořádně dobrý kraťas , animace koleruje s depresivním laděním příběhu – a ty verše - nádhera ! ()

venison

Velmi povedená schizofrenní bububu povídka se silnou atmosférou, která velmi přesně vystihuje Tima Burtona už v jeho filmové prvotině.. V pár minutách, na malém prostoru a bez barev dokáže naprosto geniálně vystihnout tíhu černých myšlenek a raněnou duši.. Filmový tvůrce, který má pro mě asi tu nejvíc největší fantazii! :-* ()

McM

Nejsem z těch lidí, kteří hledají na filmech jen to špatné. Ale tady.. Tady jsem vážne nic nenašel. ()

Schobul

Ani nevím, kolikrát jsem jej viděl.. 20x nebo 50x? A pokaždé skvělý, asi nejlepší film od Burtona. Ta atmosféra se musí zažít, to je nádhera! ()

H.Gordon

Vincent patří rozhodně mezi mé nejoblíbenější krátkometrážní filmy. Kdyby film pokračoval ve stejném duchu další hodinu a půl, asi by to pro mě byly mínusové body. Jeho krátkost ho dělá ještě dokonalejším.4, 25*. ()

VanTom

Neodolatelně roztomilý, přestože vlastně docela morbidní a ponurý animovaný kraťas začínajícího Tima Burtona. Chutnou třešničkou na této poctě Vincentu Priceovi (a starým hororům) je pak ta skutečnost, že průvodní text recituje sám velký Vincent Price. ()

cross

Pekny a usmevny animovany kratas s lahodnym napadem a perfektnim versovanym odvypravenim samotneho Vincenta Price.... Ze by tak trochu Burtonova biografie?:) ()

-ELFKA-

Morbídne, vtipné a nápadité. Proste Burton v 6 minútach. Šesť minút plných osobitých čierno-bielych obrázkov a sugestívne rozprávaných humorných veršov. Pochmúrnosť, morbídnosť a čierny humor tak vlastný Burtonovi robí z Vincenta hotový skvost medzi kraťasmi. A priznám sa, že v tom malom schizofrenickom chlapcovi sa vidím.. ()

Ichabod

Vizualne nadherne a nadcasove. Verse zabavne a dramaturgicky senzacne napsane. Skoro nemohu uverit ze je to jeste starsi nez ja. ()

smolicek04

Veľka lahôdka pre milovníkov klubových filmov. Odporúčam zohnať si to. Nezaberie veľa času na najdenie filmu cez internet, ale prejde veľa času(nikdy) kým sa toho zbavíte vo svojej mysli. ()

mirec88

To, čo som videl v týchto 6 minútach sa nevidí v mnohých iných filmoch. Aj Burtonových aj iných. Krásne morbídne a humorno smutné. ()