Jed (S01E02) (epizoda)

 • Západní Německo

  Die Giftmischerin - Frankreich 1840

 • Slovensko

  Jed

Krimi / Drama / Dobrodružný / Historický

Československo / Západní Německo / Francie, 1989, 52 min

 • Gimli
  ****

  Herecký koncert Viktora Preisse a Ladislava Freje je tak působivý, že člověk klidně promine nijak zvlášť zajímavou zápletku.(11.9.2019)

 • Tommassi3
  ****

  "Já ho kojila vlastním mlíkem a ta bestie ho otrávila jedem na krysy !!"(5.9.2019)

 • SOLOM.
  ****

  Jak vidno sňatky z rozumu byli a vždy budou ve větší míře, než ty z lásky. Je přeci jasné, že raději dá většina přednost životu v bohatství před chudobou, jenže co když s vámi někdo nepěkně takříkajíc „vyjebe“? To by jeden vážně zabil! Zvláště je-li ctižádostivý a toužící po postavení a penězích. Kráska Lafarge na to však moc chytře nešla. Sice až do své smrti tvrdila, že svého starého nezabila, ale věda je všemocná a jed na krysy účinný – zvlášť když s ním otrávíte člověka. Ladislav Frej st. a Viktor Preiss skutečně předvedli velmi slušné herecké výkony a celý tento příběh stál hlavně na nich. Anke Sevenich byla pohledná dáma, to se musí nechat, já však svou pozornost věnoval především Věře Vlčkové, pro kterou role komorné byla jednou z posledních. Ještě téhož roku (1989) totiž zemřela…(11.12.2019)

 • Anderton
  *****

  Asi zo žiadneho dielu ma tak nemrazilo, ako práve z Jedu. O tom, že ženy nie sú tým, čí si myslíme že sú a že sa to ani nikdy nemáme šancu dozvedieť. :) Starý zámok sám o sebe je priestor, z ktorého ide filmový strach a keď ho obývajú postavy ako práve tu, tak sa zvyšuje exponencionálne.(16.10.2016)

 • 0verseer
  ****

  V prípade druhého dielu stojí za zmienku predovšetkým podmanivá atmosféra a herecké výkony Viktora Preissa a Ladislava Freja, ktorí ako energetický obhajca, respektíve neústupný žalobca celú epizódu z väčšej časti tiahnu sami. Preborník v nových metódach kriminalistiky tu narozdiel od väčšiny častí nezasiahne až tak výrazne a celý jeho výstup zahŕňa len chemickú analýzu v samom závere...(9.9.2019)

 • - Anke Sevenich nadabovala Jana Preissová. (cundak)

 • - Obhájce (Viktor Preiss) při zpochybňování věrohodnosti metody, použité při zjišťování arseniku v těle oběti, uvádí a několikrát to i opakuje, že byla použita metoda z roku 1806, tudíž stará 44 let. Epizoda se však odehrává v roce 1840, což znamená, že metoda je stará pouze 34 let. (cundak)

 • - Natáčelo se v klášteře Chotěšov, Praze na Hradčanech, Starém Městě - Klementinu. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)