Krevní skupina (S02E05) (epizoda)

• Západní Německo

Die Blutspur - Moskau 1923

Krvná skupina

Krimi / Drama / Dobrodružný / Historický

Československo / Západní Německo / Francie, 1990, 50 min

"Podle slovního obrazu, který jsem nechal rozeslat, zajistili na nádraží 28 podezřelých mužů." Musím se přiznat, že flegmatický nádražní policista mi připadal naprosto vynikající, hyperaktivní kriminalista Katajev měl taky své kouzlo a dokonalé se mi jevilo také pátrání po osobě, když neznáme její podobu, popis a ani současné jméno. Ovšem jinak mě to vyšetřování korupční vraždy nijak zvlášť nebavilo a přiznání vraha na základě toho, že měl jinou krevní skupinu než oběť, mi přišlo hodně unáhlené. Zkrátka jsem se tak nějak nedokázal vrátit v čase, zapomenout na své dokonalé znalosti o krevních skupinách i DNA a uvěřit tomu, že by se někdo chtěl obhajovat tím, že ztratil několik litrů krve, když se řízl při holení.(15.2.2017)

Prvý krát sa v seriálu pozrieme do Ruska a znovu je výprava maximálne uveriteľná. Ksicht Kkamila Halbicha je typicky taktiež typicky ruský. Krvná skupina mi tak neprirástla k srdcu ako tie najlepšie diely, objektívne ju ale považujem stále za nadpriemernú. Navyše si tu mladé kriminalistické ucho užije so staršou milfkou....takýto prťavý bonus považujem za celkom milé osvieženie celého seriálu.(16.10.2016)

• bohemia_regent

V titulcích filmu uvedeno: název Krevní skupina. SSSR (1923); koprodukce Československo / Německo; rok výroby 1991.(17.6.2017)

Jako vždy kvalita !!(14.2.2017)

Klasická detektivka s malými nedokonalostmi v ruském podání. Parodie nefunkčnosti policie pobavila.(31.1.2017)

• - Natáčelo se v ruském Petrohradě, Karlových Varech a Praze Vinohradech. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)