36. komnata Shaolinu

• Česko 36 komnat Šaolinu (více)

V 15. století ovládali velkou část Číny Mandžuové. Čínský národ byl krvavě potlačován. Student Liu Ju Té je přesvědčen, že národ má šanci se ubránit jedině když bude ovládat bojovou techniku sha-olinských mnichů. Po dobrodružném útěku z Kantonu se dostává do odlehlého kláštera. Je přijat do řádu a po počátečních těžkostech projde všemi 35 komorami různých stadií techniku kung fu. Jako mistr všech bojových technik se Liu vrací do Kantonu a dává se do boje s nenáviděnými Mandžuy. V divokém souboji pokoří jejich vůdce Tien Taa a zakládá 36. komoru, která má národ vést k odboji… (Intersonic)

Olafsson

Samozřejmě megaultra nářez mého dětství.. Kult nad kulty.. Co k tomu dodat? Že ani snad nemůžu hodnotit jinak než 10 z 10ti... ()

darthvader77

Začátek byl takový rozpačitý i kdy tam ten plešoun máchal jen tak do vzduchu na šedivém pozadí. Naštěstí to byly jen úvodní titulky a hned střih a záběr na krásné čínské město s výbornou atmosférou. No a pak už má film spád, výborný příběh a ani choreografie vůbec není špatná. Jednotlivé komnaty udělány moc dobře a před hlavním hrdinou smekám, že to zvládl. Závěrečný souboj a troj-kloubová týč na výbornou. ()

Guran

Film natočen čínskými filmaři. Opravdu se poved. Kromě bojového umění má film i děj a dobré herecké obsazení. Moc se mi líbil výkon hlavního hrdiny. Zajímavý příběh a bojové umění mě přinutili film velice pochválit. Moc se mi líbí dodnes a to už je hodně starý. Nemůžu se dočkat, až shlédnu pár filmů Bruce Leea a Van Damma, protože bojové filmy patří do mé filmografie. ()

Vämpiriüs

U filmu jsem zavzpomínal na dětství, kdy jsem jej hltal ostatně jako všechny podobné. S odstupem času bych ocenil více soubojů a lepší děj. V mé původní nahrávce byl ještě slyšet německý zvuk, ale není to nic co by filmu mělo vadit. Navíc si nyní všímám toho velmi pomalého začátku a i triky občas nepůsobí přesvědčivě. Každopádně je to nostalgie a stále se jedná o velmi povedený film. ()

marosson

Neuveritelne dobry film, ktory som si vychutnaval na VHS-kach a ku ktoremu sa mi viazu krasne spomienky...proste skvele! A nestraca ani po rokoch na svojich kvalitach, najma prechadzka komnatami Shaolinu je nieco uzasne. ()

me3x®

pekné... také iné, ázijské, ale človek sa nenudi a to je základ... hehe... aj keď tie plechové zvuky... strašné niečo pre ucho ()

yangzhening

Za prvé neděkuji Derekovi za jeho popis obsahu. Když už píše čínské názvy, mohl by se naučit alespoň jednu transkripci čínštiny, a tu používat. Jinak tento film dost možná nejlépe ze všech čínských/HK filmů vystihuje význam bojového umění v této kultuře a stává se do jisté míry fundamentem pro další, i americké filmy. Bojové umění sice na první pohled idealizuje, ve skutečnosti je v dnešní Číně idealizováno ještě mnohem více. V tomto smyslu není film zbytečně romantizující jako bývají třeba bollywoodské filmy. ()

Rudy77

Scénaristicky až komicky hlúpučke…a pritom v určitých momentoch geniálne. V detstve to bol pre mňa doslova kult a úplne chápem prečo…Btw…mám silnú chuť pustiť si Kill Billa..:) ()

Doctord

Legenda ,na které jsem vyrostl a dostalo se mi možnosti studovat karate jako malému s jěště většími nadšenci tohoto filmu:) Po shlédnutí asi po 20 letech musím konstatovat,že v současné záplavě triků,hrdinů, lítajících dýk atd. je bohužel hodnocení tohoto filmu o jednu * nižší a to z pochopitelných důvodů...počínaje nudným příběhem, konče prázdnými hereckými výkony. SBOHEM:( ()

Dexter666

Najopozeranejší VHS-pirátsky film môjho detstva. Predbehol aj Majstra Shaolinu a Giganta Shaolinu. Asi zvíťazila tá idea sebazlepšovania oproti pomste v ostatných dvoch filmoch. ()

Nique

Příběh filmu je v podstatě jen záminkou k představení jednotlivých stylů boje kung-fu, tedy oněch komnat, a jejich následnému uplatnění v praxi. A ani vlastně moc nezáleží na tom, proč se ten mladík tak strašně moc tohle všechno chce naučit, důležité je, že mu to skvělě jde a dobře se na to dívá. Já sama osobně mám moc ráda takovouhle strukturu filmu, kdy hrdina postupně plní různé úkoly. Proto se mi líbí i 12 úkolů pro Asterixe nebo i Harry Potter a Ohnivý pohár. ()