36. komnata Shaolinu

• Česko 36 komnat Šaolinu (více)

V 15. století ovládali velkou část Číny Mandžuové. Čínský národ byl krvavě potlačován. Student Liu Ju Té je přesvědčen, že národ má šanci se ubránit jedině když bude ovládat bojovou techniku sha-olinských mnichů. Po dobrodružném útěku z Kantonu se dostává do odlehlého kláštera. Je přijat do řádu a po počátečních těžkostech projde všemi 35 komorami různých stadií techniku kung fu. Jako mistr všech bojových technik se Liu vrací do Kantonu a dává se do boje s nenáviděnými Mandžuy. V divokém souboji pokoří jejich vůdce Tien Taa a zakládá 36. komoru, která má národ vést k odboji… (Intersonic)

Likan7

Příběh stojí za starou belu, ale jakmile Liu trénuje a pochoduje komnatami, je to dobrý. Jeden z milníků kung fu filmů. Osobně bych ale asi čekal víc. Možná je to dobou, možná to jen není dobrej film :-) Viděno v rámci Encyklopedie akčního filmu od Moviezone, díky kluci. ()

woo-hoo-hoo

Milá nostalgicky-osbná záležitosť, ah tie premilé spomienky z detstva keď sme na chate objavili videorekordér a kazetu s týmto skvostom. 36ta komnata Shaolinu katalizovala môj záujem o bojové umenia. Kiai!!! ()

7duster

ach, kde jsou ty časy rychlodabingu, 28-té kopie tohoto filmu pouštěné na stařickém videu ..... za nostalgie nemohu jinak než za 5* :) ()

SergioCamp

Musim rict, ze jsem se hrozne tesil az to vyjde na DVD, bohuzel me novy dabing hrozne zklamal :-(. Radsi si to poustim na ty stary VHS ... zkratka zvyk je zelezna kosile. I po letech davam ***** ()

Slapi15

Pro mě zcela zásadní kung-fu film. Propracovaný trénink jak se stát nejlepším bojovníkem a pomstít se. Ani teď mi bojové scény nepřijdou příliš přetažené. ()

kyLuke

Asi skutečně vůbec nejlepší kung-fu film , jaký kdy poznal světlo světa . Dokonalý v každém záběru , každém detailu .... V Hong Kongu asi chytli šťastnou vlnu dobrého scénáristy , režiséra , kameramana a hudebního skladatele , jinak si to neumím vysvětlil . Nezapomenutelný dokonalý snímek !!! ()

marlon

Krv, pot, disciplína a pokora - dobre sa na ten drill pozeralo, len škoda, že zvyšok filmu je totálna trapárna ()

himor

"Čo je to za zbraň čo Jute používá? Je nová, sám si ju vymyslel." Pamätné vety ešte za čias videokaziet. Legenda! A ten zvuk, to sa nedá napodobniť. 100% ()

Maxmilian

Asi nejlepší kung fu staré doby. I když je to už 30 let, pořád se rád dívám a vždy se nemůžu nabažit. Moderní filmy jsou plné jen akce, od porvní minuty do poslední se něco děje, ani není důležité co, ale prostě aby tekla krev a praskali kosti. Zde je výborný i příběh, trvá nějaký čas, než se vůbec do kláštera dostaneme, ale opravdu to stojí za to. Prostě je to kultovní film o kung fu. ()

unrocker

V tomto snímku si projdete všechny komnaty a podíváte se jak se tito mniši cvičí. No a není nic lepšího než se ve druhé polovině filmu podívat na to jak se zase všechny ty machrovinky používají k boji... :) ()

Pharlap

Z pohledu dneška, bych to už řadil jednoznačně mezi "béčka".. Nicméně si stále myslím, že pokud je film, i staršího data, dobře natočen - režie, námět atd., pak z toho musí bejt nadčasová podívaná. Podobně jako film Úder otevřenou dlaní. Tohle je klasika, která člověka neomrzí, a něco mu z ní zůstane uvnitř. Skvělé kung-fu! Sice si na něj musel člověk počkat do druhé poloviny filmu, ale stálo to za to! Skvělá myšlenka odplaty, postupně vystavěná, k závěrečnému boji, a vytvoření oné 36.komnaty. P.S.: Akorát se bojím, co čekat od filmu Návrat do 36.komnaty šaolinu.. ()

Pitryx odpad!

Nechápu co jsem na tom kdysi viděl. Film postrádá pořádný příběh, je v něm málo akce a nemá dynamiku. Pokud slouží jako ukázka školy, tak mizerná. Nevím proč jsem si jej pustil. Asi abych si zopakoval to, co se kdysi shánělo a kdo neviděl, nebyl in. Nyní už in jsem a již tento snímek vidět nemusím. To už je lepší ZRADA A POMSTA. Tu jsem si ve sbírce nechal. ()

vaclaw

Klasický představitel svého žánru. Za mlada se mi to líbilo, když jsem se na to podíval po letech, zjistil jsem, že kromě pár scén, především z tréninku, mě toho zase tak moc neoslovilo. ()

mosem

Filmy s akční tematikou mám rád, zejména pokud není podávána v syrové, brutální podobě. Řada komentářů a také hodnocení 82 % slibovalo nadprůměrnou podívanou. Nicméně film ve mně nevzbudil až tolik nadšení, jak jsem očekával. Film bych dějově rozdělil na tři části. První, úvodní, je rozvleklá a nepříliš zajímavá. Střední část, zaznamenávající průběh výcviku v šaolinském klášteře atraktivní a netradiční, nicméně jsem v této části očekával poněkud vice filozofického přístupu, který součástí šaolinské výchovy nepopíratelně je. Stejně tak jsem očekával, že u filmu, který již ve svém názvu hovoří o 35 komnatách bude alespoň letmá zmínka o všech, protože podle obsahu filmu těch komnat mohlo být výrazně méně. Časový prostor by se zkrácením některých zbytečně natahovaných scén nesporně našel. V této části se mně líbily herecké výkonoy mistrů (dozorců) v jednotlivých místnostech. Za poněkud zbytečnou jsem naopak považoval postavu padoucha v šaolinském klášteře, která na mně působila poněkud Voldemortovsky. Zavěrečná třetina filmu měla dobrou choreografii, v některých momentech však působila až nepřirozeně, například přimo baletní sehraností výpadů a ústupů vojáků. Úsměvné byla scéna s moukou, mnohem častěji jsem si při bojích "hůl proti meči" nebo "trojdílná hůl proti dvěma mečům" apod. kladl otázku, zda byly hole zhotoveny ze zvlášťě tvrdého dřeva, nebo meče byly obzvláště tupé - každopádně to na mně působilo hodně nevěrohodně. Obecné zhodnocení - film který svým podáním odpovídá době svého vzniku, není určitě ztrátou času, ale na straně druhé nepůsobí až tak ohromujícím dojmem, jaký divák očekává. ()

Richie1

Je to taková pohádka pro mládež a dospělé. Z historického hlediska víceméně nesmysl, ale má to svůj půvab při sledování výcviku v Šaolinu. Je dobré film shlédnout, ale podruhé už by mě to asi nudilo. ()

Olafsson

Samozřejmě megaultra nářez mého dětství.. Kult nad kulty.. Co k tomu dodat? Že ani snad nemůžu hodnotit jinak než 10 z 10ti... ()