36. komnata Shaolinu

• Česko 36 komnat Šaolinu (více)

V 15. století ovládali velkou část Číny Mandžuové. Čínský národ byl krvavě potlačován. Student Liu Ju Té je přesvědčen, že národ má šanci se ubránit jedině když bude ovládat bojovou techniku sha-olinských mnichů. Po dobrodružném útěku z Kantonu se dostává do odlehlého kláštera. Je přijat do řádu a po počátečních těžkostech projde všemi 35 komorami různých stadií techniku kung fu. Jako mistr všech bojových technik se Liu vrací do Kantonu a dává se do boje s nenáviděnými Mandžuy. V divokém souboji pokoří jejich vůdce Tien Taa a zakládá 36. komoru, která má národ vést k odboji… (Intersonic)

ssarka

kung-fu tématika mě nijak moc nikdy nebrala-až na Opičího krále samozřejmě :) - ale tady musím dát 5 hvězd...důvody jsou jasné: viděno s kamarády při večírku a dobrém vínu na KAZETĚ s německo-českým dabingem z 80tých let...ZÁŽITEK :D :D ()

Sansnom70

Jde o klasiku filmů se zaměřením na kung-fu. Myslím že zde není právě nic přehnaného jak v některých filmech vidíme, že ninjové a jiní bojovníci létají na vzdálenost i několika desítek metrů. Toto je opravdu filmová klasika a kdo má rád filmy s kung-fu, tak mu tento film vřele doporučuji. ()

Worf

Pro mou maličkost je tento film živou vodou svého žánru (že má J.CH. ve svých filmech lepší humor, či snad M.D. lépe vypadá no a co?? ). Kdo chce vidět klasiku tak DVD do přehrávače a čaj na stůl. ()

Profík

Největší klady filmu jsou propracované souboje mnichů a hlavně skvělá tréninková pasáž. Největší zápor je asi roztahaný začátek. Skoro bych řekl, že nebýt dějové linie teroru Mandschu, šlo by o lepší film, kterému by možná prospěla i kratší stopáž. ()

Cool.Mila

Jeden z mých nejoblíbenějších kung-fu filmů, srdcovka z dětství a stále má své kouzlo. Shaolinský trénink je to nejlepší z filmu, na člověka při tom doslova dýchne ta velká motivace a vyrtvalost mnichů, top rating. ()

MYSTERIEUS

Na tie časy keď som videl tento film len tak ľahko nezabudnem. Niekde je v človeku ukrytá zvedavosť ako to tí mnísi vlastne robia. Niektoré kvalitné snímky ako napríklad aj tento to vedia skvele vystihnúť.Veľmi dobré. ()

BioBoid

Kultovní klenot. Tento snímek nastavil všem hong-kong mlátičkám vysokou laťku. "a mohu vědět, čím jsi ho zabil?" "tímhle" :-) ()

JARDAHONDA

V 15. století ovládli velkou část Číny Mandžuové. Čínský národ byl krvavě potlačován. Student Liu Ju Té je přesvědčen, že národ má šanci se ubránit jedině, když bude ovládat bojovou techniku shaolinských mnichů. Po dobrodružném útěku z Kantonu se dostává do odlehlého kláštera. Je přijat do řádu a po počátečních těžkostech projde všemi 35 komorami různých stadií techniky kung fu. Jako mistr všech bojových technik se Liu vrací do Kantonu a dává se do boje s nenáviděnými Mandžuy. V divokém souboji pokoří jejich vůdce Tien Taa a zakládá 36 komoru, která má národ vést k boji.. Závěrem : Energický film, excelentní souboje, zkrátka ,,,,,,,, řezba, jak má být **** ()

MasterLee

Tak na 36 komnatu nedám dopusit ,to byl jako můj první film ještě na tehdejší VHS kazetě s jedno hlasím dabingem .Jako vůbec první kung fu film který přectavil v plné parádě shaolinské kung fu.Mám na tento filmek moc krásný vzpomínky z dětství :) ()

Marshall007

Snímek, který nestárne i přes to, že na některých jeho scénách už jde vidět, že zub času začal pracovat. Ovšem to nic nemění na kvalitě filmu, na který se asi rád podívám i za dalších třicet let. Sice mohu vytknout pomalejší a relativne nezáživný rozjezd, který ve mně spolu s plastovými sekerkami a krví v podobě jahodového džusu vyvolal menší pochyby o tomto filmu, ale naštěstí po shlédnutí mě tvůrci utvrdili v pravém opaku. ()

Pe4Ce22

Jedná se o přijemné koukání a tak trochu (asi mírně zkreslenou) sondu do života šaolinů. Většina filmu se odehrává právě v klášteře, kde se náš hlavní hrdina školí ve 35ti komnatách šaolinu všem typům bojového a mentálního umění. Film nabízí spoustu atraktivních soubojů i když dějová linie je dosti prostá a tou je zjednodušeně pomsta. Mám pocit že na 4 hvězdy to není, ale na druhou stranu film vystupuje z dneštní šedé zóny průměrných filmů a proto 4 hvězdy. ()

prasecak_cz

Vzhledem k tomu, že si asi v létě zacvičím v Shaolinu - ano, je to pro mne obrovská čest, tak si musím projít kung-fu klasiky. Jedna z takových legend je 36 komnat Shaolinu. V některých ohledech to není historicky přesný film, ačkoli se řadí do tohoto žánru, ale scény, jak mniši trénují, jak velmistr Gordol Liu cvičí, jsou pro fanouška bojových umění legendární. Zvlášť trénink hlaviček! ()

Ganka

Po shlédnutí tohoto filmu jsem se chtěla naučit kung-fu. Zajímavá motivační věc, byla sranda pozorovat ranné čínské filmové umění - neohrabané výrazy i paruky á la Planeta opic. Chia Hui Liu je sympaťák, který mi svým ksichtíkem hrozně připomínal Audrey Hepburn. ()