Filmové spracovanie menej známeho Verneho dobrodružného románu nedopadlo zle, aj keď ako divák som dostal niečo iné, ako som očakával. Za prvé, má to bližšie ku historickému krimi ako ku dobrodružnému žánru a za druhé, zápletka mi pripomínala iný Verneho román - Za 80 dní okolo sveta. Film pôsobí televízne a je chudobný na akciu a ani atmosféra nie je ktovieaká. Aspoň sa môže oprieť o dobré herecké obsadenie a nezvyklé zasadenie do riečnych vôd.(25.9.2016)

Perfektní dobrodružný film. Na začátku moc netušíte, která bije, takže když se obchodník setká s rybářem a záhy zjistíte, že jeden jde druhému po krku, nejste rozhodnutí, komu vlastně fandit. Další průběh trochu ztrácí dech, nezbytná část zápletky s únosem a přepadením už lehce nudila. Ale ta výprava je taková koprodukční, lokace naprosto unikátní, ještě jsem asi neviděl film z Dunaje, a ani od jiných velkých řek jich není mnoho. Jules využil mezinárodní situace v Evropě a nechal se jí slušně inspirovat. Mám kopii 112 minut, takže je docela možné, že v ČST šla nějaká kratší verze, a film je ve skutečnosti dvoudílný, titulky uprostřed by tomu napovídaly.(1.3.2017)

Kvalitně zfilmovaná kniha. Bohužel tyto klasické filmy s Gáborem Konczem (jako další např. Turecké kopí) dříve vysílané na ČT dnes nejdou sehnat.(10.2.2018)

• Merťas

V pražských kinech se promítal od 6.11.1975 (Metro)(13.3.2013)

• anderson

3x s ... Gábor Koncz: ČST 1 = 6.2.1984 (3.1.2012)(3.1.2012)