Psychopat Ryan Gaerity uprchl z vězení v Irsku. Do USA jej žene silná touha pomstít se Liamu McGivnymu, který byl před dvaceti lety jedním z členů jeho teroristické skupiny. Ten ale teď žije pod jménem Jimmy Dove v Bostonu a svou vinu se pokouší odčinit obětavou prací u policejního pyrotechnického oddílu. A patří ve svém oboru mezi nejlepší. Jimmy se nedávno také rozhodl požádat o ruku svou Kate, kterou miluje, stejně jako její dcerku Lizzy; navíc hodlá odejít z aktivní služby do funkce instruktora. Než může uskutečnit své plány, nelítostný Ryan poprvé nečekaně udeří… Působivý akční thriller, věnovaný stále aktuálnímu tématu terorismu, natočil režisér Stephen Hopkins (známý tituly Predátor II, Lovci lvů, též jeden z tvůrců úspěšných seriálů 24 hodin či Californication). Úlohu Ryana ztvárnil Tommy Lee Jones (Muži v černém, Tahle země není pro starý, Takoví normální zabijáci), postavy Jimmyho Dovea se chopil Jeff Bridges (Starman, Nebeská brána, Big Lebowski). (Česká televize)

Saxos

Parády: dobrý příběh držící tempo; pyroefekty; skvělý záporák Tommy Lee Jones; srdcervoucí irští U2. Slaboty: dost odfláklý dabing. ()

Kozlowski8

Jimmy Dove je elitním bostonským policistou a odborníkem na výbušniny. Jeho kořeny však sahají do Severního Irska, kde se narodil jako Liam McGinley a kde později aktivně vystupoval v teroristické skupině. Jeho ne zcela zářivá minulost se nyní do jeho života vrací prostřednictvím z vězení uprchlého irského teroristy - jeho bývalého parťáka... Film má atmosféru, spád a spoustu zajímavých a nápaditých scén a záběrů. Také herci se vcelku činí a Jeff Bridges především. Jenom ten závěr na lodi byl už trochu moc přepálený (doslova), tady mohl režisér Hopkins trochu ubrat. Film jsem si i tak velmi příjemně užil. 75%. ()

zurivymlok

Film, který mě přivedl k poslechu skupiny U2. Průměrný snímek se vším všudy. Nedá se nic vytknout, ale nic také neoslní. Hopkins je vůbec specialista na zoufale průměrné filmy. ()

Mark1983

Dřív tenhle film nebyl mým šálkerm kávy, což dnes mě překvapilo, jak mě tenhle snímek začal bavit. Má to fakt děj i napětí, příběh je taktéž optimální a zpracování taky nestojí za prd. Jednou větou: Koukatelný thriller na odpočinkový večer. ()

Al90

Luxusni film,Tommy Lee hraje jako o zivot,Jeff zejmena po vrazde jeho stareho pritele,kdy v tezke kocovine si to jde rozdat s uhlavnim nepritelem a do toho hudba U2...to se ani neda popsat,to se musi videt ! :)) ()

RPGman

Zajímavý, ale chvílemi dost trapný film, ve kterém je Tommy Lee Jones opravdu báječný a musim říct, že jsem mu fandil celý film. ()

cartyci

Veľmi dobrý herci akurát ,že začiatok ma bavil ale postupne film nudil.Neviem čím to bolo asi únava z práce. ()

Drslw

Toľko výbuchov a taká nuda! Bohužiaľ, obsadiť dvoch Bridgesov a jedného Tommy Lee do takto pomalého filmu, v ktorom ani herci nedokážu obohrať a obkecať za vlasy pritahnutý scenár (vrátane technických častí), to je trestuhodné plytvanie Bridgesami a Tommym Lee - nehovoriac už o plytvaní pyrotechnikou. Veľká škoda - mohol to byť jeden z kultových filmov 90tych rokov. Možno stačilo zrýchliť tempo, vynechať flashbacky, škrtnúť polovicu textu (a postáv) a výbuchov... ech! ()

CSGoddess

Tenhle film sem kdysi náhodou viděla v tv a zaujal mě. Dobrej příběh o pomstě, nasraný IRA, a ukázce jak někomu efektivně vyhodit do vzduchu někomu prdel - popřípadě jinou část těla. Hra má kočku a myš mezi pošahaným Jonesovi a Bridgesovi mě bavila. Co mě ale fakt stalo na tomhle filmu byla hudba od irské kapely U2 která mi mrdá myokard už od mala. V Irsku snad existují i jiný kapely než takhle banda se slizkým Bonem kterému bych vyhodila prdel i koule taky. Ovšem vidět po boku Bridgese seniora i juniora byl milý bonus k filmu. ()

peproch

Podobná problematika jako v The Devil's Own (Tichý nepřítel) - dědictví terorismu a lumpáren v Irsku které dosáhlo do USA. Lze se odstřihnout a očistit tak? ()

CaptainPixel

Celej film jsem premyslel, jestli tomu dat plnej pocet, nebo ne. Paradni obsazeni, fajn herecky vykony i hudba a na tricich se nesetrilo. Trochu zamrzi ten slabej konec, kde jako by scenariste nevedeli, jak z toho ven. To takhle staci? Ostatni policajti si "v pocitaci"  neprectou to same, co ten novacek? ()