Český slavík je zpět! Legendární hudební anketa se vrací, aby ocenila nejoblíbenější interprety v zemi! Můžete se těšit na ty největší hvězdy pod jednou střechou! Jen vy svými hlasy rozhodnete o tom, kdo si odnese prestižní trofej a zazáří na hudebním nebi. Slavnostním večerem provedou Aleš Háma a Ondřej Sokol! (TV Nova)

JohnMiller

Ako väčšina užívateľov ktorí dali tomuto "galavečeru" jednu hviezdičku, aj ja sa pripájam do klubu "Len kvôli Řezníkovi". Sledujem jeho kauzu v podstate od začiatku a celkom ma prekvapilo, že sa to nakoniec skončilo happyendom. Áno súhlasím z jeho názormi a tiež mi býva fyzicky zle keď počúvam tie akože rádiové hity pseudoumelcov. Nie je mojim zvykom radikálne odpísať alebo vyslovene idealizovať hudbu do dvoch kategórí: Hudba s umeleckou a autorovou hodnotou a hudba do rádií na kšeft bez duše a emócií ale pri Slovenskom a Českom hudobnom trhu fakt nezvládam to odosobnenie. Aby som našiel niečo skutočne pre mňa hodnotného musím sa predierať neskutočným bahnom. Znovurodený Slavík stavil na kontroverziu inak by tam Řezník nebol. Zo sociologických výskumov asi tvorcovia zistili, že aj negatívna reklama je reklama. Ale či to bude fungovať aj ďalšie roky? To silne pochybujem. ()

castor

Přetřes na prvních místech, protože Ztracený, Farna ani Mirai nikdy v minulosti nevyhráli. Je to každopádně anketa popularity, takže to nemá být o tom, jak (ne)kvalitní hudbou se dotyčný prezentuje. Logicky tak zabírá to, co je milé, rozjuchané a okamžitě srozumitelné, takže za mě v téhle otázce úplně v pohodě. Pánové moderátoři se svou milou dávkou nekorektnosti nezklamali, „státotvorným“ Janeček dorazil asi na jinou akci. Takže asi tak, „vy cuchty!“. ()

rublik05

Na jednu stranu jsem byl rád, že se tuto anketu podařilo zase po letech vzkřísit, to jsem ale netušil, že si z toho pan "společenský reformátor" a "spasitel českého národa" udělá reklamu na sebe sama, v přímém přenosu bude propagovat své geniální myšlenky a projekty a sdělovat národu svá státotvorná poselství. Celý přenos působil jako vrchol pokrytectví, měl jsem pocit, jako by si parta kamarádů přišla navzájem rozdat ocenění a poplácat se po ramenou, jak jsou dokonalí a úžasní, na můj vkus až moc přetvářky a neupřímnosti. Hudební vystoupení byly až na pár výjimek vyloženě otřesné. Atmosféru zachraňovali snad jen osvědčení moderátoři svými trapnými, hloupými, ale občas i trefnými a štiplavými vtípky, jinak děs a hrůza. Všem oceněným tleskám, ale myslím si, že kdyby věděli, co se z galavečera nakonec vyvine, asi by zůstali doma. V příštím ročníku, pokud vůbec bude, bych ocenil, kdybychom se obešli bez zbytečného pokrytectví a laciných politických gest. 1/10. ()

Olík

Ajajaj….myslel jsem, že jsme se od tohoto skanzenu dávných dob na dobro odstřihli. Bohužel spasitel světa a matemagik v jednom Karel Janeček potřeboval nějaký nový billboard se svou tváří. Tohle je prostě špatně a nemile mne překvapilo, že některé „mladé“ kapely (např. Rybičky 42)  vyzývali své fanoušky k účasti na hlasování. To, že nakonec vypíchnete jeden žánr a to konkrétně Hip hop a Rap vůbec neznamená, že se mávnutím kouzelného proutku stanete fresh anketou….což nakonec ukázalo i samotné pořadí, kde se místo jmen, které udávají trendy jako Viktor Sheen nebo Yzomandias v top five objevil například Lipo. Jinak zpěváci, zpěvačky, kapely…..nic čerstvého….klasika, co hrají rádia ženám na mateřské při žehlení…..neposunuli jsme se ani o píď. Ale jelikož jsme na Česko-Slovenské filmové databázi, je se třeba podívat i na pořad jako takový. Moderátoři…...Sokol, Háma….dostalo se nám přesně toho, co asi každý očekával. Humor z první třídy, který občas pobaví, občas zaskřípe….palec vzhůru za rýpnutí do Bohuže „baby born“ Matuše, Ilony „flákanec“ Csákové nebo uměle přecitlivělého světa. A pak jsou tu ještě vystoupení. Taky nic nového pod slunce. Někdo si jel to svoje při zdi (Kryštof), někdo chtěl Česku ukázat Ameriku v prášku (Rytmus), někde to chtělo přidat (pocta Miro Žbirkovi či Gottovi), někde ubrat (Kapitán Demo). Summa summarum, tenhle kostlivec měl zůstat zavřený ve skříni a spíš k ní ještě přidat jeden zámek. Ps: Martine „Řezníku“ Pohle, tohle jsi projel na plné čáře. Mohl jsi si to lépe připravit a rozbít celého Slavíka na atomy. Bohužel ač s obsahem se nedá, než souhlasit, samotná forma připomínala chlapce ze školky, který si hraje na tvrdého třeťáka….škoda. ()

MM_Ramone

Karel Janeček, majiteľ a organizátor ankety "Český slavík 21", sa počas živého televízneho prenosu ľuďom prihovoril týmito rozumnými a odvážnymi slovami: "Dámy a pánové, bohužel, dnešní doba není o sjednocení, není jednotná. Jsme rozdělení. Je to obrovský problém. Nesmíme se nechat dále rozdělovat. Zkusme nepodléhat strachu, zkusme být odvážní. Ano, jsme tady dočasně; ano, můžeme umřít. Ale nesmíme se bát. Pokud se budeme bát, naše životy budou horší, naše životy budou špatné. Udělejme vše pro to, aby se naše děti mohly smát, abychom byli sjednocení. Nesmíme už nikdy udělat to, že jim zavřeme školy, že jim upřeme právo na vzdělání. Nesmíme ničit jejich sociální vazby. A prosím, nepodléhejme manipulacím a hrozným nátlakům. Nesmíme podlehnout tomu hroznému tlaku na očkování našich dětí proti nemoci, která je nijak neohrožuje. Nesmíme kvůli našim strachům připustit to, abychom hazardovali s imunitou našich dětí, abychom hazardovali s jejich zdravím. Budoucnost našich dětí musí být naší absolutní, a tou největší prioritou.“ ()

• Reklama Karla Janečka na Českého slavíka, kde Janeček kladivem zachraňuje diváky a svět, je doslova okopírovaná reklama na Apple Macintosh z roku 1984. (honajz)
  • Znovuobnovenou anketu zhlédlo 1,3 milionu diváků (15+), jednalo se tak o nejsledovanější pořad večera po 20:00. (rublik05)