Bývalý ruský generál Benin touží po tom vzkřísit bývalý Sovětský svaz. Spojí se s německým vědcem Leitzigem, který zkonstruuje dvě atomové bomby. Benin je naloží do amerických vlaků mířících do Iráku. Jediný, kdo může zabránit jeho šílenému plánu je Malcolm Philpott, člen mezinárodní organizace proti kriminalitě... (oficiální text distributora)

Wacoslav1

Není to nic převratnýho. To levnější televizní zpracování v koprodukci s Jadran film tomu na výpravnosti nepřidá, ale Pierce byl sympaťák už před Bondem a tohle postupné dobývání uneseného vlaku rozhodně nijak neurazí. Především pokud jste fanoušky železnice jako já, tak si nějakou tu hvězdici přičtěte.55% ()

Lacike

Na TV pomery to nevyzerá zle. Dočkáme sa slušnej porcie prestreliek pri snahe budúceho Bonda dostať sa do uneseného vlaku. Nejaké to cool blbnutie na vrtuľníku a aj pôsobivý výbuch sa tu nájde. Ale zápletka ma vôbec nebavila a ani postavy ma nezaujali a bolo mi jedno jak sa to skončí. No a akčných scén tu nie je toľko, aby to nenudilo. Raz sa to ale dá vydržať. 4/10. ()

xaver

Konec světa v letošním roce 2012? No ani se nedivím, když před supermocnými tohoto světa nás může ochránit jenom jeden člověk, superhrdina Malcom, nebo Bond, nebo ... to je nakonec jedno. Bondovky jsou Bondovky a člověk je už tak nějak bere, ale tohleto už bylo příliš. Vyloženě kanální film a jednu hvězdičku dávám jenom kvůli Brosnanovi. I když taky se nemusel nechat ukecat na takovou ptákovinu. Ale nějak se živit musí. ()

majo25

Na to, že sa jedná o televízne/video spracovanie, má film gule. Zápletka s "atómovým" vlakom je fajn, toto ja môžem. Akcia je vzhľadom na rok i európske spracovanie štandart u kinofilmov, Brosnan (vtedajší Bond) je ťahákom i správnym ťahúňom. Poteší obsadenie Stewarta a Leeho. Menej sa to už dá povedať o Paulovej - vždy tam musia dať aj nejakú ženu, veď diváci by to bez druhého pohlavia asi neuniesli - ale prečo takú žirafu, naviac nesympatickú? Tempo filmu nie je extra vysoké, napriek tomu sa stále niečo deje a ja som sa až na pár menších okamihov nenudil. Celkom sympatické béčko, ktoré sa môže rovnať akčným kinofilmom. ()

D.Moore

Průměr, ale přiznám se, že poměrně sympatický a nebolestivý. Hodně samozřejmě udělalo lákavé obsazení v čele s Christopherem Lee, který opět zužitkoval své dokonalé jazykové znalosti a skály lámající charisma. Na televizní poměry má film i dobrý spád a je v něm také štědrá dávka akčních scén. Tak proč ne. ()

• Natáčelo se od 4. května do 15. července 1992 v Chorvatsku a Slovinsku. (GASTON73)