Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Stará legenda o Johannovi Faustovi ožívá ve chvíli, kdy je propuštěn z temnot a po několika stoletích strávených v pekelném vyhnanství rozpoutá noc hrůzy, na kterou Praha dlouho nezapomene. Obětí a mrtvol přibývá. Johann si za pomocí upírů, zombíků a mutantů pokouší podmanit celé město. Zastavit se ho pokusí až jeho bývalá milá Markéta, která ho před staletími do temnot zahnala. Do příběhu zasáhne nečekaně i další člen rodiny Faustů, o kterém si všichni mysleli, že je dávno mrtvý… (Bontonfilm)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (18)

CrazyMarty 

všechny recenze uživatele

Bohužel je film natočen dost sterilně a místy snad až podprůměrně, což je možná záměr, ale ne omluvitelný. Herečky v hlavních rolích mi přišli dost prkenné a vůbec se mi ani jediná z nich nijak neprodala nebo nepůsobila sympaticky, snad až na místy dobře zvládnuté děsivé výkony Jany Bernáškové. Vlastně jsem byl rád, když na scéně vůbec nebyly. Úhlavní záporák až na příjemný hlas, který se mi zdál místy předabovaný, je nudný a neprokreslený. Jeho motivace jsou asi pochopitelné, jeho schopnosti úctyhodné, ale jinak bych na něj okamžitě zapomněl, kdyby se po něm nejmenoval samotný film. Světlými aspekty snímku je aspoň charismatický Jan Dolanský v roli Mefistofela/ďábla, který si očividně roli užívá a jeho přehnaný výkon bych si dal klidně znovu, nebo duo dvou doktorů (Roman Zach, Jiří Ployhar ml.), kteří se snaží zbavit dvou mrtvol. Je to sice vyloženě jen komediální odlehčující prvek, ale rozhodně povedený, na rozdíl od spousty vážných scén. Tyto výstupy film dost zachraňují, ale jen to prostě nestačí. Ve výsledku jednoduše přiznané klišovité béčko, kde se nejspíš více pobavíte než vyděsíte. Cením alespoň odvahu tvůrců něco netradičního vydat v našich končinách, kde se až na pár výjimek pravidelně točí jen komedie, nudné seriály, kriminálky a pohádky. Doporučení bych dal možná lidem na sešlosti s kupou alkoholu a drog, to by pak možná mohlo stát za to. 2/5 pro Mefista. ()

Blackhand47 

všechny recenze uživatele

Na filmu jde opravdu vidět, že ho dělali nadšenci, kteří chtěli přinést do našich luhů a hájů něco jiného než jenom komedie s Langmajerem... ale to se bohužel nepovedlo. Pana režiséra nechci od dalších pokusů odrazovat, jelikož každý neúspěch vás může poučit a vy pak můžete přijít v budoucnu se skutečně skvostnými a originálními kousky. Více se rozepisovat již nebudu, od toho byla moje recenze před půl rokem. Snad uvidíme podobné nadšení do tvorby i příště... ale tentokrát s lepším scénářem. Hodnocení: 45 % ()

Reklama

Rayen1 

všechny recenze uživatele

Predpremiera na Comic Conu. Tenhle film byl tak debilní, až byl dokonalej. Takovej ten film ala Nick Cage, kdy na ten film jdete s tím, že to bude strašná kravovina, ale bavíte se od začátku do konce. Nejvíc to táhla dvojka Zach-Ployhar, tahle dvojka prostě neměla jedinou chybu, Tarantino vibes z toho prostě kapalo jak z mastný houbičky na nádobí, kterou jsi zrovna umyl pekáč s vejpekem od kuřete. Celej film jsem se těšil, co tahle dvojka vytáhne za stupidne dokonalej gag. Zbytek filmu byl tak strašně absurdní, a fakt sympatický mi na tom všem bylo to, že to tvůrci věděj, že točí kravovinu, a pracuju s tím. Jen na plnej počet hvězd by to chtělo příště s tím pracovat trochu víc a líp. 52% si tenhle film fakt nezaslouží, je to absolutní genialita v oboru beckovejch hororu. Víc takhle beckovejch filmu, VÍC!!! PS: Standing ovation po konci projekce asi mluvila za vše... ()

fuxoft 

všechny recenze uživatele

Teoreticky by se dalo nějak vyrovnat s tím, že je to super ultra laciné. Horší problém je, že scenárista a režisér nemá scenáristický ani režisérský talent, takže se 90 minut diváte na scény, které nedávají žádný smysl a nevzbuzují ve vás jiné pocity, než "Ježiš, to je super ultra laciné a nudné". Sami tvůrci nabízeli srovnání s českým "Choking Hazardem", ale ten je proti "Krvavému Johannovi" oscarové veledílo. ()

Lucasion 

všechny recenze uživatele

"Co to ku*va děláme? - Zachraňujeme vaše výročí..." Na motivy povídek Franty Kotlety a Kristýny Sněgoňové. Nebylo potřeba mě ani lákat víc. Dostal jsem přesně to, co jsem chtěl. Brakovou českou fantastiku plnou sprostých slov, krve a sexu. Jak obvykle pan Kotleta říká - "Braková literatura se nesmí brát vážně. Bavím sebe a bavím čtenáře." A přesně takový je i Krvavý Johann. V první řadě se nemůže brát vážně a zadruhé je potřeba, aby se divák bavil. A já jsem se vlastně bavil od začátku do konce. Na mnoha místech je poznat Kotletův humor. Viz scéna z kufru auta, která perfektně tenhle styl humoru ukazuje. Líbí se mi, že pan Krumpoch mrkal na fanoušky Tarantina, Terminátora a Matrixu. A vsadím boty, že tam toho bylo ještě víc. Příběh je jednoduchý zato neustále jede kupředu. Nechybí tedy dost úchylné momenty - mrtvé dítě, morbidní hlášky a ve výsledku i dost bizardní zabití chlápka skrze dildo. Chápu, že film je dělaný za skromné peníze. Na druhou stranu jsem neměl ani chvíli pocit, že koukám na nějakou skromnou produkci. Kamera byla super a záběry Prahy taky. Zatímco Brakové literatuře se v Česku daří, tak jak koukám na hodnocení a ohlasy, tak filmografii se ještě nějakou dobu asi dařit nebude. A je to škoda, protože Johann mohl být (a je!) první skutečnou vlaštovkou od které se odrazí mnoho fantastických českých projektů. Takže já osobně panu Krumpochovi děkuji, protože jsem od filmu dostal přesně to, co hledám v knihách Kotlety a Sněgoňové. Perfektní nenáročnou zábavu. A to film splnil na jedničku. Doufám ve více takovýchto projektů, protože tady se prostě NIC takového netočí! A je to jen obrovská škoda! (90 %) ()

Galerie (40)

Zajímavosti (5)

  • Natáčelo se v Praze a okolí. (SONY_)

Související novinky

Comic-Con Prague už o víkendu!

Comic-Con Prague už o víkendu!

11.04.2023

Už od pátku do neděle hostí pražské O2 universum svátek nadšenců do filmů, seriálů, komiksů nebo her s primárně sci-fi, fantasy či hororovou tematikou. Comic-Con Prague, vyhlášený český festival… (více)

Reklama

Reklama