Pohádka o zámku, kde si všichni rádi hrají... Pohádka vypráví o princezně (S. Nálepková), která se královským rodičům (P. Nárožný a I. Janžurová) narodila jako mechanická hračka. Na první pohled to vypadá jako jistá výhoda, neboť zlobí-li takové dítě, rodiče ho prostě nenatáhnou. Dostaví-li se ale čas dospívání a s ním i první láska, už to tak jednoduché není. Však také měla princezna Mařenka se svou „zvláštností“ nemalé potíže… (Česká televize)

PollyJean

celkem vtipně napsáno a velmi dobře odehráno - trio podfukářů je jako opsané ze života a Nárožný zde opět variuje svůj typ ujetého krále. ()

KarKulA

Tyto podivné české studiové pohádkové výplody mě deptaly už jako dítě, a bohu dík mi ani věkem nevyměkl mozek, takže pohled na ně ve mě vzbuzuje jistý pocit nevolnosti i dnes. Musím ale uznat, že tento kousek byl svým "crazy" pojetím a slušným hereckým obsazením jedním z těch lepších. ()

manonfire

Nejvtipnější pohádka všech dob. Neskutečně dementní, ovšem v nejkladnějším slova smyslu. V podstatě stojí celá na Petru Nárožném, který už má sice za sebou celou řadu přiblblejch panovníků, ale věřte tomu, že tady své kreace povýší doslova na meziplanetární level. Stalo se vskutku poprvé, abych u dopolední televizní pohádky zažil nefalšovaná muka záchvatů smíchu. Jeho vévoda Žán mimochodem stihne postavit loď ze sirek v neprůhledné láhvi, naolejuje bradla, či vynalezne létající koloběžku. Mezitím vypouští hlášku za hláškou jako: "Jé! Já už asi včera nabil dělo!" "Plešoune....Komu tykáš?!?" Nebo pro mě vůbec tu nejkultovnější: "Ano, hřebík na lahvičku...Proč ne?" Zkrátka parádní vanménšou, kterou nekazí ani tentokrát jen průměrní Kaiser s Lábusem, přehrávající Dagmar Veškrnová či nevýrazná titulní postava samotné princezny. Rozhodně nečekejte klasicky pojatý žánrový výtvor, spíš neprávem pozapomenutý šílený experiment z pera nedoceněného Josefa Hanzlíka. 90% ()

BluT

Křeč, strašná podívaná. Herci hrají hůř, než děti z 8.A v divadelním přestavení v Horní Dolní. Prakticky všichni mi zde byli neskutečně nesympatičtí. Písničky trhaly uši a jejich obsah musel vymýšlet někdo absolutně bez vkusu. 15% ()

eagle-eye

Z pohledu papundeklové pohádkové TV tvorby se jedná určitě o jeden z vrcholů, samozřejmě jenom a díky hercům, kteří se na relativně malém prostoru pěkně vyřádili. ()

Paity

Světlana Nálepková je nejlepší princezna na klíček, jakou jsem měl tu čest poznat. Celkově je to ale scénáristicky nedotažené. ()

peetriss

Zástupce kategorie nejbizarnějších pohádek ČST. Dnešní mládeži bude asi Princezna na klíček působit dojmem, jako by byla z jiné planety, dětské publikum oné doby se však bavilo, včetně mne. Šíleně zábavná nostalgie. ()

Dejvi21

Viděno s bratrem (samozřejmě :-)), produkt z těch lepších časů české pohádkové tvorby. Samotná myšlenka princezny na klíček mi přišla stupidní, ale zbytek je díky dobrým hercům nadprůměrný. ()

zdeny99

Infantilní blbost o princezně, která se musí natáhnout na klíček jako nějaké autíčko z dob socialismu, aby fungovala. To rozhodně u ženské má jasnou výhodu. :D Ovšem v takovémhle pohádkovém provedení fakt neeee. I když v jejím podání to byl dobrej rovot. Jenže některé postavy jako ti joudové Bryndallini (Lábus), Cintallini (Kaiser) a ten růžovej paňác (Trávníček) to celý kazí. Dokonce možná i víc než ty otřesné kostýmy. [1793. hodnocení, 48. komentář, 56%] ()

Schlierkamp

Československá televizní pohádka s jednoduchým námětem a veselými dialogy. Jednoznačně nejvýraznější a nejkomičtější postava je vévoda Žán, zahraná P. Nárožným, o jehož genialitě se přesvedčujeme v každém záběru. O panování se v tomto vévodství stará trio intrikánů hrabě Brindalini, hrabě Cintalini a madame Bombelesová (O. Kaiser, J. Lábus, D. Veškrnová), jejichž některé momenty jsou nadčasové, na což poukazuje téma jejich ústředního songu, anebo scéna, v níž chtěli ´zachraňovat´ majetek při útěku, nicméně mnohdy na mě působí nevtipně až trapně. Velmi povedenou a vtipnou postavu spatřuji v princi inženýru Horáčkovi, nápadníkovi oné mechanické princezny Mařenky (životní role S. Nálepkové?), líbily se mi hlavně jeho zběsilé výpočty na kalkulátoru a i jinak hraje M. Vladyka svou postavu velmi dobře. V malé roli doktora se v této taškařici objeví i J. Wimmer. Pochopitelně nesmím zapomenout na elegantního Růžového kavalíra P. Trávníčka, zejména jeho entreé na taneční bál bylo vskutku mistrovské. Hudební doprovod nebyl vždy na vysoké úrovni a ani závěr mě příliš nenadchl, ale i přesto se pohádka O princezně na klíček z nekonečné dílny pohádkové královny L. Koutné může klidně připojit do dlouhé řady herecky vynikajicích, vkusných a nesmrtelných televizních pohádek 80. let. ()

anitae

"Miláčku, inženýre Boháčku!" Tak tahle pohádka mě za srdce nevzala ani jako malou holku a mé děti taky nebaví. ()

Trixi

Střádej si a hrab si, do vlastní kapsy.........to by měli uznat jako oficiální hymnu našich "drahých" zákonodárců. ()

mros

Tahle pohádka už je na dobrou pohádku příliš vykonstruovaná, převažuje trapnost, a princezna na klíček.. ani námět mi nepřpadá dostatečně chytrý, a "originalita" zde bohužel nestačí. ()

Mykhaluu

Nononooo... zase tak špatné to nebylo! :) Paní Nálepková je speicifické stvoření, a když se to využije, tak to funguje... :) ()