Ostřílený detektiv, který pátrá po brutálním vrahovi mladé realitní makléřky, odhalí spletitou síť kriminálních aktivit. (Netflix)

jirikzaboj

Režie je krásně zkompilovaná a umí vygradovat se scénářem napětí. Nakonec Grant Singer je svědomitý režisér ve videoklipech a na výsledném snímání a různých sekvencích filmu to jde vidět. Bohužel na mě ale příběh celkově moc nezapůsobil. Nevadí mi narvaný film spoustu žánrovými klišé, ale až svým přehnaným egem, které si zoufale myslí, jak je před divákem o krok napřed. Nebýt Del Tora a jeho postavy, která bojuje se svým vnitřním já, tak to nemá ani moc stěžejních koster postav, protože zbytek mi byl zkrátka fuk a nic moc nepředvedl. Možná to byl záměr, ale pro mě až moc nezapamatovatelné. V detektivním příběhu by takový aspekt chybět neměl a proto vidím Reptile spíše jako jednu z lepších epizodických detektivek, které mohly být buď svým slowburnem natočené jako minisérie a nebo se vměstnat do nějakého z dílů kriminálek x. ()

samsozz

Veľká pohodička, taká jednohubka. Jediné negatívum je , že už od polky filmu vieme ako to dopadne to hodnotím ako veľké mínus pretože dej je tak predvídateľný :(( ()

Johny2022

Výborne natočené, pomerne temne, ale.....všetko by bolo fajn, len ten zaver mohol byt trosku lepší... Prepracovanejsi.  Takéto filmy by mohli byt na Netflixe častejšie. Po tých všelijakých nezmysloch, konečne klasicky akčný, ci krimi film. ()

Caseyy odpad!

What the actual f**k? Toto bola tá najjnudnejšia detektívka, ak nie najjnudnejší film zo všetkých. Nanešťastie som ho dopozerala celý, ale zdalo sa mi, že som ho začala pozerať už pred rokom. Natiahnutý, nezaujímavý a hlavne krátky dej, ktorý by ste dokázali povedať za 5 minút. Navyše, žiadna z dejových línii nebola poriadne dokončená. Ak vás niečo možno aj trochu začalo baviť, v momente zmenili vývoj filmu o 180° a predošlej linke sa už nevrátili. Čo ma štvalo fakt najviac, bola napínavá orchestrálna hudba, ktorá mala za úlohu zamaskovať ten fakt, že film je vlastne úplná blbosť a nič sa v ňom nedeje. Normálna detektívka je napínavá aj bez úchylnej hudby. No čo čakať od Netflix produkcie. Určite neodporúčam, nikdy. ()

Piraka

Masterclass v slowburn detektivním/mysteriozním žánru. Netflix mě po dlouhé době zase velice příjemně potěšil. ()

majorzeman13

Rozhodně jde o nadprůměrnou detektivku. Kdo tu vládne je bezpochyby Benicio del Toro ! Ten Justin Timberlake je dobrýýýýýýý borec. Alicia Silverstone též mile potěší.... PS: Netflix  vytasil povedený snímek roku 2023. ()

gggggg

Celkom sympatický thriller, so sympatickým hlavným hrdinom, ale dosť predvídateľným dejom. Krimi zápletka nie je tak rozvetvená a zamotaná, ale práveže až moc jednoduchá. ()

Lukango

Poslední dobu jsem koukal na Fincherovky, které mají laťku úplně někde jinde než tahle kriminálka snažící se svojí atmosférou a plouživou rychlostí bodovat. Konkurent Fincherovy Sedm či Zodiaka se tu nekoná a hlavním tahounem je jen hlavní postava. Zpočátku má film dobrý vjezd a působí dojmem, že by se mohlo jednat o dobrou kriminálku s nějakým tím zvratem či super vyvrcholením. Avšak tento dojem je uzemněn ploužící se omáčkou, která sice není nijak špatná, jen to nestačí na něco víc. Atmosféra funguje a vytváří nám dojem, že hlavní postava stojí proti něčemu většímu než je ona sama. Benicio Del Toro v roli detektiva pasuje a jde mu to. Samotné postavy jsou krom pár výjimek celkem nezajímavé a nepříliš charakteristické. Filmu chybí nějaké to napětí, paranoia, strach a možná trochu toho hororu, protože celkově to je jen dlouhá vyšetřovačka, při které jen dobrá atmosféra nestačí na to, aby vytvořila další klasiku či povedený kriminální film. Známka: 5,5/10 ()

Tomgunses

Bravurní jízda v čele se skvělým BDT. Chvilkami se to trochu pro mne táhlo, ale v rámci temně laděné krimi to asi bylo v toleranci. Co na to, že jsem hlavní padouchy odhalil prakticky hned. :-) Vynikající to bylo. 83 % ()

elinaa15

Za mě výborná atmosférická detektivka lomeno thrilerovka ve fincherovském lomeno Gothamském duchu. Kreativní, až hororová kamera nechává diváka celou dobu v napětí a i když je zápletka vlastně celkem běžná, film je nepředvídatelný. Postupně sbíráte a vnímáte detaily, až zjistíte, že úvodní motiv vraždy je jenom špička ledovce. Výborně zahrané a zrežírované, scénář si dobře hraje s diváky, hudba a soundtrack dělají polovinu filmu:)) Rozhodně doporučuji zhlédnuti, myslím, že potěší i fajnšmekry všech fajnšmekrů. PS: top duo Benicio Del Toro a Alicia Silverstone, skvělá chemie a společné scény! ()

3anitram

No, já nevím - přišlo mi to předvídatelné, rozcancané, zkraje i rozskákané, s touhou "na víc". Nějak mě to nepohltilo, byť obsazení super, hudba super, žádné hyperkorektní blbiny a botoxová krása...přesto jen tři. ()

Martyrium

Povedzme si na rovinu, ta zápletka je triviálna a originalitou veľmi neoplyva. Atmosféra tu je ale hutna, temná a dokonale k tomu sedia aj herci. Del Toro podľa očakávania, Justin veľmi dobre, až je škoda ze toho priestoru a konfrontácii tam až tolko nebolo. Záver je cool, s Knocking on Heavens door mi to ku zvyšku filmu absolútne nepasovalo, ale budiš. Taky Training Day s Denzelom išiel v tomto viac do hĺbky a v záverečnej tretine to vybomboval do emócií. Tu je to taka pohodicka od začiatku do konca. ()

Thane

Tezko zacit necim jinym nez Del Torem. Uzasne presnej uzasne charismatickej uzasne neprostupnej a perfektne minimalistickej. Film sam o sobe je takova krasna pomala detektivka s takovym drobnym "zadrhelem" ze vam vsechno vykeca uz nekde v pulce. A kdyby vam to nedoslo tak vam to hned za chvili potvrdi. A pluje to dal...velmi velmi pomalu. A pritom to nerusi neobtezuje nechcete ani jine tempo. Na konci to dopadne tak jak cekate. Vlastne moc nerozumim tomu proc to tak dobre funguje kdyz i ten finalni "twist" je naprosto jasnej a jediny cim si nejsem jistej je v jakym filmu to bylo. Jedina zajimavost je ze autori s tim pocitali tak si s tim aspon trosku pohrali. Ale proc me to tak bavilo a fungovalo to..vazne neumim rict. Nejspis to nekdy prozkoumam znovu.. ()

Zaks

Parádna starosvetská kriminálka, kde si celý film kradne pre seba Benicio Del Toro, ale právom, hrá fantasticky. Výborné obsadenie aj ďalších postáv a skvelá úderná hudba robia z tohto diela vysoký nadpriemer. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

24.12.2023

Třetí Sicario vypadá čím dál reálněji

Třetí Sicario vypadá čím dál reálněji

31.10.2023

Je to zhruba měsíc, co jsme informovali o slovech producentů nové krimi od Netflixu Ještěr, kteří uvedli, že se v zákulisí začíná diskutovat možnost třetího Sicaria. Vynikající krimi thriller s Emily… (více)