Už je nad slunce jasnější, že akademikova vědecká výprava se o záchranu civilizace budoucnosti nezaslouží. Jako planá naděje se ukázal poslední Adamův sešit a návrat není proč odkládat. Loučení není snadné pro nikoho, nejtěžší je ale pro Káťu, která Petra už nikdy neuvidí. Ví také, jaký osud zanedlouho čeká dědu Drchlíka, ale ten to slyšet nechce. S klidem sobě vlastním zaplatí hmotnou škodu za katastrofu, na níž se podepsala zvídavost malého Adama. Noviny z budoucnosti mu totiž pomohly k výhře ve Sportce. (Česká televize)

Jara.Cimrman.jr

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Měl jsem takovej sen, tak jsem si poprvé v životě vsadil." Takže tu škodu za potopu hned srovnáme, 351.426 Kčs to není žádný problém a jdeme si zahrát karty. Děda Drchlík válí tak, že je celkem zábavné snad i to sentimentální loučení Návštěvníků s naší dobou a ničení stop po jejich pobytu. ()

• V epizodě přistupuje děda Drchlík k autu, ve kterém Návštěvníci odposlouchávají vyšetřování a následný zápis vypuštění rybníka. Děda se zeptá na kolik byla odhadnuta cena a dozví se, že 350 tisíc Kčs. Se slovy „to jsem čekal víc“ od auta odejde na služebnu. Mezitím je však cena upřesněna na 351 426 Kčs, kterou tak neslyší. Když však na služebně hradí škodu, vyplatí ji přesně, aniž by se tuto částku dozvěděl. (dabingstary)