Muž proti muži

• Itálie Da uomo a uomo (více)

Malý chlapec se stane svědkem vyvraždění své rodiny čtyřmi bandity. O patnáct let později se vydává vrahy najít a uskutečnit pečlivě připravovanou pomstu. Záhy se setkává s tajemným Ryanem, který má se stejnými bandity nevyřízené účty. Cesty dvou mstitelů se neustále kříží a navzájem si dokážou pomoci i z velmi prekérních situací. Kým ale Ryan doopravdy je? V době, kdy Sergio Leone slavil úspěchy se svou „dolarovou trilogií“, vznikl v režii Giulia Petroniho western, který z Leoneho čerpá a zároveň mu vzdává hold. Nechybí ikona žánru – Lee Van Cleef, dlouhé záběry, zpocené tváře, bravurně inscenované přestřelky ani Morriconeho hudba (hlavní motiv recykloval Quentin Tarantino ve filmu Kill Bill). (Česká televize)

Fajt

Nic moc, jakmile nezaujme hlavní hrdina bez charisma se stálým párátkem v ústech, tak je film v troubě. Klidně by se vše vešlo do 60 min. bez zbytečných a nemožných akcí, škoda filmového materiálu. ()

ilclassico

Řemeslně natočený snímek s poněkud překombinovaným dějem. Za dokonalé a vybělené chrupy Mexičanů a banditů přidávám půl bodu. V rámci žánru za 3,5. ()

ostravak30

Nejedná se o vyloženě špatný western. Jenže Lee Van Cleef je hlavní hvězdou. A když není na scéně, tak to funguje jen částečně. Jsou zde hodně povedené scény a pak takové, včetně hlášek, které za mnoho nestojí. Povedené scény jsou tu vedle těch slabších. A pomsta dospělého chlapce, který zažil vraždu svých blízkých také není nic originálního. V té době asi ano, ale jinak se tohle téma ve filmech používalo běžně. Zajímavé je, že tentokrát právě jeden z hlavních hrdinů patří k tehdejší skupině. ()

MirkaP

Je to pomalé a místy nudně pomalé. Nejvíc mě asi zaujala podoba J.P.Lawa s Terence Hillem, v první chvíli jsem si myslela, že je to TH. Příběh sám o sobě je totální italsko-westernový standard. Fanoušky tohoto druhu filmů neurazí, jiné nenadchne, Jo a dabing, pokud jsem slyšela dobře, dva hlavní hrdiny dabovali otec a syn Švehlíkové - taková milá perlička. ()

seba

Italský western který má sice hodně daleko do kousků mistra Leoneho, ale na druhou stranu, když zrovna nemáte nic lepšího je bez problému koukatelný a hned na něj můžete zapomenout. Hudba průměrná (odfláktnutý Morricone), herecké výkony to samé - Lee Van Cleef v hlavní a skoro kladné roli. ()

calculus

Nic objevného, nevýrazný průměr. Díval jsem se, protože tam hrál Lee Van Cleef. John Phillip Law tomu měl zvednout sledovanost? Dost špatné rozhodnutí... ()

Víteček

Tohle se nepovedlo. Úplně z toho čiší snaha opět natočit trhák podobný v té době velmi nedávným Leonovkám. Nedostávalo se však na většině frontách. Když nebylo dost peněz, tak asi tvůrci rozhodli najmout toho méně drahého z dvojice Van Cleef, Eastwood a Clinta nahradit podobným typem, který to přeci zahraje stejně, ne? Mohlo by to fungovat, ale naneštěstí ho nahradili topornou gumovou figurínou, který vůbec neumí hrát a se kterým byla každá scéna automaticky o úroveň níž. Když se k tomu přidají špatné přestřelky a nijak zajímavý příběh, není důvod na to koukat. Přehrávaná úmrtí bez obtěžování se s jakýmkoliv průstřelem a bez jediné kapičky krve, jsou jen takový bonus. A ani Van Cleef to nezachrání. Ještě štěstí, že všichni padouši i po 15 letech stále nosili svá poznávací znamení, jinak to také nemuselo být nikdy rozřešeno. ()

jopal

Dobry namet, vela strelby, kone, bitka, cestni a necestni chlapi, vyborna hudba, Potialto dobre, ale cele to bolo strojene, prehnane a vobec som im neveril. ()

sibskyn

Když vám před vašimi očima někdo postřílí celou rodinu, tak to máte důvod být nasranej a chtít pomstu. Skvělý spaghetti western! ()

moorks

Jeden z těch lepších neoleonovských westernů- herce obsazení, hudba,atmosféra...od dobrého začátku až do takové půlky filmu je ta parádní podívaná, ale pak to postupně klesá a ten závěr je vysloveně odfláknutý...buď už režisérovi došly nápady nebo ho to prostě přestalo bavit...trochu škoda! ()

PORTER44

Skvělá podívaná,western jak má být,skvělé prostředí,hudba,herecké výkony,přestřelek dostatek,hlavní hrdinové praví pistolníci. ()

DrifterSoul

Nechtěná parodie westernů, vytvořená pospojováním sekvencí zkopírovaných z jiných filmů tohoto žánru. Vše myšleno naprosto vážně, avšak přes tucty mrtvol vyznívá jako veselohra. O nelogických úletech (např. kam se náhle poděli všichni mexičané a jejich mrtvoly po obléhání vesnice) ani nemluvě. Tři*** pouze za vyprahlou country krajiny a hudbu Ennio Morricone. ()

honza.g

Poctiva westernova klasika, nic vic, nic méně. Nehledejte nějaký druhý plán, romantiku ani filosofické odbočky. Střílí se to dostatečně,ale ne zbytečně. 70% . ()

Ziral

Záměr byl jistě dobrý, ale vše kazí nesmylsné situace, který tento film degradují. Je na př. směšné, když střelec nařizuje domorodým chudákům v mexických horách, aby přinesli kanystry s benzínem k rozpoutání požáru. Další trapárna je když u konce děje střelec zezadu vrhne nůž, který zasáhne lumpa, ale na detalilu má nůž vražený do krku zepředu. Až s odtupem času vidíme čím nás režiséři krmili a měli diváky za tupce. každý takovýto film diváky podvědomě připravuje, že násilí a vrždy jsou už nutností, je to výplod demokracie ! ()

milos.bradik

Námět dobrý a hudba také, Van Cleef výborný, ale to zpracování je příliš přehnané, zbytečně moc střelby v úvodní scéně, kdy bandité střílí bezúčelně do nádobí ve srubu, toto by se nemohlo v té době stát, protože náboje byly drahé, ale ve spaghetti westernech je to dosti běžné a také se přehnaně vyžívají v násilí, přesto tento patří mezi ty lepší. ()