Blázniví únosci

Held Up

Blázniví únoscovia

Komedie

USA, 1999, 86 min

Příjemná crazy komedie o jedné pumpě v poušti, jednom přepadení a v neposlední řadě také o jedné příručce FBI. On je vlastně vtipný jen střed snímku, začátek a konec je tu spíše jako vata, ale celkově se jedná o slušný počin s nevyrovnaným tempem a pár skvělými gagy.(27.4.2005)

Rozpočet $8miliónovTržby USA $4,705,631Tržby Celosvetovo $-(2.7.2009)

• kyselina

Tak tohle je přesně druh komedie, který mi absolutně nic neříká. Nejsem schopná se zasmát naprosto žádnému rádoby vtipu, o hereckých výkonech se nedá mluvit, jediný "herec" je tam snad jen "nezkažený" kluk u automatů a milovník Puffa Daddyho...(27.4.2005)

Tahle komedie má podle mě nespornou výhodu, že její tvůrci zvolili naprosto vynikající prostředí, ve kterém se bude odehrávat. Ono už samo o sobě nápad dát děj na benzínku je zajímavý, ale když je to navíc benzínka, která se nachází v poušti někde nedaleko Las Vegas, tak je to naprosto dokonalé. Nechybí zde zajímavé a vtipné postavičky, ale excelují tedy především policisté a obzvláště šerif, který teprve nyní je nucen vybalit z fólie příručku jak vyjednávat se zločinci, dále se rozhodne během bílého jasného dne odpojit přívod elektřiny do benzínky, a naprosto geniální je scénka, kdy se rozhoduje, zda přistoupí na požadavky únosce a je limitován omezeným množstvím finančních prostředků. Ale není to jen šerif, kdo mě zde dokázal rozesmát, vtipný byl i amatérismus lupičů, postarší manželé, kteří zásah policie u benzínky sledovali jako by byli v kině, a pobavila například také záměna hlavního hrdiny za Mika Tysona nebo chips, který způsobil hlavnímu hrdinovi řezné zranění na obličeji. Zkrátka tahle šílená komedie překypuje geniálními a hodně dobře fungujícími nápady a já jsem se v jednom kuse královsky bavil. Je to prostě super komedie, kterou stálo za to vidět. V tomto případě se geniálně spojilo velice atraktivní prostředí s vtipným námětem a výsledkem je z mého pohledu nezapomenutelná komedie, která si ty čtyři hvězdy, které jí uděluji, opravdu zaslouží.(28.6.2010)

• darwin

Naprosto nudná rádoby-komedie, snad ještě víc povrchní než ostatní kousky tohoto druhu. Nápad není špatný, ale provedení ubohé. Jediný opravdový herec, který se snaží je Jamie Foxx. Jake Busey nemá šanci řádit jako obvykle a krásnou Niu Long režisér poslal úplně pryč. Leitmotivem tohoto snímku tak není dobrá zábava, ale modní vyobrazení bílých obyvatel středozápadu jako imbecilních buranů a hispánců a černochů jako těch dobrých a neškodných týpků. Nějak mi tak uniká, proč toho mexikána pustili, když přepadl s kamarády obchod. Odpověď zná však zřejmě pouze pan režisér.(20.9.2008)