Lapeni v ráji

Trapped in Paradise

Uviaznutie v raji

Komedie / Krimi / Dobrodružný / Romantický

USA, 1994, 111 min

Film, který si podle většiny diváků pět hvězd nezaslouží. Film ale, který pro mne subjektivně umí navodit nádhernou vánoční atmosféru, třebaže není stoprocentně vánoční. Mně ale stačí, když se ve filmu třeba jen mihne slovo "vánoce" a jsem naměkko. Trojice bratrů jde vyloupit banku do městečka, které je nedotčeno typickými lidskými zápornými vlastnostmi. Až poté, když zjistí, že lidé v tomto městečku si takovou lekci nezaslouží, hne se v nich svědomí. Nicolas Cage je sympaťák a jeho dva bráchové jsou roztomilí volové. Film mám velice rád, protože, jak už jsem řekl, u mě osobně navozuje krásnou vánoční atmosféru.(11.4.2011)

Na Vianoce by sa mal uskutočniť zázraky a robiť dobré skutky. No najprv musíte niečo pokašľať, aby ste mohli tieto ´´úkony´´ spraviť. Na začiatku tvorby tohto snímku si mnohí určite pomysleli, že to bude nová vianočná klasika a ak nie v roku svojho vzniku, tak aspoň o nejaký ten čas neskôr. No ale zrejme, tomu ešte dáme nejakú tú chvíľu. Už dnes ale môžem povedať, že je tu niekoľko originálnych a mimoriadne vtipných hlášok.(21.12.2018)

Letošní vánoční sezónu jsem odstartoval tímhle ještě nezkouknutým filmem. Pár vtipný scén, pár trapných, pohodová atmosféra. Děj se odehrává v malém městečku, ze kterého ale člověk moc sváteční nálady nenasaje. Ve výsledku jeden z těch slabších vánočních filmů, který ale neurazí. -"If we're going in circles, I'm going to break your neck." -"We're not. I took four lefts, just like the map said." -"Four lefts is a circle, you idiot!"(15.12.2009)

Velmi příjemná vánoční komedie o zlodějích smolařích. Český dabing je hodně povedený. Heřmánek a Alena Vránová se mi hodně líbili. To bylo snad poprvé, kdy jsem slyšela Alenu Vránovou mluvit sprostě, ale jako zlodějská matinka jinak mluvit nemohla. Hlas Karla Heřmánka mi ze začátku ke Cageovi vůbec neseděl. Pak jsem si na něho zvykla a musím říct, že by bylo lepší kdyby ho znovu mluvil pouze Karel Heřmánek a ne někdo jiný.(18.11.2010)

Super "cool" zmatená komedie, která by se nejlépe dala přirovnat k Rising Arizona bří Coenů.Nicholas Cage odvádí standardní výkon, scénář je bláznivě vychytaný a vůbec, výborně jsem se pobavil, i když do kvality zmiňěných Rising Arisona chybý troška skutečného zatlačení na city (nejspíš hudbou, která je zde pouze klasickým komediálním patosem).(24.9.2002)

• - V jednom z rozhovorů herec Jon Lovitz přiznal, že nezkušený režisér George Gallo si často nevěděl rady, a tak značnou část filmu odrežíroval sám Nicolas Cage. (Edgerton)

• - Trojnohý pes bol pridaný do scenára, keď režisér uvidel takéhoto psa a jeho majiteľa medzi divákmi, ktorí sledovali natáčanie. (m.a.t.o.)