Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jsou vánoce. Bill, Dave a Alvin Firpovi na útěku před policií dorazí do městečka Paradise, kde provedou bankovní loupež. Trochu zvláštní, ale úspěšnou. Mají 275 000 dolarů a zbývá jediné - opustit městečko. Tento napohled snadný úkol se značně zkomplikuje a čím déle "zlodějíčci" v městečku pobývají, začínají svého činu litovat. Billa (Cage) však napadne, opravdu netradiční řešení... (5150)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (43)

freddy 

všechny recenze uživatele

Tohle je "tak trochu jiná" vánoční komedie, která nabízí pohled na Vánoce "po zlodějsku". V hlavní roli je k vidění Nicolas Cage, který hraje docela dobře, ale ani ostatní herci nikterak nezaostávají ve svých hereckých úlohách, a díky jejich výkonům si troufám tuto komedii označit za zajímavou a povedenou. Celé je to vlastně o třech bratrech, kteří jedou do městečka Paradise (to je v českém překladu onen "ráj" v názvu filmu), aby vyřídili slečně Sáře pozdrav od otce, který je ve vězení. A když už tam jsou, tak je napadne, že by mohli vykrást banku a přijít si ke slušným penězům. Jenže podle tohoto filmu není ani tak těžké loupež spáchat, jako dokázat utéci s penězi někam mimo místo zločinu, navíc když po těch uloupených penězích jdou ještě další dvě skupinky zločinců. Nápad je to opravdu velice dobrý, o tom nemůže být žádných pochyb. Ale já obecně nemám příliš rád kriminální filmy, to je bohužel můj handicap. Ale v tomto případě je to trochu něco jiného, protože film se odehrává o Vánocích (a já vánoční filmy miluji), a díky tomu jsem ochoten tak trochu pozapomenout na žánr filmu. Ale i přesto bohužel nemohu film označit za jiný než průměrný film s několika dobrými nápady a s několika dobrými hláškami a fórky. Bohužel však to je asi tak vše. Rozhodně komedie je to dobrá, ale nemohu udělit více než tři hvězdičky, které jsou v tomto případě podle mne zasloužené. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Vanoční komedie z trochu jinýho soudku než je zvykem, ale to jí vůbec neubírá. Nicolas Cage, ač ho radši vidim v akčňácích, tak je tady výbornej a jeho dva bratří v podobě Jona Lovitze a Danaho Carveye mu zdatně sekundujou, do toho vánoční atmosféra a jednodušší, ale vtipnej příběh a o zábavu je postaráno. ()

Reklama

blackrain 

všechny recenze uživatele

Velmi příjemná vánoční komedie o zlodějích smolařích. Český dabing je hodně povedený. Heřmánek a Alena Vránová se mi hodně líbili. To bylo snad poprvé, kdy jsem slyšela Alenu Vránovou mluvit sprostě, ale jako zlodějská matinka jinak mluvit nemohla. Hlas Karla Heřmánka mi ze začátku ke Cageovi vůbec neseděl. Pak jsem si na něho zvykla a musím říct, že by bylo lepší kdyby ho znovu mluvil pouze Karel Heřmánek a ne někdo jiný. ()

cross 

všechny recenze uživatele

Super "cool" zmatená komedie, která by se nejlépe dala přirovnat k Rising Arizona bří Coenů.Nicholas Cage odvádí standardní výkon, scénář je bláznivě vychytaný a vůbec, výborně jsem se pobavil, i když do kvality zmiňěných Rising Arisona chybý troška skutečného zatlačení na city (nejspíš hudbou, která je zde pouze klasickým komediálním patosem). ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Jako komedie to bylo dost suchý, srala mě ta vánoční atmosféra. Vrcholem všech vtipů bylo, když jejich matka řekla svejm únoscům něco ve smyslu, že kdyby byla čarodějnice, tak by jim narvala do prdele koště. Jinak Cage byl dobrej tak myximálně když hrál nasranýho a máchal rukama, Lovitz se dal, ale ten třetí mizera kleptomanská, byl hrozně uřvanej a to mi trhalo uši. Což mi připomíná, že celej českej dabing byl totálně strašnej. Ale myslím, že v originále bych z toho o moc větší požitek neměl. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (2)

  • Trojnohý pes bol pridaný do scenára, keď režisér uvidel takéhoto psa a jeho majiteľa medzi divákmi, ktorí sledovali natáčanie. (m.a.t.o.)
  • V jednom z rozhovorů herec Jon Lovitz přiznal, že nezkušený režisér George Gallo si často nevěděl rady, a tak značnou část filmu odrežíroval sám Nicolas Cage. (Edgerton)

Reklama

Reklama