Reklama

Reklama

Lapeni v ráji

  • USA Trapped in Paradise (více)
Trailer

Obsahy(1)

Jsou vánoce. Bill, Dave a Alvin Firpovi na útěku před policií dorazí do městečka Paradise, kde provedou bankovní loupež. Trochu zvláštní, ale úspěšnou. Mají 275 000 dolarů a zbývá jediné - opustit městečko. Tento napohled snadný úkol se značně zkomplikuje a čím déle "zlodějíčci" v městečku pobývají, začínají svého činu litovat. Billa (Cage) však napadne, opravdu netradiční řešení... (5150)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (42)

sud 

všechny recenze uživatele

Komedie s výborným nápadem a hereckým obsazením, která je však taková celá nedotažená. Spoustu situací se nechalo lépe zužitkovat, jednotlivé postavy dohnat více ad absurdum (viz "Potíže s Arizonou" bratří Coenů), ovšem všechno jede tak na půl plynu. P.S.: Karel Heřmánek nadaboval Nicholase Cage nejlépe ze všech jeho dabérů (lépe než Vašinka nebo Mahdal), bohužel jsem ho slyšel pouze v tomto filmu. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Pomerne atypická vianočná komédia, ktorá popri kompletnej nádielke tradičných vianočných filmov nie je zlou voľbou v prípade, že vás niektoré z nich už omrzeli. Uletený scenár mohol vyprodukovať viac hlášok a vtipných situácií, šialené charaktery postáv boli k tomu priam predurčené, no režisér to celé zbytočne naťahoval a hluché miesta zadusili čaro dobrého námetu. Celé to speje do klasického vianočného happy-endu, ktorý však v takýchto filmoch čakáte a aj v ne dúfate. A pokiaľ sa to celé podarí zaobaliť do takéhoto netradičného šatu, tak to nakoniec nevyznie až tak gýčovito. 70%. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Ak ma čapnú, tak ma čapnú – tak to chodí.“ (Pod)priemerná americká vianočná komédia zďaleka nedosahuje kvalít najlepších vianočných filmov Made in USA (VIANOČNÉ PRÁZDNINY, SÁM DOMA 1 - 2, BATMAN SA VRACIA), hoci sa nám ju naše televízie snažia každý rok nanútiť a reprízujú do omrzenia ako vianočnú klasiku, ktorou to nikdy nebude. Na strane druhej, ak UVIAZNUTIE V RAJI porovnáme s takými mizernosťami, ako sú SANTA CLAUS HĽADÁ MANŽELKU, vlastne môžeme byť za svižný vianočný výsledok vďační. Veľa snehu, ponaučenie, sviatočne prestretý stôl, takmer utopený kôň... ale predovšetkým otrasná, veľmi nesympatická ústredná trojka (Cage, Lovitz a Carvey). ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Tohle je "tak trochu jiná" vánoční komedie, která nabízí pohled na Vánoce "po zlodějsku". V hlavní roli je k vidění Nicolas Cage, který hraje docela dobře, ale ani ostatní herci nikterak nezaostávají ve svých hereckých úlohách, a díky jejich výkonům si troufám tuto komedii označit za zajímavou a povedenou. Celé je to vlastně o třech bratrech, kteří jedou do městečka Paradise (to je v českém překladu onen "ráj" v názvu filmu), aby vyřídili slečně Sáře pozdrav od otce, který je ve vězení. A když už tam jsou, tak je napadne, že by mohli vykrást banku a přijít si ke slušným penězům. Jenže podle tohoto filmu není ani tak těžké loupež spáchat, jako dokázat utéci s penězi někam mimo místo zločinu, navíc když po těch uloupených penězích jdou ještě další dvě skupinky zločinců. Nápad je to opravdu velice dobrý, o tom nemůže být žádných pochyb. Ale já obecně nemám příliš rád kriminální filmy, to je bohužel můj handicap. Ale v tomto případě je to trochu něco jiného, protože film se odehrává o Vánocích (a já vánoční filmy miluji), a díky tomu jsem ochoten tak trochu pozapomenout na žánr filmu. Ale i přesto bohužel nemohu film označit za jiný než průměrný film s několika dobrými nápady a s několika dobrými hláškami a fórky. Bohužel však to je asi tak vše. Rozhodně komedie je to dobrá, ale nemohu udělit více než tři hvězdičky, které jsou v tomto případě podle mne zasloužené. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Vanoční komedie z trochu jinýho soudku než je zvykem, ale to jí vůbec neubírá. Nicolas Cage, ač ho radši vidim v akčňácích, tak je tady výbornej a jeho dva bratří v podobě Jona Lovitze a Danaho Carveye mu zdatně sekundujou, do toho vánoční atmosféra a jednodušší, ale vtipnej příběh a o zábavu je postaráno. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (2)

  • Trojnohý pes bol pridaný do scenára, keď režisér uvidel takéhoto psa a jeho majiteľa medzi divákmi, ktorí sledovali natáčanie. (m.a.t.o.)
  • V jednom z rozhovorů herec Jon Lovitz přiznal, že nezkušený režisér George Gallo si často nevěděl rady, a tak značnou část filmu odrežíroval sám Nicolas Cage. (Edgerton)

Reklama

Reklama