Willy Fog na cestě kolem světa

• Španělsko La vuelta al mundo de Willy Fog (více)

Španělský animovaný seriál na motivy románu Julese Verna. (oficiální text distributora)

Hruskovice

Máma mě říkala, že když jsem byl hodně malej a díval jsem se na to, tak do mě mohly řezat a já stejně nic nevnímal :D 5/5 ()

rebciatko

animovaný seriál najmä pre deti, ale poteší aj oko dospelého diváka.. verne opísaný príbeh spisovateľa Julesa Verna - Cesta okolo sveta za 80 dní.. Willy Fog so svojimi priateľmi sa vydáva na dobrodružnú cestu plnú nástrah, ale aj skvelých ľudí ochotných kedykoľvek pomôcť.. deti tento animák nielen zabaví a na chvíľu umlčí, ale im aj ukáže, že z každej situácie vedie nejaké východisko... a naviac, úvodná zvučka je veľmi chytľavá.. ;) ()

walkingdead

Asi nejlepší animovaný seriál, který si z dětství pamatuju. Moje oblíbená postava byl vždycky Chidling, to byl padouch jak vystřižený z Bondovky. Zpětně oceňuji i vynikající český dabing. ()

Gig

Je smutné zjištění, že nejlepší verze Verneova románu, je kreslená seriálová verze pro děti, kde lidské postavy hrají zvířata. Co na tom, že ze sluhu v češtině přejmenovali na Barnabáše a jeho kamaráda za Čika. Navíc výborný dabing, v kterém výborně Filliho tedy Williho (ono to je jako ten F.L Věk byl F.L.Hek :)) nadaboval Viktor Preiss. No a nesmím zapomenout na blýskajícího Čidlinga tedy Václava Postráneckého. ()

redalert21

Nepatřila k mým nejoblibenejsim detským pohadkam, všechno to bylo až moc "naškrobené" jinak znělka luxus, jeste ted si ji poustivam ()

Mínós

Největší sranda byly vždycky ty tanečky kolem - jak se člověk tvářil, že to pouští dětem, a hledal záminku, aby si sedl a díval se s nimi. Dospělost je strašně přeceňovaná, dejte na mě. 8/10 ()

AdamK.

Tak do tohoto seriálu jsem byl hodně zažraný. A snad to bude tím, že když člověk vynechal díl, nebo nedej bože 2, tak mu uniklo opravdu hodně, protože v každém díle se stalo něco důležitého, bez čeho se pak člověk ztrácí ()

little tyger

Nebylo seriálu který bych milovala víc!!! A jak se jmenoval můj nej nej plyšák vystřelený na pouti? No přece Čiko!!!!!! Forever ()

Tsuki003

Na tenhle seriál si pamatuji ještě jako malá. Písničky jsem uměla zpaměti a vždycky se těšila na další díl. Věřím, že předloha od Julese Vernea je tady jen hodně volně zpracovaná, ale přesto hodnotím velmi kladně :) ()

SZYslak

Zleho vlka s bilou vysocesvitivou LEDkou v oku se bojim dones. A ty dva debilni psy ve sluzbach mestske policie scenarista Isigiro Jebeti docela trefil. Mimochodem ... Vega nebo Magion? ()

Kvidoland

Na to, že se jedná seriál pro děti, tak jako 15letý teenager jsem se u něj bavil a každý díl si naplno užíval. Nevím, zda je to nostalgií, nebo opravdu se jedná i na dnešní poměry výborný seriál. Dle mého názoru by se mělo dětem pouštět tohle, než ty dnešní sračky, které vidíte všude - v kinech, v televizích nebo na internetu. Když se vrhnu na podrobnější rozbor seriálu, ze všech úhlů je výborný. Animace samozřejmě už není nejnovější a našel bych zde určité chyby, přesto má však to kouzlo těch typických 80./90. let. Hudba se mi taky líbila, i když to taky žádný Hans Zimmer není. Hlavní příběh z knihy Julese Verna je ještě doplněn o menší, avšak stále zajímavé zápletky. To stejné mohu říci i o postavách. Dbá se na jejich charakter mnohem více, než v knize, a tím pádem se s nimi vždy vžijete a prožívate to dobrodružství s nimi. Navíc je to doplněno úžasným českým dabigem Viktora Preisse, Evy Spoustové, Inky Šecové, Jiřího Brudera, Václava Postráneckého, Stanislava Fišera.... takhle mohu pokračovat donekonečna. Takže za mě - super seriál z dětství a dávám mu 5/5!!! ()

Teachman

Námět a zápletka: 9/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 9/10. ()