Willy Fog na cestě kolem světa

• Španělsko La vuelta al mundo de Willy Fog (více)

Španělský animovaný seriál na motivy románu Julese Verna. (oficiální text distributora)

g.carpa

Srdeční záležitost číslo jedna v seriálové tvorbě. Hraný film mě narozdíl od této klasiky nebavil skoro vůbec. ()

Aniii

Jako malá jsem to žrala! Ale teď se mi to zdá hrozně nudné a pomalé. To vypadaji všechny pohádky jak pro retardovaný? ()

Vsacan

Ted ráno jsem to zahledl na CT1 ikdyz jsem jsem pozil hodne alkoholu po praci tak jsem u toho vydržel. Srdeční záležitost z dětství stejne jako (Tom a Jery, Gumídci. Kačeři,...) ()

kloubich

Svět je kulatý jak míč, stačí najít si klíč... Krom Chica, který byl trochu navíc a byl příliš upištěný to bylo dokonalé. ()

pegtr

Lehce nadpůměrný kreslený seriǎl který je zároveň naučný i zábavný.Když se však díváte již podruhé jedná se o velkou nudu.Znělka je nezapomenutelná a je to jediné co ze seriálu nikdy nebude nudit.Pokračování je už natahované a zdaleka nemá takový humor jako originál. ()

mine.slayer

Pamatuji se jak jsem netrpělivé čekal na každý nový díl, musím se na to podívat znovu, třeba se sem vrátím a hodnocení změním vzhledem k 17ti letému věkovému rozdílu od doby kdy jsem Willyho Foga sledoval. ()

deac

Mám to podobný jako hirnlego. Na její otázku bych si odpověděl: z toho samýho důvodu jako jsem se bavil třeba u Velkého putování Bolka a Lolka, a chybělo mi to u hraného filmu Cesta kolem světa za 80 dní s Chanem. Bez ohledu na hlavní postavy u těch animáků na mě prostě dejchlo kouzlo toho cestování. Promluvila ke mě poetika těch dálek, který pro mě asi už po zbytek života zůstanou nedostižný. ()

Loganberry

Jako dítě jsem málem dostala epileptický záchvat, když mě naši potrestali tím, že mi nedovolili na jeden díl koukat. Dodnes jim to neodpustím, poňěvadž nevím, který to byl, tudíž si budu musest celý seriál zopakovat a vůbec mě to nebude bolet. ()

Potjoc

Sledoval jsem to pouze, když jsem čekal na Garfielda, který se vysílal těsně po tomhle. Dobrodružné seriály nemusím, protože se mi zdají hektické, ohrané. Taky ty dialogy jsou hlavně povídání o věcech, nesouvisejícím s dějem daného dílu. Kdyby tohle byl hraný film, tak s mojí pozorností by mi unikla pointa. Líbí se mi ale dabing (jakožto jeden z mála dochovaných z té doby a po té době) a začátek závěrečné znělky, ze které mi (i přes upadávání toho pocitu) radostí mrazilo po zádech. ()

D1705

Tak nehľadím na otváranie úst, ktoré len hovoria alebo sú ticho a desať minút pozerajú postavy rovnakou grimasou, sme v osemdesiatych rokoch, v Európe. No vytknem dabing-slovenský dabing sa českému nevyrovná. A to z toho dôvodu, že hlas pána Durdíka absolútne nesedel na postavu Willyho Foga a spravil z neho nudnú, tuctovú a mentálne zaostalú postavu. Vytknem aj pozmenenie postáv, ale uvedomím si, že pre efektívnosť deťom to bolo nutné, ale i premenovanie či bolo nutné-Willy Fog-Philleas Fog, Barnabáš-Paspartou-i keď tu sa v slovenskom dabingu Paspartou skutočne volá Paspartou, Romy-Pani Auda-tu sa mení aj jej postavenie-nebola v predlohe princeznou, ale rádžovnou. Zo Sullivana spravili podliaka, v románe to bol však len jeden z členov reformného klubu, ale postava Dixa, v knihe Fixa je v poriadku s knižnou predlohou. Tak 90%. ()

Honza__St.

Lepší zpracování Vernovy Cesty kolem světa za 80 dní snad neexistuje. Člověk se baví od prvního do posledního dílu, a bez ohledu na to, jestli mu je 5, nebo 105. K tomu výborný dabing ještě z dob staré školy. ()

AnniqueCh

Tohle byl jeden z mích nejoblíbenějších dětských animovaných seriálů, zvířecí postavičky v dětských animovaných seriálech a filmech byli, jsou a měli by vždycky zaujmout. Já jsem ale tenhle seriál neměla ráda jen kvůli těm zvířecím postavám ale také kvůli vynikajícímu dabingu pana Victora Preisse coby Willyho Fog a především kvůli dvoum vynikajícím znělkám 1 znělka Jsem Willy Fog , všem známí mám dobrodružné plány dlouhou cestu chystám, mám pověst gentlemana můj život to je změna důkaz hned vám dám. Už mě znáš jsem Barnabáš, já Čiko šampion. Malá Romy to jsem já, vždy půvabná a líbezná. S přáteli svými právě nástrahy zvádnem hravě vítězství že čeká nás to vím. Dem ať tmou noční či dnem, cíl máme pouze ten projít zem za 80 dnů ať vyplní se sen v němž zpátky domů chcem přes Singapur. Svět je kulatý jak míč stačí najít si klíč a jeho kouzlo pochopíš, klíčem k přátelství je jen sám máš ho v srdci svém, klíč k přátelství je jen sám máš ho v srdci svém. 2 znělka Pískni jen, tak pískni jen až ti bude někdy úzko pískni jen, tak pískni jen já tu sem. I když ráno za límec ti z mraku naprší, tahle trocha nepohody, ta tě nezkruší, vždycky zase vyjde slunce co tě osuší. I když všude je jen bláto život stojí za to proto ho kdo v sobě má smích a pošle ho i do očích tvých. Ať je kolem tebe jen klam, dobrou zprávu pro tebe mám, nikdy na nic nebudeš sám kamarád ti pomůže vždy rád. Ať je kolem tebe jen klam, dobrou zprávu pro tebe mám, nikdy na nic nebudeš sám kamarád ti pomůže vždy rád.  A to jsem ještě netušila že vzniknul podle knižní předlohy Francouzského spisovatele Jules Verne Cesta kolem světa za 80 dní, který mi v knihovně nechybí, chybět nesmí, mám jeho knihy na nejviditelnějším a nejlepším místě v knihovně a považuji ho za jednoho z nejlepších spisovatelů z minulosti  i současnosti i budoucnosti. ()