Muž jménem Otto

• USA A Man Called Otto (více)

Film, jehož předlohou je celosvětový knižní bestseller „Muž jménem Ove“, vypráví příběh mrzouta Otta Andresona (Tom Hanks), který po ztrátě manželky ztratí smysl života. Otto je připraven všechno ukončit, ale plány mu naruší mladá živá rodina, která se nastěhuje do sousedního domu. Otto se tak seznámí s Marisol, která ho vyzve vidět věci jinak, a vznikne tak neočekávané přátelství, které mu změní život. Dojemný a vtipný příběh o lásce, ztrátě a životě ukazuje, že rodinu lze najít na nejneočekávanějších místech. (Falcon)

orangee

Excelentní herecký výkon dvou hlavních postav, Otta a mexické sousedky. Od smíchu, přes zamyšlení až po pláč, to vše vám nabídne tento film. Doporučuji, skvělá záležitost. ()

bigmatko

Bez Toma by to bolo nič nehovoriaca sociálna melodráma. Tomáš však dodal príbehu šmrc, gráciu a dávku suchého humoru, ktorý aj s ľudskej tragédie a smútku urobí poctivú filmárčinu. ()

Trageeed

Je to plné klišé a hodně předvídatelných momentů, ale velice dobře zahrané a zrežírované a mě tohle prostě stačí k hezkému filmovému zážitku... ()

funkyman

zacinam si mysliet , ze ten uz postarsi pan  /tuto mimoriadne stihly/ si par rokov dozadu vedome zacal robit zle..teda mne zacal robit zle,  vyberom postav, ich zachytenim  a vo filmoch, ktore su vhodne do kina nazvaneho "Alibizmus mojho srdca". Je mi z toho naozaj smutno a asi sa uz trosku za neho aj hanbim..ale mozno to je iba  moj problem - vzdy som to s nim mal ako na hojdacke..od fantastico / to je ten starostlivy otec v sluzbach Paula Newmana / az po stupido / to je ten postar co sa rozprava s loptou Wilson/..Budem vsak pozitivny a hadam sa po ocitnuti /s hranim to nemalo ziadnu suvislost/ v tomto uplne zbytocne prerobenom instantnom pribehu , z cista jasna znova zdravo odvazi vstupit niekomu do usmevu a zrazi ma svojim vykonom na kolena..hadam este na to ma..tesim sa a dufam...... ()

tata22

Skvělé. Čekal jsem dle hodnocení a recenzí, že to bude koukatelné ale jsem hodně mile překvapen. Jsem moc rád, že mi tenhle film neunikl a doporučuji všem. Je na co se koukat, a to tam vizuální efekt snad ani žádný nebyl. Ale poctivé řemeslo a dobrý scénář... ()

chamonix odpad!

Můj vztah k takovýmto scénáristickým impotencím, kdy se vezme úspěšný film a jen se doslovně o rok dva (či v tomto případě sedm let) později přetočí s jiným hercem, je dostatečně vyjádřen ODPADem v hodnocení. A jako takový by mi Otto nestál za jediné slovo, ale prostě musím vyjádřit pohrdání vůči české produkci, která za tuhle kopii vyhodila prachy. Kopii zcela zbytečnou zejména při srovnání se švédským originálem! ()

smartynaf

Ono to příjemně jede, víc od toho nechceš, všechno a všechny chápeš a respektuješ, no a pak se kolem projede, jen tak mimochodem transgender na kole s potřebou ti to teď sdělit (...) a filmu spadne řetěz. Mohl za ním rovnou na kole jet ještě vegan, černoch, lesbička, asijský podnikatel, eeee... Ti všichni tam tedy mohli ještě projet abychom věděli že tady s námi jsou. (Naprosto jim to neberu a respektují je všechny). Proč propána ale měli potřebu jet tudy? To už je opravdu legrační a být Otto skutečný severský Ove, postavil by je jistě do latě. Jsou snad v predátorově džungli smrčky a jedle? Jen proto abychom věděli, že jsou tu taky? ... ()

Raziel811

O filmu jsem si nic nečetl a neznal ani jeho předlohu. Tím pádem jsem neměl moc velké očekávání a film jsem chtěl zhlédnout jen kvůli účasti Toma Hankse. Čekal jsem nudnou konverzačku, ale už po pár minutách jsem byl vyloženě nadšený. Jediné, co mě děsilo je, že za 20 let se vyloženě vidím, že i já budu takový Otto. tedy morous. Každopádně, za mě se jedná o opět skvěle hrajícího Toma Hankse ve velmi zajímavém příběhu postaršího vdovce. ()

PeDe

Rozmýšľam, ako to ohodnoťiť, ono v podstate je to príbeh trúchlenia a smútku, a z toho odvodenej zatrpknutosti - a to sa vlastne podarilo. Tak neviem, čo mi tom vadí. asi tie stereotypy a typyckosť postáv, už to takto bolo odprezentované stkrát. Čiže téma, postavy, zápletka - nič nové na svete, dáme si repete. ()

Grossing

Knihu jsem nečetla, originál neviděla a je mi to celkem jedno, protože jsem si remake užila. Jsem ráda, že jsem se donutila si to pustit, už jsem viděla tolik filmů, že mě jen vyjímečně nějaký zaujme. ()

PeterVonKV

Moc krásný film, původní dílo a knižní předlohu neznám, ale už ji mám v seznamu. Existuje vůbec špatný film s Tomem Hanksem? ()

Annaroz

Kolik filmů na stejné téma už bylo natočeno?! Je to stále dokola to samé. Na začátku z jakéhokoliv důvodu zatrpklý, starý muž vlivem okolností, sousedů či Vietnamce ze střechy roztaje a stane se z něho hodný dědoušek. ()

karelkilian

Očekával jsem příběh o mrzoutovi, kterého okolí překlopí do pozice ne až takového mrzouta. Dostal jsem příběh o mrzoutovi, kterého okolí překlopilo do pozice ne až takového mrzouta. V tomto směru by to bylo asi na tři hvězdičky, byť s velkým smeknutím před výkonem Toma Hankse, který tradičně exceloval. Ale ten konec, .... ten konec nebudu spoilovat, ale dávám za něj hvězdičku navíc. Takže celkem čtyři. ()

Adams

Propaganda gender v podobě že všichni nestranní nebo zlí jsou běloši a všechny oběti a dobráci od kosti jsou černoši, mexikáni, transšmejdi. Pěkná povídka, ale kazí to ta černobílá rasistická omáčka v podtextu. ()