Jedenáctiletý Dominik je u vytržení, když na turnaji století v Naganu naši poráží Kanadu a míří do finále. Přestože i on je trochu outsider, rozhodne se koupit hokejku a s kamarády hrát hokej, jak to jen jde. Hlavně s tenisákem na plácku za domem. Sestaví tým a plánují si zahrát svůj vlastní velký zápas proti klukům z vedlejší vesnice. Vedle toho chce Dominik vyhrát i srdce, úsměv a pusu od Katky ze třídy. (Bontonfilm)

disappearin1

Devadesátky jak na ně vzpomínáme. Možná trochu příliš idealisticky, ale to už přece ke vzpomínkám patří. Děti hrají skvěle a z kina člověk odchází s krásným pocitem, že we can all be heroes (at least for one day). ()

Zagger

klasicky cz film, onanie nad minulosti, spatne herectvi, AI dialogy z chatGPT a nevhodna hudba. Hokej mam rad, ale tenhle geh pristup ke sportu mi leze na nervy... Vyhrali jsme, oslavili jako po badmintonu s bandou a zivot jde dal. Rozhodne se nad tim nemusim dojimat u piva o dvacet let pozdeji, ty Franto, pamatujes jak jsme tehda rozdrtili Pepana s Burtem, to byly casy co? Jojo to jo.. Franta notne potahne z korbelu a mavne na servirku, slecno tady repete, jo?, ukazuje Franta na prazdne panaky rumu... Vlastne ani nevim jestli jsem se tehda dival, mel jsem vzhledem k veku rozpracovane jedno paradni kluziste s moc peknyma brankama a po vecerech probihaly treninky nebo jen rozbruslovani, nakonec se to neobeslo bez zmeny kluziste, ktere bylo uz krasne projete rolbou a mohlo se hned hrat zapasy a nasazet mnoho branek. ()

Benoit

Už nikdy v žádném hodnocení žádného filmu nebudu tak neobjektivní, jako tady. Premiéru přesně na den k 25. výročí nejslavnějšího vítěztví v dějinách českého sportu jsem si nemohl nechat ujít. Proč? Protože je zasazeno přesně do mého života, když mi bylo 10 let. I já jsem tou dobou běhal s hokejkou po plácku za barákem s představou, že jsem jako Jágr nebo Hašek. I já jsem měl ošoupané betony s molitanu v předsíni, které po dešti odkapávaly na podlahu. Na betonu se zkrátka hrálo za každého počasí, dokud bylo vidět. Vedle byla pohozená a ošoupaná lapačka (kšiltovka), vedle které byl pohozený trikot s nápisem jednoho z nejslavnějších hokejistů. Že to jméno na něm bylo napsáno fixem a zblízka vypadal komicky? Nevadí. Vždyť přesně o to šlo. Takže jsem se díky filmu skutečně dokázal vrátit o 25 let zpátky do doby, která měla zásadní vliv mého vnímání k tomuto sportu. Hodím za hlavu to, že děj tohoto snímku byl naprosto předvídatelný od první do poslední minuty. Hodím za hlavu i to, že jsem od něj čekal možná o malinko víc. Pecka v závěrečném songu od Davida Bowieho (z intra NHL 99) na mě v celé kombinaci zanechala tak brutální nostalgii, že jsem musel polykat, abych neodešel z kina jak rozmazaná dvanáctiletá holka po koncertě Britney Spears. Při odchodu jsem kouknul na plátno a v duchu si řekl „Díky, zlatí hoši!” Pak jsem si na závěr dne střihnul ještě jednou kompletní záznam z památného finále. ()

Eridan_

Návrat do dětství a vlna nostalgie se docela povedla. Nejsilnější je film při zápasech, nejslabší v dialozích. Jako pohodová jednohubka supr. ()

Mylan_ek

Za mě suprový film. Líbí se mi jak režisér se dějově trefil do 1998 kdy bylo vše jinak než teď. Jsem rád že Češi mají další super hokejový film. I když pár scén tam bylo možná trošku navíc tak já jsem se bavil a jsem spokojen s filmem. ()

Alusshka

No čekala jsem víc, když ohledně toho bylo takové promo. Nudnější zápletka, celkově o ničem. Čekala jsem že film se bude vracet k úspěchům a pak si člověk říká, jak to bylo myšleno. Buď pohledem do té doby, protože jsem chvíli přemýšlela, zda postava Dominika neměl být sám Dominik Hašek a jeho cesta k hokeji a nebo jsem čekala film, kdy se budeme zabývat dětma kluků z Nagana a jejich postoj a dospělácký život. No jedna rodinná podívaná za to stojí, znova už ne. ()

Reyer

Asi se budu opakovat, jako každý. Nostalgie. Jen jsem čekal, že si přilepi betony izolackou. Těch prosoupanych bot. Ve filmu toho moc z Nagana nebylo, ale i tak. Bylo mi 11, takže přesně tenhle věk. Hokej byl všude. Bohužel se bojim, ze tohle moje děti nezazijou... mělo to něco do sebe. ()

Nika.zlin

Krásná vzpomínka na Nagano, na mé dětství, kdy jsme s kluky hráli na ulici hokej, neustálé odklízení branek, když jelo auto. Také nám občas míčky "utekly" k nějakému sousedovi na zahrádku, ale bylo to fajn.  Film je pro mě příjemnou nostalgií. ()

Radarblansko

Asi jsem od toho čekal něco jiného, ale nebyl jsem nakonec vůbec zklamán! V době Nagana mi bylo 8 let a pamatuji si, jak jsem byl na naše kluky hrdý a jak jsme to prožívali v průběhu, tak i poté. Film mě přenesl právě do tohoto období a já si se slzami v očích zase mohl zavzpomínat na to bezstarostné dětství! Díky za to! ()

PanX

Už toľkokrát zrecyklovana téma, ktorá už od prvého pohľadu aspoň mne osobne pripomína film Šampióni z 1992, ktorý by som si asi pustil skôr, keby si m vybrať Zároveň nemá možnosť zaujať nikoho ako domáceho fanúšika ktorý nostalgicky spomína na veľký triumf českého hokeja. Mladším ročníkom to taktiež moc nepovie, ale viete čo? Je to pekne spracované, dej ubieha rýchlo čo dokazuje že som si to pustil po polnoci stym ze uvidim čo to je a nakoniec som sa spametal pri záverečných titulkach o pol 4 ráno. Záverečné cameo samozrejme potešilo. Pekných 5 /10 ()

Korpy22

Vzpomínka na vítězné Nagano, které zasáhlo jedu celou generaci a možná ji namotivovalo k tomu hrát hokej. Námět je velmi zajímavý a i scénář se nakonec vydařil. Bohužel název filmu popisuje všechno co následně dostaneme. Děti Nagana. Celý film je v podstatě o partě dětí, ktera se rozhodne hrát hokej. Film není špatný ale …. mohl být lepší. ()

Opice88

nostalgie - vzpomínám si, jak jsme byli ve škole a místo výtvarky nás úča vzala koukat se na telku na hokej :-) ()

Maxathor

Totální nuda a zneužití kultu Nagano. Jít na tohle do kina, tak chci vrátit peníze. Hvězda navíc pro pana rozhodčího... ()

freebob

Klasický sportovní retro film.Samozrejmě jako všechny další,hodně klišé a desetkrát viděno někde jinde.Ale ta atmosféra devadesátých let s hokejovou horečkou té doby v Naganu, plus několik zlatých medailí na mistrovství světa na mě dýchala z každého záběru.Do toho pár úsměvných scének, příjemní herci v dětských rolích a výborný Hynek Čermák v roli trenéra.Nijak převratné,ale docela zábavné a pěkné. ()

hdraf

40% - a to kvůli slušné kameře, pár dobrých hercům a námět. Jinak by to bylo na hraně odpadu. Absolutně trapný závěrečný zápas. Mnoho detailů a střihů, takže šlo poznat, že to děcka vůbec neuměly. Film si zasloužil lepší práci. P.S. Hašek byl úplně trapný.  Škoda. ()