Shalako

Potulný kovboj Shalako alias Ten, který přináší déšť (S. Connery - Osudové setkání, Past) se objeví právě včas, aby přispěchal na pomoc půvabné Irině (B. Bardot - Podivuhodné příběhy, Viva Maria). Ta se spolu se skupinou bohatých Evropanů dostane do nebezpečí života, když vnikne na indiánské území. Zachránění aristokraté se vracejí do rodné vlasti a Shalako, doprovázen kráskou, se vydává vstříc novým dobrodružstvím... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Martin741

Jo, viem o angazmane Conneryho mdzi bondovkami - toto natocil medzi You only live twice a Diamonds are forever. Mno ale najlepsie Conneryho dielo zo 60. rokov okrem bondoviek je u mna Pahorek z tusim 1965 roku. potom tocil uz len ame nudne ukecane plane sracky - tvari sa to ako western, ale je to len priemerny sivy sedivy produkt westernovej inflacie 60. rokov - najvacsim klise bola kradez koni. No nic, Connery hrat vie, ale tu ma vyslovene sral, Bardotka vlastne tiez - a otravny a plany je vlastne pre man cely tento film, Dmytryk ma daleko lepsie veci - Mladi lvi ? 30 % ()

pakobylka

Jak má pravý muž dodržet své slovo, když narazí na nespolupracující gruppu namyšlených sebestředných hňupů s modrou krví ? Nicméně nedá mu to - a nechce je nechat jen tak ve štychu. Nejspíš pro takřka bezednou hloubku uhrančivých očí jedné plavovlásky s proklatě dobrou muškou, která k nim patří ... a která se mu nečekaně připlete do cesty. Víte ... jsou na lovecké výpravě, jejíž alfou i omegou je v podstatě zbytečné zabíjení ... o nic jiného tady nejde. Tudíž k nim od samotného začátku necítím žádnou přehnanou náklonnost - a mělo by mi být jedno, co s nimi bude ... v indiánské rezervaci, kde nemají co pohledávat. Ale ten příběh si mě - a dost možná i vás - dokáže omotat kolem prstu ... snad pro svou poctivost, snad pro svou nestrannost, snad pro své zaujetí, které vkládá do vyprávění. Na každý pád ... solidní 4* si plně zaslouží. ()

Maty85

Hvězdná herecká dvojice zachraňuje tento průměrnej snímek od zapomění. Jedná se v podstatě o klasickou májovku v trošku zvláštním podání. ()

mortak

Slibně rozehraný, ale nakonec jen tuctový western na fordovské téma "skupina v ohrožení aneb tříbení charakterů" (zde modré krve) s oldshatterhandovským Connerym a Brigette "pro vlasy nevidím obličej" Bardot. Ponaučení: jsou dobří a špatní aristokrati, jsou dobří a špatní pistolníci, jsou dobří a špatní indiáni, a jsou dobré a špatně ženy. Ale co taky čekat od továrny na příběhy od hranice (frontier stories) jménem Louis l´Amour - chrlil tři taková dílka ročně. ()

andrii

Oka hlad po..., oka hody. Umí za pušku vzít, ostatně i za sex-appeal. Strhnout klobouk plný deště, koupel vášně. Slunce jasné, ve vlasech a pod nimi... zlato madony. Blond limonádová panenka neukázněné aristokracie. /Pampe/liška prérie. Grácie "von." Ve smetanové halence, sukýnce bordó. Francouzská odpověď na Marilyn Monroe. Brigitte Bardot. ()

A.Beech

1* Connery + 1* Bardot + 1* skvelá main theme = 3* Shalako. Western ničím zvlášť zaujímavý, videl som ho len kvôli Connerymu ako jeho velký fanúšik. Avšak pokiaľ nemáte niekoho z tých hercov v obľube, tak by vás film dejovo nemal moc zaujať. Každopádne s Connerym to byť ani menej ako za 3* nemôže nie? :P ()

jedna_vrana

Shalako: „Viete, že nie som ženatý.“ Irina: „Ako to môžem vedieť?“ Shalako: „Väčšina žien má na takéto veci inštinkt, rovnako ako väčšina mužov.“ Takže - obsadíte Škóta, pár Angličanov, Íra, Poliaka a Francúzku vo filme... Kto by tušil, že to bude western? Western s príliš čitateľným príbehom, postavený na tvárach dvoch hlavných predstaviteľov. Mladí herci - Sean Connery a Brigitte Bardot. Rušilo ma množstvo make-upu na Bardotovej tvári, rušilo ma európske stvárnenie hlavného hrdinu, hlavný záporák bol nevýrazný. Pokus o odsúdenie správania arogantných bielych mužov? Posolstvo sa neujalo. ()

senor

Průměrný western. Akce i kamera jsou slušné, avšak Connery v hlavní roli dostává překvapivě málo prostoru. ()

JohnSmith

Nějak jsem si neuměl představit Jamese Bonda na divokém západě. Upřímně to nebylo zas tak hrozný, naopak. Connery byl moc fajn a jeho boj proti Apačům a stupidním nafoukaným evropským šlechticům, byl celkem příjemné pokoukání. ()

Autogram

Bardotka ako akčná hrdinka s pištoľou, puškou a trochu aj horolezkyňa. Jej ochranca Connery je trochu viac uveriteľný, ale príbeh je dosť uťahaný, potenciál hlavných hrdinov nevyužitý a záver nemastný-neslaný. Zaujímavé momenty sa ale našli, takže taký akurátny priemer. –––– Proč nás napadli? Jsme tu jen na lovu. – Teď loví oni! ()

James87

Shalako ví přesně kdy se má vzdálit, když se má něco přihodit. Brigitte tam byla nějak do počtu. Ale na tři se to vyšplhalo. ()

Han22

Britský western se Seanem Connerym jsem si neuměl představit. A když se na začátku objeví skupina šlechticů z Evropy v cylindrech, kteří uprostřed indiánské rezervace popíjejí šampaňské, loví a odmítají odjet kvůli pár rudochům, měl jsem jasno, že to bude blbost. A kupodivu nebyla. Sean Connery se svou opálenou pomačkanou tváří je světe div se skvělý kovboj, Bardotová to krapet přehnala s líčením, ale je pěkná. Je to taková vybíjená s Apači, kteří jsou tu ale v právu, protože lovci vnikli do jejich rezervace. Umí projevit moudrost, dobře bojují, ale také bestiálně zavraždí jednu ženu. Naopak mezi pistolníky jsou pěkní šmejdi a mezi šlechtici kupodivu pár slušných charakterů. Je tu pár hromadných slušných bitev, honička s dostavníkem a na zpestření trošku romantiky, horolezectví a parádní finální souboj jeden na jednoho. Žádný převratný western, ale příjemná zábava za 4*. ()

Pafl

Tak hlavně, když ve westernu hraje Sean Connery a Brigitte Bardot, tak se do sebe rozhodně nezamilují. Ona v žádném případě není aristokratická blondýna s příšerným přízvukem, která ale v pravou chvíli ukáže cit pro divočinu a také přesnou mušku. On určitě není romantický hrdina divokého západu s vrásčitým čelem, který ji zachrání z rukou krvežíznivých divochů. Ve filmu také samozřejmě chybí slabošský baron odněkud z Anglie, kterého si ona měla vzít. Nic z toho tady rozhodně není. Jako fakt. ()

Mikino00

Ne Sean jako američan zachraňující anglickou výpravu se nehodí. Už samotná myšlenka lovecké výpravy pronásledované indiány není moc dobrá, film si ale drží míru napětí a tu pohřbí až naivní, hloupý konec. Zajímavé je, že Bardotka je stále bílá jako stěna a ani při natáčení v takovém prostředí se na to nic nemění. ()

filipvrbik

Na to obsazení velmi slabý Westernový thriller...Snaží se šokovat násilnými scénami, ale výsledek je takový jalový...40% ()

Klajnik odpad!

Nedotaženej western, v němž Connery z nějakého nepříliš jasného důvodu chrání bandu rasistických aristokratů z Evropy, kteří přijeli do USA lovit a rozhodli se tak ještě činit v indiánské rezervaci. Morálním ponaučením má být nejspíš to, že ne každý pistolník je křivák, ne každej aristorkat je do sebe zahleděnej kretén a ne každý Indián je divoch. Kdyby to však někomu nedošlo, tak bych se příliš nedivil, protože to není dostatečně scénáristicky prokreslené. Dynamika mezi postavami mě nebavila. Bardotka mi sem s těmi svými stíny moc nesedla a její vztah s Conneryho protagonistou je vyumělkovanej - prostě se do sebe zamilovat musí, protože tak tomu velí kýč (Co takhle ale třeba netočit kýč?). Na můj vkus tedy příliš neoriginální, nevýrazné a vyčpělé - Louis L'Amour taky napsal hromadu podobných příběhů, v nichž hrdina nakonec přemůže nepřátelé a získá ženu. Slabá akce bez explicitního násilí byla už jen očekávatelným nešvarem. Nedoporučil bych nikomu. Film prakticky nemá co nabídnout. ()

bearmeedek

Tento western se mě líbil, protože oproti spoustě jiných měl pevně danou dějovou linku (zápletku), průšvih hned na začátku, obrana statku proti přesile a útěk do hor. Dvě silná jména v hlavních rolích. Ani nešlo o jejich výkony, jako že se můžeme na ně dívat z doby, kdy byli v nejlepším věku. Na tom, že byl western trochu jiný se podepsala i evropská koprodukce i rok vzniku, protože v těchto letech měli Němci na obou stranách rezavého plotu s indiánkami své zkušenosti. ()

mira.l

Hezké exteriéry, ale příběh dosti vachrlatý. Kam že to ta skupina se Shalakem vlastně směřovala? Proč se ke konci vydrápali na skálu, která vypadala, že z ní není úniku, že z ní cesta vede zase jen dolů, kde čeká horda Indiánů? Sean Connery asi není úplně typickým hrdinou pro western a Bardotce to sluší ...   dalo by se říct celou dobu až moc, to maskéři trochu přešvihli☺️. Myslím, že takových westernů vznikly mraky. ()