Pearl

• Kanada Pearl

V minulém snímku X se parta mladých lidí vydala natočit film pro dospělé na venkově v Texasu, jenomže to nedopadlo podle jejich představ, a to kvůli staršímu páru Howardovi (Stephen Ure) a Pearl (Mia Goth). Nyní se tento prequel odehrává na stejném místě, a to o několik let dříve během první světové války v roce 1918. Chata, kde se odehrál „masakr X“, byla kdysi během války využívána jako penzion a jedná se o zpětný příběh o tom, jak se Pearl stala osobou, kterou poté byla. (HanzoBureshi)

xxmurphyxx

Niečo na tej babe je, kurva drát. Už v X zaujala Mia Goth svojím zjavom aj talentom a tu to ešte viac zvýraznila v charakterovej polohe. Kočke predpovedám svetlú budúcnosť a verím, že ešte spraví poriadny prievan v uniformovanom Hollywoode. Film sám o sebe celkom prekvapil, hlavne v dobrom. Aj keď som čakal trošku iný žáner, toto predsa len bola viac psychologická dráma ako horor v pravom zmysle slova, sklamaný som neostal ani náhodou. Film má znovu veľmi príjemnú atmosféru, dokáže navodiť perfektne pocit, ako keby človek pozeral produkciu z rokov minulého storočia, len vo farbe a hudba znova robí svoje, perfektne dokresľuje obraz. Výkony sú slušnej úrovni, aj keď všetku pozornosť na seba strháva ako inak Mia, tá je jednoducho úžasná. Titulková scéna s niekoľko minútovým záberom na jej tvár je čerešnička na torte. Trošku škoda, že ten gore je tu v menšej miere a treba si naň počkať, ale ako som písal vyššie, toto jednoducho nie je klasický horor, slasher. Preto možno bude aj dosť fanúšikov predošlého diela, ktorému je toto vlastne prequel, sklamaných. Môj prípad to ale nie je a za seba môžem odporučiť, len netreba k tomu pristupovať ako k plnohodnotnému hororu. Ťažko povedať, čo sa mi páčilo viac, či toto alebo X, obom dávam za tri, aj keď je to skôr niekde medzi tri a štyri. Oba sú to predsa len odlišne poňaté filmy, ale oba sú pre mňa zaujímavé a majú svoje kvality. Určite ale odporúčam vidieť oba. A na poradí ani tak moc nezáleží. ()

Fin_429

Skoro perfektní transformace mírumilovné holčičky s farmy na she-jokera. Balanc mezi vizuálem a výkonem představitelky Pearl byl dokonalý. Retro nádech filmu sluší. Lepší než původní film X a to všechno s "krásným" koncem...No jsem hodně načatý na letošní maXXXine a hlavně na to, jak to všechno dopadne. 7,5/10 ()

HellFireFery

Mia Goth by si zasloužila Oscara. Tohle byl tak mistrovský výkon, že jsem hned několikrát zíral jen s otevřenou pusou nad tím, co tahle holka dokáže zahrát. Film se ani nazvat hororem nedá. Jede velmi pozvolna, ale poslední půl hodina je naprosto skvělá. PS: Ze závěrečných titulků mám znepokojující pocit ještě teď. ()

ScarFace_V8

„I'M GONNA BE A STAR AND THE WHOLE WORLD'S GONNA KNOW MY NAME!“ … Stejně jako u předchozího filmu nemůžu popřít své překvapení. Už jenom, že do obou filmů jsem šel úplně naslepo. Perla se oproti X přesunula o nějakých 61 let zpátky v čase, aby nám ukázala kruté mládí a psychický zlom bábinky, která si jen v mládí chtěla jít za svými sny. Jedná se o úplně odlišný film, který se z klasického Slasheru změnil na Psychologický thriller. Skvělé jak si scénář vytyčil určité momenty z X a přichází s vysvětlením proč tomu tak bylo – zrovna třeba tu Perlinu nenávist k blondýnkám. Co je ovšem potřeba vychválit je výborný výkon Mii Goth. Ta prostě pozvedla postavu na novou úroveň a celkově rozšířil způsob jakým se dá tato postava vnímat. Rozhodně víc než jako ‚Vraždící sexuální zrůdu‘ a její podíl na scénáři rozhodně přišel k dobru. Sakra ten její desetiminutový monolog s kompletně utišeným pozadím byla dokonalost. Klidně bych vedle nadcházejícího třetího filmu (MaXXXine) skousl ještě jeden prequel – třeba zrovna ten z období 2. světové války. ()

HanzoBureshi

Ti West a jeho X mě uchvátilo natolik, že jsem ihned netrpělivě čekal a vyhlížel Pearl. No a tento prequel mě taktéž překvapil, i když se tvůrce pokusil o jiný styl. Tady ten horor žánr má podobu zkaženosti uvnitř člověka, který má vytvářet nějaký ten strach a opravdu se to povedlo, protože Mia Goth by za svůj výkon mohla mít oscara. V tom domě na farmě by určitě nikdo bydlet nechtěl. Líbili se mi ty prvky, které ihned připomenou předešlý snímek, zvlášť když tam jeden týpek řekne, že hledá americkou blondýnu s faktorem X. Celý prostředí a ta doba byla cool, zvlášť výběr toho barevného filtru. Tohle všechno vytváří strašidelný, napínavý a dost ujetý filmek. Celý příběh je dost předvídatelný, ale to prostě jinak udělat nešlo, protože je to prequel a postavu dost známe a tušíme, jak to dopadne. Žádný jumpscare tu nečekejte, ale ani mi tu žádné nechyběli, protože o to se postará jen Mia a její výkon. Celkově se mi se mi to líbilo a tento prequel též nezklamal a už vyhlížím závěr trilogie, protože tohle celé je prostě něčím zvláštní a má zvědavost se nemůže dočkat pokračování. Mé hodnocení: 9/10 ()

Tomko87

Tak toto bol ultimátny freak show. Ti West je genius. V prvom rade, Pearl je iný film než X. Zatial čo X bol v podstate netradičný slasher, prequel Pearl je tuhá psycho dráma. . Mia Goth si zaslúži oskara sakra. ()

Sebule

Zcela jiný film než X, ale ani tak bych ho nenazval špatným, akorát mi asi nepadl do noty. Líbil se mi ten styl, ty barvy, ta hudba a zasazení do první světové války. Musím říct, že Mia Goth je velký tahounem filmu a předvádí zde perfektní výkon, za tento výkon měla dostat nominaci alespoň na glób. Jinak stejný problém jako v X, trvá dlouho, než se začne něco dít a když už se něco dělo, tak jsem nebyl ani tak uspokojen... Závěr si Mia ukradla pro sebe svým dlouhým monologem a to bylo něco skvělého. Hodnocení: 6/10 ()

Siki10

Slušný psychologický drama,ale očekával jsem úplně něco jiného...takže trošku zklamání.V mých očích lepší první díl X. ()

Kushina

Pro boha, to zase byla tupá ukecaná sračka. Pooblázněná holka, co chce něco dokázat a cokoliv co ji stojí v cestě prostě zabije a čas. Možná do učebnice pro psychologii by to bylo fajn, ale jako film mě to neskutečně nudilo. Strach žádný, napětí žádné, zápletka žádná.... Prostě jen holka, co každýho druhýho vykuchá a nakrmí jimi krokodýla, co má za dvorem. 30% ()

veverysiak

Perfektná Mia ani nie v horore, skôr psychodráme o prerode malého pošahanca na nezvládnuteľné monštrum,  ktokoľvek by vyrastal v podobnom prostredí, ťažko by unikol podobnému osudu, spracovanie pasuje viac do klubového prostredia ako do vyčančaných multiplexov plných rozmaznaných a zhýčkaných pukancožrútov, fajnšmekri si to naplno vychutnajú, takže 60%. ()

Grázl83

Hodně nudné a hloupé bez špetky napětí. Hlavní postava neuvěřitelně nesympatická, což byl doufám záměr. Za pár skvělých režijních nápadů dávám jednu *. ()

hony23

Téhle Perličce docela slušně jeblo, přitom se zpočátku zdála být celkem sympatická. Každopádně přestože to ta herečka to zahrála skvěle, nijak odvázaný jsem z toho nebyl a pokračování X hodnotím jako daleko lepší. ()

ricmont

Druhý díl trilogie (X, Pearl, MaXXXine) je od slabší než první. Ono se tam moc toho naděje. Mia Goth sice psychopatickou Pearl zahrála skvělé ale oproti prvnímu dílu že Mia ani ostatní herci nemají moc co hrát. X mělo aspoň zajímavý námět a postavy. A hlavně napětí. Ovšem nic z toho Pearl nemá. Jediný za co můžu být pozitivní je vážně Mia Goth která zvládala změnu z dívky která se touží proslavit na psychopatickou mrchu úžasně. A ten úsměv na konci je vážně psycho. ()

bonovox

Pearl je výborným prequelom snímky X v ktorom sa tvorcovia vracajú k životu hlavnej hrdinky v desivom a pôsobivom stvárnení M. Goth. Jej dlhý záverečný monológ je dostatočne pôsobivý aj bez hektolitrov krvi...Aj tá naivná až muzikálová štylizácia záberov tu funguje perfektne...80% ()

Easykill

" Nejsem zajímavá, nejsem krásná ani zábavná a mám strach, z toho co si o mě lidé pomyslí až uvidí kdo opravdu jsem!" Tohle fakt stojí za pozornost! Dal jsem si Miu podruhé a fakt smekám 👏 podala ultra super výkon a já se jen a jen těším co nám tahle "na oko" křehká dívenka ještě předvede. To co ukázala v předchozím, tedy prvním filmu "X" (mimochodem také skvělý film) , není ani zdaleka to co dokázala v "Pearl"! Žánrově by Pearl měl být horor, za mě je to spíš drama /thriller s hororovými prvky. Společně s "X" to dává mnohem větší smysl a vše krásně zapadá, stejně jako slunce nad jejich krví zalitou, rodinnou farmou. Atmosféru i nastavenou laťku si film drží a buduje od začátku. Skvělé (známé) prostředí, solidní herecké výkony až na Miu, ta je prostě excelentní. Za řeč určitě stojí také Tandi Wright, která ztvárnila matku Pearl. Rozjezd může být pro mnohé pomalý a táhlý, ale má to důvod. A postupná gradace je skvělá, stejně jako hlava pearl, která víc a víc propadá své schyzofrenii. Za řeč také stojí hudba, která jen podtrhuje dobu. Film působí místy až komiksovým dojmem. Mia Goth je u mě momentálně càklà pizda number one! 😍 Už se těším na maxxxine! ()

Maraboy

Jako ten filmařský retro vibe je dobrej, ta kamera a stylizace do retra funguje dobře a člověk ma pocit, že kouká na nějakou starou klasiku, to mě na tom bavilo asi nejvíce, jinak průměrná vyvražďovačka s průměrnou zápletkou. Nicméně, ty gore prvky nejsou špatný. 55% ()

F2003F

Mia Goth je na Oscara. Veď ho má aj trápna Marisa Tomei a narozdiel od nej tu hrá vytrvalo takmer dve hodiny veľmi usilovné výlevy všemožných emócii v presvedčivej polohe a nedá pri tom ani náznak pochybovania či odlklonu od úrovne, ktorú si mimochodom sama neustále zvyšuje. V každom ohľade lepší (pozerateľnejší, príjemnejší) kus než čisto hororové X, oproti ktorému je tiež diametrálne odlišným v obsahu aj prístupe podania, ktorý mi lahodil trochu viac. Film som si dosť užil, aj keď som mal očakávania úplne iné, vôbec nie také čo by mi dovolili mať predsudky, ale nebol som ani nadšený. Na to, že bol scenár napísaný za 2 týždne karantény sa mi javí vo výsledku byť omnoho prepracovanejší a funkčnejší. ()

DC našlo svého Supermana

DC našlo svého Supermana

28.06.2023

V závěru minulého týdne v Los Angeles probíhaly závěrečné fáze konkurzu na nového Supermana do rebootovaného DC univerza. Šéf Warnerů David Zaslav, producent Peter Safran i režisér James Gunn… (více)

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení