Anglický biftek s českou oblohou (TV film)

Komedie

Československo, 1979, 65 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (8)

• Skip

Dost pitomá ptákovina. Ani nevím, proč jsem to dokoukal. Na odpad to úplně není, ale nemá to tam daleko.(11.6.2004)

"To je dědečkovo království. Království... King a queen zusammen." Velké překvapení pro mě. V tom dobrém slova smyslu. Vynikající Robert Vrchota, který kudy chodí, tudy hláškuje, ztřeštěná Stašová, Větrovec spíkuje very good english a snad ještě líp tančí, Rösner v oranžových slipech a bez jednoho zubu... To vše dohromady je tak bláznivé až je to vtipné. Já jsem se tedy bavila. Možná je to jen mojí slabostí pro tyhle typy inscenací. Taky varianta. P.S. Příšerná hudba u titulků, ani se mi nechce věřit, že to složil Karel Svoboda.(22.1.2016)

• sator

Chvilku to šlo ale pak to sjelo do plytkosti a trapnosti. 45 %(23.3.2009)

Anglican Vetrovec, pseudoanglican Rösner, kratkovlasa Stasova, zvlastni Neblechova. Televizni komedie, ktera nicim nevybocuje z prumernych a snadno zapomenutelnych komedii tehdejsi doby. Snad jen ta Jarmilka v kroji za neco stala... ;) 3-(7.4.2015)

Shlédnuto kvůli B. Rösnerovi a můžu říct, že zas úplná ztráta času to nebyla. Simona Stašová je perfektně potrhlá a celá ta její rodinka jakbysmet. Obraz je tedy šílený, místy se tak jako vlní, zkrátka ten materiál na co to natáčeli nebyl nic moc, tak to občas vypadá jako halucinace. Jinak myslím, že herci se na tom vyřádili a nuda to není. Pokud to budou dávat v TV a vám se po obědě nechce z křesla, klidně zůstaňte, nebudete otráveni, ale ani výrazně nadšeni.(17.11.2012)

Klasická TV komedie ze 70tých let využívající nadsázky, záměn a nedorozumění. Za schlédnutí stoji i díky hereckým výkonům R.Vrchoty a hlavně J.Větrovce co by typickýho angličana na návštěvě v ČSSR, hlavně díky němu a jeho angličtině dávám 5*.(29.9.2009)

Za shlédnutí stojí, ani neurazí, ani nenadchne, Praštěná komedie, kterou jsem shlédla hlavně díky Borisi Rosnerovi, který je zde úplný mladíček. Stašová také, ale tu si z jejího mládí víc pamatuji. Na situace, které tam šly někdy přes závit, se dívám s určitou blahoskonností. Určitě bych se v dohledné době nedívala podruhé, třeba až za 10 - 15 let let.....(10.1.2015)

• jakoby

Vetrovec mluvi celkem pekne anglicky.Falesni anglicane.....to uz to bylo za zlate ery ceskeho filmu, treba Eva tropi hlouposti a bylo to mnohem lepsi nez tento TV film.(11.5.2011)